mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina

W Lublinie działają już nowa Mełgiewska i przedłużenie Grygowej. Drogi pozwolą szybciej dojechać do portu lotniczego w Świdniku i do obwodnicy miasta.

Łatwiejszy dojazd do obwodnicy Lublina
Nowe drogi dostosowują sieć komunikacyjną do zmian we wschodniej części Lublina. Jakie to zmiany? W grudniu 2012 r. w Świdniku otwarto port lotniczy. Do grudnia 2013 roku powstanie obwodnica Lublina w ciągu tras ekspresowych S12, S17 i S19. Tymczasem drogi w tej części miasta były wąskie; prowadziły przez tereny przemysłowo-składowe. Ruch na wąskich drogach blokowały dojazdy do posesji i zakładów przemysłowych; jeździły tędy także autobusy.

Lubelskie drogi wylotowe

Aby łatwiej było wyjechać z miasta ku Świdnikowi i obwodnicy, poszerzono ulicę Metalurgiczną, czyli przedłużenie Mełgiewskiej. Przebudowany jest także fragment ul. Antoniny Grygowej. To w sumie prawie 3 km nowych dróg. Są one dwujezdniowe, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Stworzono też nowy węzeł drogowy, trzy wiadukty, w tym jeden nad linią kolejową. Powstały zjazdy, nowe odcinki dróg lokalnych, ekrany akustyczne, chodniki, zatoki autobusowe i oświetlenie.

Inwestycja kosztowała prawie 140 mln zł, dofinansowanie wyniosło ponad 67 mln zł. Powstawała dwa lata. Odbiory techniczne, które formalnie kończą budowę, odbyły się w grudniu 2012 r.

Nowa Mełgiewska nie jest jedynym nowym dojazdem do obwodnicy Lublina. Właśnie rozpoczęła się przebudowa Al. Solidarności, która pozwoli dojechać do węzła Dąbrowica. – Kolejnym dojazdem do obwodnicy będzie Poligonowa, która doprowadzi ruch do drogi ekspresowej w Jakubowicach – zapowiada Karol Kieliszek z biura prasowego urzędu miasta.
Tematy w artykule: lubelskie Lublin obwodnica Lublina

Podobne wiadomości:

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Droga ekspresowa połączy Puławy z S17

Polskie drogi 2016-04-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.