mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Od stycznia br. kierowcy mogą korzystać z przebudowanego odcinka drogi krajowej nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska. Prace o wartości ponad 15 mln zł trwały od lipca 2005 roku.

Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Inwestycja obejmowała m.in. zwiększenie konstrukcji jezdni do 115 kN/oś oraz dobudowę pasa postojowego o szerokości 4 metrów. Dodatkowy pas postojowy pozwala na przeniesienie z jezdni na pas postojowy kolumny pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawę w m. Koroszczyn (terminal) i zmniejszenie liczby wypadków na przygranicznej  DK nr 68.

Wykonawcą prac budowlanych było konsorcjum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego Międzyrzec Podlaski S.A. Wartość prac wyniosła 15 mln zł. Łączna kwota realizacji projektu to ponad 17,3 mln zł, z czego 75% dofinansowane będzie ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, będącego elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Droga nr 68 obsługuje ciężarowy ruch tranzytowy na odcinku od drogi krajowej nr 2 do terminalu w m. Koroszczyn i do drogowego przejścia granicznego dla ruchu towarowego miejscowości Kukuryki. Jest odgałęzieniem międzynarodowej drogi nr 2 (E-30, która obsługuje ruch tranzytowy na kierunku Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa.

Przeczytaj także:

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

Siedlce - Terespol w przebudowie (2006-07-28)

 

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Przy obwodnicach praca wre

Przy obwodnicach praca wre

Polskie drogi 2007-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.