Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców

Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców

Ulica Rokicińska w Łodzi została udostępniona kierowcom. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 - ul. Rokicińskiej w Łodzi, na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Rokicińskiej z ul. Malowniczą i projektowaną ul. Śląską jest częścią potężnej inwestycji realizowanej przez Miasto - budowy ul. Śląskiej (al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września) na odcinku od ul. Tomaszowskiej do ul. Rokicińskiej.

Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców
Aleja Ofiar Terroryzmu 11-go Września jest główną drogą dojazdową do byłej montowni komputerów Della, a w drugim etapie Łączącą zakład z planowanym w pobliżu węzłem Andrespol na autostradzie A1, w przyszłości stanowiąca trasę łączącą południowo - zachodnie i południowo - wschodnie rejony Łodzi z autostradą.

W roku 2007 zrealizowany został I etap inwestycji, na odcinku od ul. Tomaszowskiej do Della w raz z drogami dojazdowymi i odciążającymi. W tym roku zakończony został etap II, na odcinku od Della do ulicy Rokicińskiej wraz z przebudową ul. Rokicińskiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej. Wykonawca robót - firma Kral, koszt projektu - 141,5 mln zł. w tym dofinansowanie z UE - ponad 89 mln zł.

W przyszłym roku planowana jest przebudowa daszego odcinka ul. Rokicińskiej od ronda przy ul. Malowniczej do granicy miasta.

Podobne wiadomości:

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Ruszyła budowa obwodnicy Oświęcimia

Polskie drogi 2016-07-15

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Autostrada A1 od Strykowa do Tuszyna otwarta!

Polskie drogi 2016-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj