mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Priorytetem jest transport

Łódź: Priorytetem jest transport

Rozbudowa Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta oraz inwestycje drogowe to najważniejsze zadania dla Łodzi. Znalazły się one bowiem na pierwszych miejscach 16 priorytetowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego w latach 2007-2013.

"Priorytetem jest transport. Zaczynamy od lotniska i transportu drogowego, w którym skoncentrowaliśmy się na drogach dojazdowych do autostrad i dróg ekspresowych. Przewidujemy także modernizację miejskich obiektów sportowych i rekreacyjnych" - poinformował w czwartek Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi.

Wartość wszystkich projektów oszacowano na ponad 1,5 mld zł, przewidywane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 978 mln zł. Stworzoną listę priorytetowych inwestycji władze Łodzi przekazały do Urzędu Marszałkowskiego, aby zostały one wpisane na listę projektów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju województwa w ramach RPO.

Przeczytaj także:

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Retkińska i Pienista w Łodzi już przejezdne (2006-08-08)

"Łódzka obwodnica" w remoncie (2006-07-05)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-18)

 

 


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~wybory tuż tuż cd... 2006-08-25

identycznie jak w wawie. bredzenie przed wyborami... a wczesniejsze 4 lata to wizyty w watykanie, pokropki itd itp. a ten portal tak chce się podlizać tym PZPR(B)ISOWCOM, ze teraz przed wyborami bedzie multum takich idiotyzmów. wiecie, rozumiecie, móstwo dróg i czego tam chcecie beeee....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Wojskowy Volkswagen Crafter z polskiej fabryki
Przeznaczony dla wojska Volkswagen Crafter, wykonany w całości w Polsce, jest jedną z gwiazd Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Oprócz niego na stoisku Volkswagena wystawione są dwa modele Amarok.