mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Rozpoczął się remont wiaduktu

Łódź: Rozpoczął się remont wiaduktu

Firma Skanska rozpoczęła prace związane z przebudową wiaduktu na al. Jana Pawła II w Łodzi, który znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 1. Remont ma na celu zwiększenie nośności obiektu do 50 ton. Prace będą kosztować ponad 15 mln zł i potrwają do stycznia 2010 roku.

Łódź: Rozpoczął się remont wiaduktu
Rozpoczęła się jedna z najpoważniejszych inwestycji drogowych zaplanowanych w Łodzi na 2009 rok, czyli modernizacja wiaduktu na al. Jana Pawła II, będącej jednocześnie drogą krajową nr 1. Obiekt doczekał się gruntownej przebudowy po ponad trzydziestu latach. Przedsięwzięcie zakłada całkowitą modernizację obiektu ze względu na jego zły stan techniczny. Wymienione zostaną podpory, płyty pomostu oraz jego nawierzchnia.

Pierwsze prace wykonawca rozpoczął już 22 stycznia bieżącego roku. W tym samym dniu Skanska wprowadziła tymczasową organizację ruchu, która polegała na zamknięciu po jednym pasie na jezdni wschodniej i zachodniej, na odcinku 100 m od strony ul. Wróblewskiego i 100 m od strony ul. Obywatelskiej. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez dwa tygodnie. Obecnie trwają prace, które umożliwią wyłączenie jednej jezdni z ruchu. W tym celu wykonawca wybuduje tzw. przewiązki ułatwiające kierowcom przejazd między dwoma jezdniami wiaduktu. Następnie ruchu zostanie przełożony na jezdnię zachodnią. Ten etap prac zakończy się w pierwszych dniach lutego.

Następnie rozpocznie się remont generalny. Wymienione zostaną podpory i płyty, wzmocniona zostanie także konstrukcja pomostu, co pozwoli na przejazd pojazdów do 50 ton (do tej pory nośność wiaduktu wynosiła 30 ton). Modernizacja rozpocznie się od przebudowy wschodniej części obiektu. Z początkiem wakacji prace przeniesione zostaną na część zachodnią, a samochody będą poruszały się dwukierunkowo po jezdni wschodniej prowadzącej do centrum miasta.

Prace przy przebudowie wiaduktu potrwają do stycznia przyszłego roku i będą kosztowały ponad 15 mln zł. Wykonawcą inwestycji na zlecenie Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi jest firma Skanska.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.