mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Legnica już z obwodnicą

Legnica już z obwodnicą

W piątek, 4 listopada br. otwarto do ruchu obwodnicę Legnicy położoną w ciągu drogi krajowej numer 3. Łączna długość tego odcinka wynosi 8 km. Całkowita wartość tego projektu wyniosła 74 mln złotych.

Legnica już z obwodnicą

Inwestycja finansowana była przez GDDKiA  i Urząd Miasta Legnicy. Legnica jest jedynym dużym miastem w tej części Polski, posiadającym własną obwodnicę. Dzięki tej arterii wyprowadzony został ze śródmieścia uciążliwy dla mieszkańców ruch tranzytowy. Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna uzyskała doskonałe połączenie z międzynarodową autostradą A4. Władze gminy pragną lokować w pobliżu obwodnicy inwestycje związane z usługami, nieuciążliwym przemysłem i budownictwem mieszkaniowym.
 
Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego ABM z Legnicy.
 
W czasie uroczystości zostanie również uroczyście odsłonięty pocztowy słup milowy z XVI wieku, który dawniej służył do oznaczania trasy funkcjonowania poczty i został odnaleziony podczas prac przy budowie obwodnicy.  
 

Przeczytaj także:

18 mln zł na legnicką obwodnicę 2005-09-25

 

Tematy w artykule: droga nr 3 dolnoslaskie obwodnice

Podobne wiadomości:

18 mln zł na legnicką obwodnicę

18 mln zł na legnicką obwodnicę

Polskie drogi 2005-09-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.