mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Będą informować o remontach

Łódź: Będą informować o remontach

W związku ze sporą ilością prac realizowanych na łódzkich drogach, Radni Miejscy chcą, żeby łodzianie byli odpowiednio wcześniej informowani o kolejnych remontach prowadzonych na ulicach miasta.

Łódź: Będą informować o remontach
Od dwóch lat w Łodzi prowadzonych jest wiele remontów ulic, związanych z modernizacją wodno-kanalizacyjną czy drogową. Często remonty kojarzą się mieszkańcom z koszmarem komunikacyjnym. Dlatego Rada Miejska postanowiła przyjąć stanowisko, aby łodzianie byli odpowiednio wcześniej informowani o kolejnych inwestycjach.

Radni nie chcą, żeby mieszkańcy dowiadywali się o robotach drogowych na swojej ulicy tego samego dnia, wychodząc z domu. Tak było m.in. z łodzianami z ul. Traugutta. Informacja o pracach remontowych powinna być przekazywana nie tylko przez Zarząd Dróg i Transportu. Także wykonawca powinien być zobowiązany w umowie do informowania mieszkańców. Radni chcą, żeby najpóźniej na 20 dni (w przypadku wyłączenia dojazdu do posesji na 40 dni) przed rozpoczęciem prac, wykonawca poinformował mieszkańców o podjęciu robót. Dodatkowo powinien wyjaśnić ich przyczyny, zakres, termin rozpoczęcia i zakończenia oraz powiadomić o przewidywanych utrudnieniach. Jedynie, gdy wykonawca robót zostanie wybrany później, będzie można skrócić terminy informowania łodzian.

W blokach czy kamienicach taka informacja powinna być wywieszona np. na klatce schodowej, a w domkach jednorodzinnych dostarczona do skrzynki pocztowej. Jeśli remont będzie się odbywać na głównych ulicach, to dodatkowo wywieszane będą plakaty oraz odpowiednie tablice informacyjne.

Jedną z najpoważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w Łodzi na 2009 rok jest modernizacja wiaduktu na al. Jana Pawła II, będącej jednocześnie drogą krajową nr 1. Gruntownej przebudowie zostanie poddana także ul. Pabianicka (droga krajowa nr 14) na odcinku od zajezdni MPK w Chocianowicach do granic miasta. Poza tym na modernizację w tym roku czekają ulice: Dąbrowskiego, Broniewskiego, Przybyszewskiego, al. Piłsudskiego i al. Unii Lubelskiej. Z kolei Łódzka Spółka Infrastrukturalna zaplanowała prace na ulicach: Jaracza, Gdańskiej, Kilińskiego, Żeromskiego, Zamenhoffa, Więckowskiego, 6 sierpnia, Struga, Kopernika, Legionów, Tuwima i Rewolucji 1905R.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Alfa Romeo 149 – bellissima nadjeżdża

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?