mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legnica czeka na południowo-wschodnią obwodnicę

Legnica czeka na południowo-wschodnią obwodnicę

Budowa obwodnicy południowo- wschodniej miasta Legnicy w ciągu nowego przebiegu drogi krajowej nr 94 ma być kontynuacją zachodniej obwodnicy miasta.  

Legnica czeka na południowo-wschodnią obwodnicę
Samorządowe zabiegi o budowę obwodnicy południowo-wschodniej Legnicy trwają od kilkunastu lat. Plan ogólny zagospodarowania przestrzennego miasta już w 1994 roku wskazywał jej przebieg także przez teren gminy Legnickie Pole, uwzględniając przyszłą korektę przebiegu drogi krajowej nr 94. W roku 2007 Gmina Legnickie Pole przyjęła takie rozwiązanie, zmieniając - po uzgodnieniach z wrocławskim Oddziałem GDDKiA – własne studium zagospodarowania przestrzennego. Nowy przebieg tej drogi znajduje się w rządowych studialnych dokumentach układu dróg krajowych w rejonie Legnicy.

Pierwszy etap obwodnicy południowo-wschodniej (na trasie nowego przebiegu drogi krajowej nr 94), polegający na budowie i modernizacji ulicy Gniewomierskiej, Legnica zrealizowała z pełnym poparciem Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i z udziałem środków z Unii Europejskiej w ramach RPO WD jesienią 2010 roku, docierając do administracyjnych granic miasta. Brak jej kontynuacji na terenie sąsiedniej gminy Legnickie Pole nie przyniesie efektów (w postaci ograniczenia uciążliwego dla mieszkańców Legnicy i sąsiednich wsi ruchu tranzytowego) oczekiwanych przez społeczność lokalną oraz samorząd wojewódzki, dla którego obwodnica Legnicy jest zadaniem strategicznym dla rozwoju regionalnych powiązań komunikacyjnych - apeluje Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy w piśmie przesłanym do parlamentarzystów.

Droga krajowa nr 94 w układzie sieci drogowej województwa dolnośląskiego pełni bardzo znaczącą rolę, prowadząc ruch tranzytowy od zachodniej granicy państwa przez Krzywą, Chojnów, Legnicę, Prochowice, Wrocław i Opole do granicy wschodniej. Docelowo będzie ona drogą alternatywną dla przyszłej płatnej autostrady A4.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~kierowca 2012-11-20

Dlaczego nie ma mapki?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.