mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Będą problemy z S14?

Łódź: Będą problemy z S14?

Droga ekspresowa S14, czyli zachodnia obwodnica Łodzi ma usprawnić komunikację wokół miasta. Zanim jednak powstanie, urzędnicy będą musieli zmierzyć się z protestującymi mieszkańcami, których domy stoją na trasie planowanej obwodnicy.

Łódź: Będą problemy z S14?
Ponad 40 km zachodnia obwodnica Łodzi, czyli droga ekspresowa S14 to kluczowa inwestycja. Ma ona w przyszłości połączyć autostradę A2 i drogę ekspresową S8. Pozwoli to na ominięcie ościennych gmin i polepszenie komunikacji drogowej wokół Łodzi. Budowa drogi według planów ma być realizowana w latach 2009-2013.

W lipcu bieżącego roku rozpoczęły się konsultacje społeczne w sprawie lokalizacji drogi, podczas których starano się wybrać optymalny wariant przebiegu trasy. Okazuje się jednak, że nie obejdzie się bez problemów. Kłopotem dla urzędników mogą być mieszkańcy zachodniej części Łodzi, których domy stoją na terenie przeznaczonym pod budowę projektowanej drogi szybkiego ruchu. Mieszkańcy zarzucają urzędnikom, że wydawali zezwolenia na budowę domów, pomimo tego, że od 1995 roku wiadomo było, że na tym terenie ma przebiegać korytarz drogi. Zapowiadają też, że będą skarżyć wywłaszczenie. Z kolei architekt miasta Marek Lisiak podkreśla, że do 2003 roku obowiązywał stary plan zagospodarowania przestrzennego miasta. Dopiero później pojawił się nowy plan, w którym uwzględniono drogę ekspresową S14 i od tego czasu w tym rejonie nie wydawano już pozwoleń na budowę.

Nie wiadomo jak potoczy się konflikt mieszkańców z urzędnikami, jednak budowa S14 to wspólny interes. Nowa droga ekspresowa ma być dużym odciążeniem zarówno dla mieszkańców Łodzi, mieszkańców gmin położonych wzdłuż trasy, jak i dla przejeżdżających przez miasto tranzytem.

Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

~łodzianin 2008-10-07

Kłamstwem jest, że od 2003 roku obowiązuje nowy plan zagospodarowania przestrzennego, w który wrysowana jest obwodnica. Jest znane studium, które to nie ma mocy prawnej dla odmowy pozwoleń na budowę.

~konserwanarchista 2008-08-28

słyszałem, że z powodu protestów niektóre hałaśliwe ulice będą wyburzane, szczegónie te wielopasmowe...

~smirnoff 2008-08-25

A myślałem że tylko górale są tak pazerni

~mini 2008-08-25

Zaloze sie, ze niektozy celowo wybierali ten teren by wyciagnac teraz od inwestora jak najwiecej kasy za ziemie. Albo liczyli na kozystne sasiedztwo do zalozenia interesu przy trasie. A teraz zgrzytaja zebami. Kit im w uszy. Lodz zasluguje na wygodny i nowoczesny wezel komunikacyjny. Przy czym ekspresowke S-8 puscilbym przez Belchatow wbrew opini moich wspolmieszkancow. W przeciwnym razie A-2 na odcinku Lodz-Warszawa zbierze nie tylko ruch tranzytowy ale i polaczenie Poznan-Wawa, Lodz-Wawa i do tego dodatkowo Wroclaw-Wawa. A wtedy to nawet i 3 pasy nie pomoga. Bo na pewno wiara nie bedzie sie spod Lodzi cofac na slad S-8 do Piotrkowa. Pozdrawiam

~dhomin 2008-08-25

Tak czy siak mam nadzieje że S14 nie wybudują:/

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.