mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Radni chcą trzeciego wariantu S14

Łódź: Radni chcą trzeciego wariantu S14

Budowa zachodniej obwodnicy Łodzi (drogi ekspresowej S14) wywołuje ogromne kontrowersje. Mieszkańcy są niezadowoleni z dwóch opracowanych wariantów trasy, a radni miejscy domagają się przygotowania kolejnego, trzeciego wariantu przebiegu drogi.

Łódź: Radni chcą trzeciego wariantu S14
Kilka dni temu w Łodzi odbyły się konsultacje społeczne w sprawie przebiegu drogi ekspresowej S14, czyli zachodniej obwodnicy miasta. Zaproponowane przez projektantów dwa warianty przebiegu trasy (czerwony oraz niebieski) już wywołują ogromne kontrowersje wśród łodzian. Realizacja każdego z nich spowodowałyby konieczność wyburzenia wielu domów, a spora część z nich powstała stosunkowo niedawno, gdyż pozwolenia na budowę w proponowanym korytarzu S14 wydawane były do kwietnia tego roku.

W związku z tym radni miejscy Anna Adamska-Makowska, Jarosław Berger, Dariusz Joński, Grzegorz Matuszak i Anna Rakowska oraz radny Sejmiku Województwa Krzysztof Makowski chcą opracowania nowego, trzeciego wariantu przebiegu zachodniej obwodnicy Łodzi. Radni zastrzegają, że obecnie opracowane warianty drogi S14 – planowany od kilkunastu lat czerwony oraz nowy niebieski są nie do zaakceptowania.

Samorządowcy proponują połączenie S14 z drogą wojewódzką nr 710 - planowaną obwodnicą Konstantynowa Łódzkiego, wchodzącą w ul. Sanitariuszek i dalej Maratońską. Inwestycję powinny wspólnie opracować samorządy gminne Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa i Aleksandrowa Łódzkiego, samorząd województwa oraz GDDKiA. W ten sposób znacznie zmniejszy się koszt budowy obwodnicy, a sama droga pozwoli na rozwój całej aglomeracji łódzkiej.

Podobne wiadomości:

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Komentuj:

~Kruszarka betonu 2008-10-26

niech się wszyscy radni walną w końu w swoje betonowe łby.Trasa S 14 powinna omijać czwórmiasto Aleksandrów-Zgierz-Łódź-Konstantynów.Od tej obwodnicy doprowadzić drogi dojazdowe o dużej przepustowości pojazdów,czyli kilku pasmowe jezdnie,jednocześnie na starych drogach dojazdowych postawić zakazy wjazdu powyżej 3,5 t.I nie ustawiać na nich świateł iprzejść dla pieszych co kilka metrów.Pan Kropiwnicki ma swoje lata i jest staroświecki,niech nie myśli tylko o Łodzi ale kompleksowo o całej aglomeracji z przydatkami.Po co budować drogę od razu starą,poprostu do niczego.Pan Kropiwnicki stale gdzieś wyjeżdża,czy nie zauważył jak się buduje drogi w normalnych krajach?W miastach koło Łodzi mieszkają ludzie zktórych wy ,,betonowe głowy"utrzymujecie siebie i swoje rodziny,macie myśleć o nas nie o sobie,po to Was wybraliśmy,a jeśli chcecie żeby nasze domy stały pośrodku autostrady to mieszkajcie razem z nami.P.S. jadąc z Holandii do Polski nie napotkałem po drodze chodźby jednego miasteczka.Dbacie o pieski,o roślinki,o ludzi wogóle tylko nasze kieszenie są dla Was bardzo interesujące.

~Casandra 2008-10-15

Nasze kochane wladze. Najpierw wydaja pozwolenie a potem wydaja pieniadze podatnikow na ich burzenie. W kolko to samo, tworza problemy a potem w naszym imieniu walcza z nimi. Nic innego nie pozostaje jak wymienic cala ta rade miasta, nie ma innego wyjscia.

~jamci 2008-10-15

A który z "radnych" tam mieszka?

~Kiejstut 2008-10-15

Po jakich trupach. Przeciez od co najmniej 15 lat było wiadomo, że będzie tam biegła droga !! Dobra władza to ma zbudowac drogi, a nie oszczędzać kilka domów. Przeciez ci ludzie dostaną takie odszkodowania, że będą mogli kupić kupić 2x większy plac i zbudować 2x większy dom - tak jak pod Strykowem, a przepisy dotyczące wykupów są teraz jeszcze bardziej korzystne niz te 7 lat temu !!

~Lilavati 2008-10-15

Czy naprawdę trzeba chodzić po trupach ? Dobre władze raczej oszczędzają nowe domy i nie tylko te.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.