mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legbąd z nowym mostem

Legbąd z nowym mostem

Rozpoczęła się przebudowa mostu na DW nr 237 w Legbądzie. Nowa konstrukcja będzie mogła znosić większe obciążenia. Powstanie na niej też chodnik wraz ze ścieżką rowerową.

Legbąd z nowym mostem
ykonawca wszedł na plac budowy. Z marszu zabrał się do pracy. -  Stara konstrukcja zostanie rozebrana – wyjaśnia Zbigniew Brychczyński, kierownik  Zespołu d.s. Mostów w ZDW w Bydgoszczy. - Wcześniej muszą zostać przełożone kable telekomunikacyjne oraz postawiony zostanie most tymczasowy wraz z dojazdami. Konstrukcja zostanie rozebrana łącznie ze ścianami czołowymi. Nowa konstrukcja będzie zdecydowanie szersza. Powstanie na niej miejsce na chodnik wraz ze ścieżką rowerową. Najważniejsze jest jednak zwiększenie nośności tego obiektu. Do tej pory mogły z niego korzystać pojazdy o masie do 15 ton. Po przebudowie nośność zwiększy się do 40 ton, co w praktyce oznacza, że mogą z niego korzystać wszystkie pojazdy. Prace powinny zakończyć się do połowy grudnia.  Wykonawca, firma „Most” z Sopotu zapewnia nas, że zdąży w tym terminie.

DW nr 237 łączy Mąkowarsko, Tucholę i Czersk. Część kierowców korzystają z niej jadąc z zachodniej części województwa do Trójmiasta. 3 kilometry od mostu znajduje się także słynny akwedukt w Fojutowie, gdzie krzyżuje się Czerska Struga (płynąca dołem) i Wielki Kanał Brdy (płynący górą)

Nowy most w Legbądzie
- Długość – 24 m
- Szerokość – 11,3m
- Zakończenie prac - 15.12.2011

Podobne wiadomości:

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa akcyza na samochody - rząd pracuje nad zmianami
Nowa akcyza na samochody - rząd pracuje nad zmianami
Minister Finansów poinformował o pracach nad zmianami w zasadach płatności akcyzy. W niedalekiej przyszłości podatek będzie zależeć nie tylko od pojemności silnika, ale również od wieku samochodu.