mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Od stycznia br. kierowcy mogą korzystać z przebudowanego odcinka drogi krajowej nr 68 Kukuryki - Wólka Dobryńska. Prace o wartości ponad 15 mln zł trwały od lipca 2005 roku.

Kukuryki - Wólka Dobryńska po przebudowie

Inwestycja obejmowała m.in. zwiększenie konstrukcji jezdni do 115 kN/oś oraz dobudowę pasa postojowego o szerokości 4 metrów. Dodatkowy pas postojowy pozwala na przeniesienie z jezdni na pas postojowy kolumny pojazdów ciężarowych oczekujących na odprawę w m. Koroszczyn (terminal) i zmniejszenie liczby wypadków na przygranicznej  DK nr 68.

Wykonawcą prac budowlanych było konsorcjum Warszawskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych S.A. i Przedsiębiorstwa Drogowo - Mostowego Międzyrzec Podlaski S.A. Wartość prac wyniosła 15 mln zł. Łączna kwota realizacji projektu to ponad 17,3 mln zł, z czego 75% dofinansowane będzie ze środków Sektorowego Programu Operacyjnego Transport, będącego elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Droga nr 68 obsługuje ciężarowy ruch tranzytowy na odcinku od drogi krajowej nr 2 do terminalu w m. Koroszczyn i do drogowego przejścia granicznego dla ruchu towarowego miejscowości Kukuryki. Jest odgałęzieniem międzynarodowej drogi nr 2 (E-30, która obsługuje ruch tranzytowy na kierunku Berlin -Warszawa - Mińsk - Moskwa.

Przeczytaj także:

Przy obwodnicach praca wre (2007-01-24)

Siedlce - Terespol w przebudowie (2006-07-28)

 

 

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Przy obwodnicach praca wre

Przy obwodnicach praca wre

Polskie drogi 2007-01-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.