mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łącznik Świdnica - A4 już gotowy

Łącznik Świdnica - A4 już gotowy

Świdnica ma wreszcie szybkie połączenie z Wrocławiem. Dzisiaj do użytku zostanie oddana ponad 13 km droga powiatowa łącząca Świdnicę poprzez drogę krajową nr 5 z autostradą A4. Droga powstała dzieki zaangażowaniu lokalnych samorządow i wsparciu Z UE. Koszt całej inwestycji sięga 110 mln zł. To jedna z największych inwestycji drogowych realizowanych ze środków wojewódzkich. Łącznik między Świdnicą a autostradą A4 stanie się ważną częścią nowego układu komunikacyjnego na linii Wałbrzych – Świdnica – Żarów – autostrada A4.

Łącznik Świdnica - A4 już gotowy

Budowa ruszyła wiosną ubiegłego roku. Wykonawcą prac było konsorcjum Heilit + Woerner i Strabag.
Inwestycja objęła budowę drogi powiatowej nr 3396D na odcinku pomiędzy drogą krajową nr 5 a drogą wojewódzką nr 382. Droga została wykonana w jednej z najnowszych technoligii - technologii betonowej (podobnie jak autostrada A4 i autostrada A2 do Świecka). Betonowa nawierzchnia jest mocniejsza i trwalsza. Ponadto trasa została tak wykonana, że przyszłości jest możliwość rozbudowania jej do trasy czteropasmowej.

W ramach tego przedsięwzięcia powstało także pięć obiektów inżynieryjnych: 3 wiadukty, most i estakada, na terenie czterech gmin: Żarów, Jaworzyna Śląska, miejska gmina Świdnica oraz wiejska gmina Świdnica. Nowa droga połączyła ul. Stęczyńskiego (droga wojewódzka nr 382) w Świdnicy z drogą krajową nr 5. Dzięki niej mieszkańcy Świdnicy, Jaworzyny Śląskiej oraz Żarowa mogą teraz szybciej i bezpieczniej dojechać do autostrady A4. Nowa trasa ułatwi też funkcjonowanie zakładów ulokowanych w podstrefach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Świdnicy i Żarowie.

Projekt zrealizowany został przez powiat świdnicki przy partnerskim udziale samorządu Żarowa, Jaworzyny Śląskiej, Świdnicy, a także województwa dolnośląskiego. Władze powiatu świdnickiego już w 2007 r. podpisały porozumienie z okolicznymi samorządami i przeprowadziły pierwsze przetargi. Postarały się również o wszelkie niezbędne decyzje i pozwolenia, dzięki czemu inwestycja mogła ruszyc w ubiegłym roku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~ed 2011-11-02

Jadąc od Wałbrzycha, jeśli chcesz A4 jechać, to lepiej Ci będzie przez Swiebodzice, na Strzegom. Przez Świdnicę nie będzie ani krócej, ani szybciej. Ale jeśli chcesz, to w Świdnicy na czwartych światłach skręcasz w lewo na Strzegom, Legnicę (po lewej masz Biedronkę, a po drugiej stronie skrzyżowania Shella). Jedziesz jakies 2-3 km prosto, aż dojedziesz do ronda i tu skręcasz pierwszym zjazdem w prawo. Ciśniesz 17 km prosto, aż dojedziesz do DK5, tu znów w prawo i po kolejnych 10 km wjeżdżasz na A4 w Kostomłotach.

~miki 2011-11-01

ma ktoś jakis link do mapy jak ona przebiega, czyli gdzie zaczyna w swidnicy ? jadac od walbrzycha jak mam sie kierowac ?

~ed 2011-11-01

DK 35 też się jedzie ok 30 minut, więc rewalacji nie ma. Są 3 ronda i z 8-9 normalnych skrzyżowań, czyli razem 11, albo 12. Ale fakt, że poza tym jest cała masa zjazdów na pola.

~kierowca 2011-10-31

Witam, jechałem tą drogą wczoraj i przedwczoraj, super sprawa, przejazd świdnica - bielany 30 minut, jedzie się bardzo dobrze, są długie odcinki prostych, można bezpiecznie wyprzedzić. Ruch na tej drodze bardzo mały - myślę że wiele osób jeszcze nie wie o jej istnieniu. Faktycznie skrzyżowanie na bagieniec zrobione w głupi sposób - ekrany akustyczne od strony żarowa powodują brak widoczności dla osób włączających się do ruchu. Ale droga całościowo jest super. Nie wiem kto sie tam doliczył 25 skrzyżowań, ja doliczyłem się 5:)

~as 2011-10-27

"Bezpieczniejsza" kierowco? :) Już pierwszego dnia był poważny wypadek i droa była zablokowana na 3h. Na skrzyżowaniu do Bagnieńca. A co ciekawe, to wielu ludzi na forach przewidywało tam wypadki. Droga jest fatanie zaprojektowana. Nie trzeba dwóch jezdni po dwa pasy. Wystarczyłoby zaprojektować bezpieczne skrzyżowania dwupoziomowe, a jak już jednopoziomowe to z prawo- i lewoskrętami i pasami rozbiegowymi. I skrzyżowania powinny być tylko w kilku, najważniejszych miejscach. Tymczasem na 13 kilometarch jest 25 skrzyżowań i zjazdów na pola. To kpina.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.