mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców

Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców

Ulica Rokicińska w Łodzi została udostępniona kierowcom. Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 713 - ul. Rokicińskiej w Łodzi, na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej wraz z rozbudową skrzyżowania ul. Rokicińskiej z ul. Malowniczą i projektowaną ul. Śląską jest częścią potężnej inwestycji realizowanej przez Miasto - budowy ul. Śląskiej (al. Ofiar Terroryzmu 11-go Września) na odcinku od ul. Tomaszowskiej do ul. Rokicińskiej.

Łódź: Rokicińska otwarta dla kierowców
Aleja Ofiar Terroryzmu 11-go Września jest główną drogą dojazdową do byłej montowni komputerów Della, a w drugim etapie Łączącą zakład z planowanym w pobliżu węzłem Andrespol na autostradzie A1, w przyszłości stanowiąca trasę łączącą południowo - zachodnie i południowo - wschodnie rejony Łodzi z autostradą.

W roku 2007 zrealizowany został I etap inwestycji, na odcinku od ul. Tomaszowskiej do Della w raz z drogami dojazdowymi i odciążającymi. W tym roku zakończony został etap II, na odcinku od Della do ulicy Rokicińskiej wraz z przebudową ul. Rokicińskiej do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu na odcinku od CH Selgros do ul. Malowniczej. Wykonawca robót - firma Kral, koszt projektu - 141,5 mln zł. w tym dofinansowanie z UE - ponad 89 mln zł.

W przyszłym roku planowana jest przebudowa daszego odcinka ul. Rokicińskiej od ronda przy ul. Malowniczej do granicy miasta.

Podobne wiadomości:

MON zainwestuje w polskie drogi

MON zainwestuje w polskie drogi

Polskie drogi 2017-01-04

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross