mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Mieszkańcy niezadowoleni z przebiegu S14

Łódź: Mieszkańcy niezadowoleni z przebiegu S14

W Łodzi zorganizowano konsultacje społeczne dotyczące budowy drogi ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy miasta. Mieszkańcom zostały przedstawione dwa warianty przebiegu trasy. Zostały one przyjęte negatywnie, ponieważ trasa może biec w pobliżu obszarów mieszkalnych.

Łódź: Mieszkańcy niezadowoleni z przebiegu S14
Spotkanie mieszkańców Łodzi z przedstawicielami łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, czyli konsultacje społeczne w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S14, które odbyły się w sali obrad Rady Miejskiej w Łodzi, wywołało wiele emocji i kontrowersji. Podczas tego spotkania przedstawiono dwa warianty przebiegu odcinka zachodniej obwodnicy miasta.

Według wariantu czerwonego trasa ma przebiegać zgodnie z wytycznymi z lat 90. Wariant zakłada, że w Łodzi przebiegnie ona niemal wzdłuż zachodniej granicy miasta, wjeżdżając głębiej w jego obręb jedynie na odcinku na Nowym Józefowie. Droga miałaby liczyć 10 km. Drugi wariant tzw. niebieski, zakłada dłuższy odcinek w granicach Łodzi. Trasa liczyłaby 14 km i przebiegała m.in. przez Hutę Jagodnicę i Smulsko.

Licznie zgromadzeni łodzianie zastanawiali się, czy przebieg obydwu wariantów nie wpłynie na jakość ich miejsca zamieszkania. Według projektów część odcinków miałaby prowadzić w bliskich okolicach ich domów oraz mieszkań. Dodatkowo, wariant niebieski prowadzi przez trzy duże łódzkie osiedla – Teofilów, Retkinię i Złotno. Część niezadowolonych mieszkańców proponowało przeprowadzenie trasy na zachód od Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa Łódzkiego sugerując, że obecne warianty odetną te miasta od Łodzi.

Wcześniej spotkania z mieszkańcami odbyły się w Zgierzu, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim oraz Pabianicach. Również w ościennych miastach wywoływały one wiele emocji.

Droga ekspresowa S14 ma rozładować ruch na drogach krajowych, biegnących przez Łódź, od Zgierza do Pabianic. Cała obwodnica Łodzi ma mieć 30 km, a S14 w sumie liczyć będzie około 42 km. Do połowy 2009 roku wojewoda ma wybrać ostateczny korytarz trasy. Następnie rozpoczną się starania o dofinansowania unijne. Budowa powinna rozpocząć się w 2011 roku, a zakończyć dwa lub trzy lata później.

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Alfista 2008-10-08

o matko... najgorsze jest to, że poniższe wypowiedzi nie są absurdalne na Polskim gruncie...

~12 groszy 2008-10-08

A po co Łodzi obwodnica, nie daj Boże jeszcze wam ring wyjdzie z tego i samochody będą jeździc dokoła Łodzi w obu kierunkach, a co to wtedy będzie, a ile spalin przybędzie, a ile CO2 wyemitują te samochody, a ile nowych wypadków, lepiej mieszkac na zagrodzie i bąki zbijac, jadąc bryczką z konikiem... hahahahaha

~donkuna 2008-10-08

buhahaha dobre pckloss 10/10...

~pckloss 2008-10-08

Nie ma problemu!! Jako że mieszkańcom na zachód od Aleksandrowa Łódzkiego i Konstantynowa Łódzkiego też obwodnica zapewne będzie przeszkadzała proponuję przyjąć założenie, że najbliższą obwodnicę Łodzi będzie stanowić autostradowa obwodnica Drezna. To mniej więcej ta sama szerokość geograficzna. A mieszkańcom Łodzi gratuluję dylematów i zapytuję czemu władze Lodzi zabiegają o przebieg S-8 w jej okolicach. W trakcie konsultacji zapewne okaże się, że znów nikomu on nie pasuje.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.