mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łańcuszek po pieniądze na budowę dróg

Łańcuszek po pieniądze na budowę dróg

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała o braku środków na uregulowanie zobowiązań wobec wykonawców realizowanych inwestycji drogowych. Zgodnie z procedurą Ministerstwo Transportu wysłało wnioski o fundusze do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, które po rozpatrzeniu skieruje je do Ministerstwa Finansów, a to z kolei zajmie się wypłatą funduszy dla sektora transportu. W dalszej kolejności sektor transportu przekaże środki GDDKiA, która ureguluje zobowiązania.

Łańcuszek po pieniądze na budowę dróg

Minister transportu Jerzy Polaczek zapewnił, że  przekazał do Ministerstwa Finansów 9 wniosków na kwotę 1 mld 791 mln zł na projekty drogowe realizowane w ramach programu Krajowego Funduszu Drogowego. Oczekujemy na ich jak najszybszą realizację” - dodał minister.

Ponadto minister Polaczek poinformował, że jego sektor sukcesywnie występuje do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego z wnioskami o uruchomienie środków z rezerwy celowej budżetu państwa dla projektów realizowanych przez GDDKiA. Ministerstwo rozwoju rozpatrzone przez siebie wnioski kieruje do Ministerstwa Finansów, które przekazuje środki resortowi transportu. „Środki na realizację projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2007-2013 oraz dla Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej na kwotę 354 058 150 zł są bezwzględnie konieczne do rozpoczęcia prac przygotowawczych (prace projektowe, wykupy gruntów, prace archeologiczne etc.) pod nowe inwestycje objęte wyżej wymienionymi projektami” – dodał Polaczek.

Ministerstwo rozwoju poinformowało w komunikacie, że MRR zaakceptował dotychczas wnioski o uruchomienie dodatkowych środków z rezerwy celowej, związane z budową dróg i autostrad, na łączną kwotę 768 mln złotych. Zostały one już przesłane do ministerstwa finansów. Do końca bieżącego tygodnia do MF zostaną przekazane kolejne wnioski o wartości 774 mln złotych.

GDDKiA zapowiada, że wnioski muszą zostać zrealizowane jak najszybciej. W przeciwnym razie GDDKiA będzie zmuszona opóźniać terminy płatności za wykonywane prace i nieterminowo płacić za grunty niezbędne pod inwestycje, co źle świadczy o możliwościach płatniczych GDDKiA oraz komplikuje realizację inwestycji.


Przeczytaj także:

Przyśpieszy budowa dróg (2007-04-19)

Zagrożenia dla budowy dróg (2007-03-07)

Kilometr coraz droższy (2007-03-01)

 

 


Podobne wiadomości:

Przyśpieszy budowa dróg

Przyśpieszy budowa dróg

Polskie drogi 2007-04-19

Komentuj:

~Okił 2007-05-12

Piesek PO sie odezwał

~astrolog 2007-05-11

Juz sie pieski pisowe odzywaja. Jedyne co moga robic, to szczekac. No chyba, ze te jaja z przesylaniem papierow od jednego ministerstwa do drugiego to jest w porzadku i ze tak wlasnei to powinno wygladac...

~Okił 2007-05-11

a ty idz na onet i tam dawaj swoje inteligentne komentarze

~astrolog 2007-05-10

Bebechy sie przewracaja, jak sie to czyta. To nasze cholerne panstwo prawe i sprawiedliwe tak kocha biurokracje ze nie jest w stanie uproscic procedur. Tych idiotow, ktorzy wymyslili ten kretynski system nie interesuje ze wykonawcy czekajac miesiacami na kase musza brac kredyty i jeszcze sie uzeraja z papierami. To dopiero poczatek. Przed nami duzo wieksze i powazniejsze wydatki. Niech wiec pisuarki z ich etatystycznym mysleniem sobie lepiej wybija z glowy, ze zdarza z budowa drog na Euro 2012.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.