mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Priorytetem jest transport

Łódź: Priorytetem jest transport

Rozbudowa Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta oraz inwestycje drogowe to najważniejsze zadania dla Łodzi. Znalazły się one bowiem na pierwszych miejscach 16 priorytetowych projektów realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Łódzkiego w latach 2007-2013.

"Priorytetem jest transport. Zaczynamy od lotniska i transportu drogowego, w którym skoncentrowaliśmy się na drogach dojazdowych do autostrad i dróg ekspresowych. Przewidujemy także modernizację miejskich obiektów sportowych i rekreacyjnych" - poinformował w czwartek Włodzimierz Tomaszewski, wiceprezydent Łodzi.

Wartość wszystkich projektów oszacowano na ponad 1,5 mld zł, przewidywane dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wyniesie 978 mln zł. Stworzoną listę priorytetowych inwestycji władze Łodzi przekazały do Urzędu Marszałkowskiego, aby zostały one wpisane na listę projektów o szczególnym znaczeniu dla rozwoju województwa w ramach RPO.

Przeczytaj także:

Łódź bez obwodnicy? (2006-07-25)

Retkińska i Pienista w Łodzi już przejezdne (2006-08-08)

"Łódzka obwodnica" w remoncie (2006-07-05)

Wspólna inicjatywa - drogi, kolej, lotnisko (2006-07-18)

 

 


Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~wybory tuż tuż cd... 2006-08-25

identycznie jak w wawie. bredzenie przed wyborami... a wczesniejsze 4 lata to wizyty w watykanie, pokropki itd itp. a ten portal tak chce się podlizać tym PZPR(B)ISOWCOM, ze teraz przed wyborami bedzie multum takich idiotyzmów. wiecie, rozumiecie, móstwo dróg i czego tam chcecie beeee....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.