mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Kwidzyn: Są pieniądze na małą obwodnicę

Kwidzyn: Są pieniądze na małą obwodnicę

Zakończył się proces ubiegania się o środki unijne na budowę małej obwodnicy Kwidzyna. Kilka dni temu podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji. Budowa blisko 3 km odcinka trasy ma kosztować około 25 mln zł.

Kwidzyn: Są pieniądze na małą obwodnicę
Marszałek Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski podpisał kolejne umowy na dofinansowanie projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego. Jedna z umów dotyczy budowy małej obwodnicy Kwidzyna (etap I i etap II). Wniosek o przyznanie środków został złożony w lutym 2008 roku. Podpisanie umowy z Zarządem Województwa Pomorskiego kończy zatem proces pozyskiwania środków na budowę trasy i oznacza możliwość rozpoczęcia procedury wyłaniania wykonawcy. Realizacja inwestycji mogłaby się rozpocząć już wiosną tego roku i zakończyć w grudniu.

Nowy odcinek małej obwodnicy połączy drogę wojewódzką nr 521 Kwidzyn - Prabuty i drogę krajową nr 55 Kwidzyn - Grudziądz. W 2005 roku oddano do użytku pierwszy odcinek małej obwodnicy. Biegnie on od ul. Łużyckiej do Południowej i Żwirowej. Ulice te zostały połączone wiaduktem. W grudniu ubiegłego roku została zmodernizowana ul. Sportowa, która jest drugim odcinkiem obwodnicy. Cała mała obwodnica, włącznie z wykonanymi już inwestycjami, będzie kosztowała około 45 mln zł. Planowany do realizacji odcinek będzie miał około  2,8 km długości. Wykonane zostaną także chodniki oraz ścieżka dla rowerzystów. Droga będzie miała nośność 40 ton. Kosz tych prac to ponad 24,8 mln zł, natomiast dofinansowanie wyniesie ponad 18,6 mln zł.

Na regionalny system transportowy przeznaczono w ramach RPO WP blisko jedną czwartą wszystkich środków, czyli ponad 203 mln euro. Pozwoli to m.in. na budowę lub przebudowę łącznie 160 km dróg, które usprawnią komunikację pomiędzy okolicznymi powiatami i stolicą województwa.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Nowe stacje ładowania na autostradach A1 i A2

Polskie drogi 2017-09-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross