mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Leszno: 70 mln zł dofinansowania na remont krajowej piątki

Leszno: 70 mln zł dofinansowania na remont krajowej piątki

-Leszno dostanie aż 85-procentowe dofinansowanie z Unii Europejskiej na remont drogi krajowej numer 5 biegnącej przez miasto – poinformował we wtorek poseł SLD Wiesław Szczepański. Modernizowane mają być całe Aleje Konstytucji 3 Maja – od skrzyżowania z ulicą Fabryczną do południowej granicy miasta. Inwestycja będzie kosztować 82 mln zł. Aleje Konstytucji 3 Maja mają być wyremontowane do 30 czerwca 2012 roku.

Leszno: 70 mln zł dofinansowania na remont krajowej piątki
Urząd Miasta Leszna już wcześniej miał zapewnienie, że dostanie z Unii pieniądze na remont drogi. Ale miało to być nieco ponad 51 mln zł. Teraz, zdaniem posła Szczepańskiego, otrzyma aż 70  mln zł. – Oficjalnej informacji potwierdzającej, że kwota dotacji  zwiększyła się, jeszcze nie otrzymaliśmy. Wiedzieliśmy jednak, że jest możliwe, iż pieniędzy będzie więcej – mówi Rafał Bukowski, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg i Inwestycji.

Poseł Szczepański tłumaczy, że dofinansowanie w wysokości 85 proc. wartości inwestycji dostanie 12 miast powiatowych w Polsce. Pieniądze będą przeznaczone na remonty dróg krajowych. Dotacja zwiększy się najpewniej dlatego, że niektóre projekty złożone przez samorządy ostatecznie pieniędzy nie otrzymają. Jednym z takich miast jest Konin.

Podobne wiadomości:

Komatsu i Smart – Olbrzym i mrówka

auto motor i sport 0000-00-00

Ładowarka kontra minisamochód. Opisaliśmy już ponad trzy tysiące aut. Ale takiego porównania nie było. Ponad 32-tonowa ładowarka i 700-kilogramowy samochód osobowy - jeden z najmniejszych na drogach. Czy mały podskoczy dużemu?

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Jotgie 2010-03-19

Że nie będzie z Korzeńska do Wrocka to było wiadomo., ale GDDKiA zapewniała, że na terenie wlkp będą zrobione. Teraz wychodzi, że jednak nie.

~jumper 2010-03-19

Nie ma już szans na S5 przed EURO2012 więc remontują teraz gorączkowo niektóre odcinki, jak np. Wrocław - Trzebnica czy teraz wyjazd z Leszna. Gadania o drogach na Euro było jak nigdy, wyszło jak zawsze... PS. Jeśli na Euro2012 droga S5 będzie przynajmniej w budowie - już będzie dobrze.

~Jotgie 2010-03-18

Więc - wbrew obietnicom GDDKiA Oddz. w Poznaniu do EURO 2012 nie będzie ekspresowej obwodnicy Leszna w ciągu drogi S5? Bo jak na razie - cisza! Jak i zresztą z innymi odcinkami - Głuchowo - Stęszew (Wronczyn) no i cały odc. do Leszna i dalej do Bojanowa.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda stawia na młodych kierowców
Skoda stawia na młodych kierowców
Kalle Rovanpera to 17-latek, który został właśnie fabrycznym kierowcą Skody. Młody talent ledwie zdobył prawo jazdy, a już zasiada za kierownicą rajdowej Fabii R5, którą wystartuje w Rajdowych Mistrzostwach Świata.