Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61

Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61

Wojewoda mazowiecki wydał decyzję lokalizacyjną dla inwestycji związanej z rozbudową drogi krajowej nr 61 w podwarszawskim Legionowie. W ramach inwestycji drogowcy poszerzą 4 km odcinek tej trasy.

Legionowo: Decyzja lokalizacyjna dla DK 61
W ubiegłym tygodniu Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski wydał decyzję lokalizacyjną na rozbudowę trzeciego odcinka drogi krajowej nr 61 w Legionowie (od granicy drugiego odcinka do skrzyżowania z ul. Wolską w gminie Wieliszew). Dokument otrzymał rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że inwestor czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, może rozpocząć wykupywanie gruntów oraz wystąpić o pozwolenie na budowę. Działania administracyjne mogą być kontynuowane niezależnie od ewentualnych odwołań.

Inwestycja ma na celu rozbudowę całego legionowskiego fragmentu drogi krajowej nr 61. Realizacja 4 km części trasy polegać będzie na poszerzeniu drogi krajowej do dwóch jezdni, rozbudowie układu równoległych dróg dojazdowych, przebudowie lub rozbudowie skrzyżowań dróg dojazdowych z ulicami Długą, Tatrzańską, Krętą, Partyzantów, Grudzie i Wolską. Wybudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe przy trasie. Przeprowadzona zostanie też korekta istniejącej i realizacja nowej sygnalizacji świetlnej. Zmodernizowany zostanie również przebieg mostów na Kanale Bródnowskim. W projekcie uwzględniono rozbudowę oświetlenia drogi, a także budowę ekranów akustycznych i zagospodarowanie nowego układu zieleni. Inwestor zadbał również o odpowiednie odwodnienie trasy.

Decyzję lokalizacyjną poprzedziły decyzje o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia i raport na temat oddziaływania na środowisko. W projekcie zastosowano rozwiązania, które w maksymalnym stopniu ograniczą oddziaływanie na środowisko i zdrowie mieszkańców (zwłaszcza emisję zanieczyszczeń i hałasu).

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana ruchu

Droga S7 - Szydłowiec, Wodzisław - zmiana...

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~zegrzyniak 2010-08-25

pomijam fakt iż budowa drogi krajowej dwupasmowej przez sam środek 50 000 -cznego miasta jest nielogiczna bo niekorzystne oddziaływanie na mieszkanców będzie ogromne zarówno pod względem hałasu jak i zanieczyszczeń.Pomijam również fakt iż wiadukt powstał niezgodnie z prawem i istnieje bez zgody na budowę. Obecny stan odcinka d.k.61 od wiaduktu do skrzyż. z ul Piaskową /jadąc w kierunku Serocka/ jest tak fatalny że wręcz odradzam motocyklistom jazdę tamtędy. Tak ma być do czasu rozpoczęcia przebudowy tego odcinka czyli do ok. 2013roku. Ten odcinek drogi "krajowej" zaprzecza szczytnej akcji GDDKiA " polskie drogi zaufania". Do puki ktoś kto odpowiada za taki stan rzeczy nie pójdzie siedzieć na długie lata do puty będziemy mieli takie drogi zaufania i mnóstwo wypadków. Pragnę stwierdzić że nie prędkość jest główną przyczyną wypadków a bezmyślność i fatalny stan polskich dróg!!!!!. Brak obwodnic miast / nie koniecznie autostrad/, rozbudowywanie dróg biegnących przez miasta i miejscowości / przykład Legionowa/ jest podstawowym powodem śmierci wielu ludzi. Jestem w stanie udowodnić to analizując ilość wypadków na trasach szybkiego ruchu w stosunku do dróg " krajowych"

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień
Na początku września oddano do ruchu wiadukt na autostradzie A4 na odcinku od węzła Rzeszów Wschód do węzła Jarosław Zachód.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj