mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

W Lublinie działają już nowa Mełgiewska i przedłużenie Grygowej. Drogi pozwolą szybciej dojechać do portu lotniczego w Świdniku i do obwodnicy miasta.

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina
Nowe drogi dostosowują sieć komunikacyjną do zmian we wschodniej części Lublina. Jakie to zmiany? W grudniu 2012 r. w Świdniku otwarto port lotniczy. Do grudnia 2013 roku powstanie obwodnica Lublina w ciągu tras ekspresowych S12, S17 i S19. Tymczasem drogi w tej części miasta były wąskie; prowadziły przez tereny przemysłowo-składowe. Ruch na wąskich drogach blokowały dojazdy do posesji i zakładów przemysłowych; jeździły tędy także autobusy.

Lubelskie drogi wylotowe

Aby łatwiej było wyjechać z miasta ku Świdnikowi i obwodnicy, poszerzono ulicę Metalurgiczną, czyli przedłużenie Mełgiewskiej. Przebudowany jest także fragment ul. Antoniny Grygowej. To w sumie prawie 3 km nowych dróg. Są one dwujezdniowe, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Stworzono też nowy węzeł drogowy, trzy wiadukty, w tym jeden nad linią kolejową. Powstały zjazdy, nowe odcinki dróg lokalnych, ekrany akustyczne, chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie.

Inwestycja kosztowała prawie 140 mln zł, dofinansowanie wyniosło ponad 67 mln zł. Powstawała dwa lata. Odbiory techniczne, które formalnie kończą budowę, odbyły się w grudniu 2012 r.

Nowa Mełgiewska nie jest jedynym nowym dojazdem do obwodnicy Lublina. Właśnie rozpoczęła się przebudowa Al. Solidarności, która pozwoli dojechać do węzła Dąbrowica. – Kolejnym dojazdem do obwodnicy będzie Poligonowa, która doprowadzi ruch do drogi ekspresowej w Jakubowicach – zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego urzędu miasta.
Tematy w artykule: lubelskie Lublin obwodnica Lublina

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.