mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Przedstawiciele samorządów Powiatu Leszczyńskiego i Miasta Leszna oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzgodnili przebieg drogi ekspresowej nr 5 przez Leszno.

Leszno: ustalono przebieg ekspresowej ‘piątki’

Projektowana „piątka” ma przebiegać od węzła łączącego się z obwodnicą Święciechowy przez odcinek ulicy Kosmonautów, w dalszej kolejności przez wschodni kraniec leszczyńskiego lotniska i następnie na zachód od Strzyżewic. Dalej w kierunku południowym nowa droga ekspresowa ma łączyć się z węzłami Rydzyny i Kaczkowa. Przy takim rozwiązaniu lotnisko straci część swojego terenu. Planowane są jednak inwestycje, które pozwolą to zrekompensować.

Droga krajowa nr 5 biegnie na trasie Świecie – Bydgoszcz – Poznań – Wrocław – Lubawka (granica południowa z Czechami). Projektowana droga ekspresowa S5 będzie trasą szybkiego ruchu na odcinku Nowe Marzy (węzeł z autostradą A1) – Wrocław. Trasa połączy Trójmiasto przez Bydgoszcz i Poznań z Wrocławiem.  Lokalnie stanowić będzie m.in. wschodnią obwodnicę Poznania.

Przeczytaj także:

Apetyt na ekspresowe (2007-01-12)

Są pieniądze na A1 i S5, brakuje na most (2007-01-05)

Miliardy dotacji do wykorzystania (2006-12-14)

Poznań pożyczy i zarobi na obwodnicy (2006-12-01)

S5 - autostradowy łącznik (2006-11-06)

 


Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Roman 2007-04-29

... a ile będzie kosztować zbudowanie estakady parokilometrowej przez Bydgoszcz

~Casandra 2007-02-09

Zamiast dobudowac reszte obwodnicy na sile pchaja sie do centrum miasta. Decyzja bardzie polityczna niz ekonomiczna bo obwodnice Bydgoszczy i tak bedzie trzeba kiedys wybudowac ale poza miastem takiej inwestycji prawie nikt nie zaowazy. A tu mysle ze chodzi o to ze w Bydgoszczy sie tez buduje choc w zlym miejscu.

~kris 2007-02-09

Ja też cienko widzę Piątkę przez bydgoskie Skrzetusko/Bartodzieje. Kiedyś tam mieszkałem i współczuję mieszkańcom tych osiedli :((

~Casandra 2007-02-08

Piatka bedzie obwodnia Poznania a przez Bydgoszcz bedzie przechodzic przez srodek miasta. Tranzyt powinien wyprowadzac ruch z miasta a nie odwrotnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.