Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Priorytetem jest transport

Łódź: Priorytetem jest transport

Rozbudowa Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta oraz inwestycje drogowe to najważniejsze zadania dla Łodzi. Znalazły się one bowiem na pierwszych miejscach 16 priorytetowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego w latach 2007-2013.

"Priorytetem jest transport. Zaczynamy od lotniska i transportu drogowego, w którym skoncentrowaliśmy się na drogach dojazdowych do autostrad i dróg ekspresowych. Przewidujemy także modernizację miejskich obiektów sportowych i rekreacyjnych" - poinformował w czwartek Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi.

Wartość wszystkich projektów oszacowano na ponad 1,5 mld zł, przewidywane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 978 mln zł. Stworzoną listę priorytetowych inwestycji władze Łodzi przekazały do Urzędu Marszałkowskiego, aby zostały one wpisane na listę projektów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju województwa w ramach RPO.

Przeczytaj także:

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Retkińska i Pienista w Łodzi już przejezdne (2006-08-08)

"Łódzka obwodnica" w remoncie (2006-07-05)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-18)

 

 


Podobne wiadomości:

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Najważniejsze inwestycje drogowe 2016

Polskie drogi 2016-01-05

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

~wybory tuż tuż cd... 2006-08-25

identycznie jak w wawie. bredzenie przed wyborami... a wczesniejsze 4 lata to wizyty w watykanie, pokropki itd itp. a ten portal tak chce się podlizać tym PZPR(B)ISOWCOM, ze teraz przed wyborami bedzie multum takich idiotyzmów. wiecie, rozumiecie, móstwo dróg i czego tam chcecie beeee....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati
Wydawać by się mogło, że samochody luksusowe, z racji pieniędzy jakie klient za nie płaci, to produkty dopracowane do perfekcji. Ale nawet największym producentom zdarzają się wpadki. Teraz na darmowe usunięcie usterki zaproszono właścicieli Maserati. Co się stało?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj