mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Kolejne utrudnienia

Łódź: Kolejne utrudnienia

W ubiegłym tygodniu w Łodzi otwarto ul. Narutowicza oraz zakończono remont torowiska i pętli tramwajowej przy pl. Niepodległości. To niestety jedyne dobre wiadomości dla kierowców poruszających się po łódzkich ulicach. Drogowcy zapowiadają kolejne utrudnienia.

Łódź: Kolejne utrudnienia
Łódzcy kierowcy są już chyba przyzwyczajeni do utrudnień w ruchu, spowodowanych prowadzonymi remontami ulic. W najbliższym czasie nie zanosi się na poprawę sytuacji. Wręcz przeciwnie, Urząd Miejski w Łodzi poinformował o kolejnych utrudnieniach.

W poniedziałek rozpoczęto prace remontowe przy ulicy Wróblewskiego na odcinku od ul. Maratońskiej do ul. Łaskiej i ul. Puszkina od ul. Dąbrowskiego do ul. Dostawczej. Z kolei we wtorek robotnicy weszli z ciężkim sprzętem na ulicę Okólną na odcinku od ul. Aksamitnej do ul. Bursztynowej. Wymiana nawierzchni asfaltowej rozpoczęła się także na ul. Szczecińskiej na odcinku od ul. Wersalskiej do granic miasta.

Jednocześnie trwają prace przy ul. Kolumny na odcinku od ul. Rzgowskiej i przy ul. Wyszyńskiego na odcinku Retkińska - Waltera Janke. Dobrą informacją jest to, że wymiana nawierzchni na tych ulicach zakończy się do końca października.

W niedługim czasie powinien rozpocząć się także remont jezdni na wschodniej nitce wiaduktu przy ul. Kopcińskiego i przy ul. Piłsudskiego na odcinku ul. Kopcińskiego-Wodna (strona północna).

W tym roku łódzki Zarząd Dróg i Transportu dokona wymiany nawierzchni asfaltowych za rekordową kwotę 25,5 mln zł. 7 mln zł wygospodarował na ten cel ZDiT, z czego ponad 1,6 mln pochodzi z dochodów ze strefy płatnego parkowania. Poza tym 7 mln zł na remonty dróg przekazała Rada Miejska. Pozyskano również 11,5 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury.
Tematy w artykule: inwestycje drogowe lodzkie Łódź

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross