mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

W Lublinie działają już nowa Mełgiewska i przedłużenie Grygowej. Drogi pozwolą szybciej dojechać do portu lotniczego w Świdniku i do obwodnicy miasta.

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina
Nowe drogi dostosowują sieć komunikacyjną do zmian we wschodniej części Lublina. Jakie to zmiany? W grudniu 2012 r. w Świdniku otwarto port lotniczy. Do grudnia 2013 roku powstanie obwodnica Lublina w ciągu tras ekspresowych S12, S17 i S19. Tymczasem drogi w tej części miasta były wąskie; prowadziły przez tereny przemysłowo-składowe. Ruch na wąskich drogach blokowały dojazdy do posesji i zakładów przemysłowych; jeździły tędy także autobusy.

Lubelskie drogi wylotowe

Aby łatwiej było wyjechać z miasta ku Świdnikowi i obwodnicy, poszerzono ulicę Metalurgiczną, czyli przedłużenie Mełgiewskiej. Przebudowany jest także fragment ul. Antoniny Grygowej. To w sumie prawie 3 km nowych dróg. Są one dwujezdniowe, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Stworzono też nowy węzeł drogowy, trzy wiadukty, w tym jeden nad linią kolejową. Powstały zjazdy, nowe odcinki dróg lokalnych, ekrany akustyczne, chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie.

Inwestycja kosztowała prawie 140 mln zł, dofinansowanie wyniosło ponad 67 mln zł. Powstawała dwa lata. Odbiory techniczne, które formalnie kończą budowę, odbyły się w grudniu 2012 r.

Nowa Mełgiewska nie jest jedynym nowym dojazdem do obwodnicy Lublina. Właśnie rozpoczęła się przebudowa Al. Solidarności, która pozwoli dojechać do węzła Dąbrowica. – Kolejnym dojazdem do obwodnicy będzie Poligonowa, która doprowadzi ruch do drogi ekspresowej w Jakubowicach – zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego urzędu miasta.
Tematy w artykule: lubelskie Lublin obwodnica Lublina

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Skoda Kodiaq – 5 gwiazdek w teście Euro NCAP
Największy SUV czeskiego producenta został niedawno rozbity przez organizację Euro NCAP. Model Kodiaq został nagrodzony maksymalną notą pięciu gwiazdek. To już siódmy model Skody, który otrzymał taką ocenę.