mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legbąd z nowym mostem

Legbąd z nowym mostem

Rozpoczęła się przebudowa mostu na DW nr 237 w Legbądzie. Nowa konstrukcja będzie mogła znosić większe obciążenia. Powstanie na niej też chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Legbąd z nowym mostem
ykonawca wszedł na plac budowy. Z marszu zabrał się do pracy. -  Stara konstrukcja zostanie rozebrana – wyjaśnia Zbigniew Brychczyński, kierownik  Zespołu d.s. Mostów w ZDW w Bydgoszczy. - Wcześniej muszą zostać przełożone kable telekomunikacyjne oraz postawiony zostanie most tymczasowy wraz z dojazdami. Konstrukcja zostanie rozebrana łącznie ze ścianami czołowymi. Nowa konstrukcja będzie zdecydowanie szersza. Powstanie na niej miejsce na chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Najważniejsze jest jednak zwiększenie nośności tego obiektu. Do tej pory mogły z niego korzystać pojazdy o masie do 15 ton. Po przebudowie nośność zwiększy się do 40 ton, co w praktyce oznacza, że mogą z niego korzystać wszystkie pojazdy. Prace powinny zakończyć się do połowy grudnia.  Wykonawca, firma „Most” z Sopotu zapewnia nas, że zdąży w tym terminie.

DW nr 237 łączy Mąkowarsko, Tucholę i Czersk. Część kierowców korzystają z niej jadąc z zachodniej części województwa do Trójmiasta. 3 kilometry od mostu znajduje się także słynny akwedukt w Fojutowie, gdzie krzyżuje się Czerska Struga (płynąca dołem) i Wielki Kanał Brdy (płynący górą)

Nowy most w Legbądzie
- Długość – 24 m
- Szerokość – 11,3m
- Zakończenie prac - 15.12.2011

Podobne wiadomości:

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando