mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Przedstawiciele samorządów Powiatu Leszczyńskiego i Miasta Leszna oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodnili przebieg drogi ekspresowej nr 5 przez Leszno.

Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Projektowana „piątka” ma przebiegać od węzła łączącego się z obwodnicą Święciechowy przez odcinek ulicy Kosmonautów, w dalszej kolejności przez wschodni kraniec leszczyńskiego lotniska i następnie na zachód od Strzyżewic. Dalej w kierunku południowym nowa droga ekspresowa ma łączyć się z węzłami Rydzyny i Kaczkowa. Przy takim rozwiązaniu lotnisko straci część swojego terenu. Planowane są jednak inwestycje, które pozwolą to zrekompensować.

Droga krajowa nr 5 biegnie na trasie Świecie – Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Lubawka (granica południowa z Czechami). Projektowana droga ekspresowa S5 będzie trasą szybkiego ruchu na odcinku Nowe Marzy (węzeł z autostradą A1) – Wrocław. Trasa połączy Trójmiasto przez Bydgoszcz i Poznań z Wrocławiem.  Lokalnie stanowić będzie m.in. wschodnią obwodnicę Poznania.

Przeczytaj także:

Apetyt na ekspresowe (2007-01-12)

Są pieniądze na A1 i S5, brakuje na most (2007-01-05)

Miliardy dotacji do wykorzystania (2006-12-14)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

S5 - autostradowy łącznik (2006-11-06)

 


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Nowy most w Warszawie za trzy lata

Polskie drogi 2017-05-30

Komentuj:

~Roman 2007-04-29

... a ile będzie kosztować zbudowanie estakady parokilometrowej przez Bydgoszcz

~Casandra 2007-02-09

Zamiast dobudowac reszte obwodnicy na sile pchaja sie do centrum miasta. Decyzja bardzie polityczna niz ekonomiczna bo obwodnice Bydgoszczy i tak bedzie trzeba kiedys wybudowac ale poza miastem takiej inwestycji prawie nikt nie zaowazy. A tu mysle ze chodzi o to ze w Bydgoszczy sie tez buduje choc w zlym miejscu.

~kris 2007-02-09

Ja też cienko widzę Piątkę przez bydgoskie Skrzetusko/Bartodzieje. Kiedyś tam mieszkałem i współczuję mieszkańcom tych osiedli :((

~Casandra 2007-02-08

Piatka bedzie obwodnia Poznania a przez Bydgoszcz bedzie przechodzic przez srodek miasta. Tranzyt powinien wyprowadzac ruch z miasta a nie odwrotnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy most w Warszawie za trzy lata
Nowy most w Warszawie za trzy lata
W ciągu trzech lat stolica wzbogaci się o kolejną przeprawę przez Wisłę. Nowy most będzie miał 1,5 km długości i po trzy pasy w każdym kierunku. Połączy Wilanów z Wawrem.