mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61

Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję lokalizacyjną dla inwestycji związanej z rozbudową drogi krajowej nr 61 w podwarszawskim Legionowie. W ramach inwestycji drogowcy poszerzą 4 km odcinek tej trasy.

Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61
W ubiegłym tygodniu Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzję lokalizacyjną na rozbudowę trzeciego odcinka drogi krajowej nr 61 w Legionowie (od granicy drugiego odcinka do skrzyżowania z ul. Wolską w gminie Wieliszew). Dokument otrzymał rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że inwestor czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, może rozpocząć wykupywanie gruntów oraz wystąpić o pozwolenie na budowę. Działania administracyjne mogą być kontynuowane niezależnie od ewentualnych odwołań.

Inwestycja ma na celu rozbudowę całego legionowskiego fragmentu drogi krajowej nr 61. Realizacja 4 km części trasy polegać będzie na poszerzeniu drogi krajowej do dwóch jezdni, rozbudowie układu równoległych dróg dojazdowych, przebudowie lub rozbudowie skrzyżowań dróg dojazdowych z ulicami Długą, Tatrzańską, Krętą, Partyzantów, Grudzie i Wolską. Wybudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe przy trasie. Przeprowadzona zostanie też korekta istniejącej i realizacja nowej sygnalizacji świetlnej. Zmodernizowany zostanie również przebieg mostów na Kanale Bródnowskim. W projekcie uwzględniono rozbudowę oświetlenia drogi, a także budowę ekranów akustycznych i zagospodarowanie nowego układu zieleni. Inwestor zadbał również o odpowiednie odwodnienie trasy.

Decyzję lokalizacyjną poprzedziły decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i raport na temat oddziaływania na środowisko. W projekcie zastosowano rozwiązania, które w maksymalnym stopniu ograniczą oddziaływanie na środowisko i zdrowie mieszkańców (zwłaszcza emisję zanieczyszczeń i hałasu).

Podobne wiadomości:

Ferrari 612 Imola Racing – nowe body

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~zegrzyniak 2010-08-25

pomijam fakt iż budowa drogi krajowej dwupasmowej przez sam środek 50 000 -cznego miasta jest nielogiczna bo niekorzystne oddziaływanie na mieszkanców będzie ogromne zarówno pod względem hałasu jak i zanieczyszczeń.Pomijam również fakt iż wiadukt powstał niezgodnie z prawem i istnieje bez zgody na budowę. Obecny stan odcinka d.k.61 od wiaduktu do skrzyż. z ul Piaskową /jadąc w kierunku Serocka/ jest tak fatalny że wręcz odradzam motocyklistom jazdę tamtędy. Tak ma być do czasu rozpoczęcia przebudowy tego odcinka czyli do ok. 2013roku. Ten odcinek drogi "krajowej" zaprzecza szczytnej akcji GDDKiA " polskie drogi zaufania". Do puki ktoś kto odpowiada za taki stan rzeczy nie pójdzie siedzieć na długie lata do puty będziemy mieli takie drogi zaufania i mnóstwo wypadków. Pragnę stwierdzić że nie prędkość jest główną przyczyną wypadków a bezmyślność i fatalny stan polskich dróg!!!!!. Brak obwodnic miast / nie koniecznie autostrad/, rozbudowywanie dróg biegnących przez miasta i miejscowości / przykład Legionowa/ jest podstawowym powodem śmierci wielu ludzi. Jestem w stanie udowodnić to analizując ilość wypadków na trasach szybkiego ruchu w stosunku do dróg " krajowych"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando