mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami

Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami

Ulica Strykowska w Łodzi ma w przyszłości łączyć miasto ze skrzyżowaniem autostrad A1 i A2. W tej chwili jest niestety mocno zaniedbana, brakuje oświetlenia i chodników. Często zdarzają się także groźne wypadki. O modernizacji tej drogi mówi się już od wielu lat.

Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami
Trasa wylotowa z Łodzi w kierunku Łowicza, ulica Strykowska (znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 14) to także planowane połączenie aglomeracji łódzkiej z autostradami A1 i A2, które będą krzyżować się pod Strykowem. Obecnie niestety przejazd tą drogą jest dosyć niebezpieczny. Brak latarni, chodników i poboczy sprawia, że często dochodzi tam do groźnych, śmiertelnych wypadków.

Gruntowna modernizacja tej trasy jest w planach od kilkunastu lat. O interwencję w sprawie Strykowskiej mieszkańcy poprosili miejskich radnych. Radni Lewicy proponują, aby poprawę bezpieczeństwa zacząć m.in. od zamontowania przy ul. Strykowskiej fotoradarów, pulsujących pomarańczowych świateł, oznakowania poziomego jezdni i montażu świateł z przyciskiem do ich zmiany.

Ważne jest codzienne bezpieczne życie mieszkańców, ale też jej nowoczesne skomunikowanie z autostradami A1 i A2. Dlatego konsultacjom środowiskowym poddanych zostanie kilka wariantów przebudowy ul. Strykowskiej od ul. Wycieczkowej do granic miasta, m.in. rozbudowa ulicy w dotychczasowym przebiegu (poszerzenie do trzech pasów ruchu w każdym kierunku), albo poprowadzenie zupełnie nowej arterii w innym miejscu. Przebieg drogi budzi jednak spore emocje. Mieszkańcy obawiają się, że ruchliwa arteria (o szerokości 70 m) będzie przebiegać bezpośrednio w sąsiedztwie ich domów.

Budowa nowej drogi po akceptacji łodzian i zachowaniu wszelkich wymogów dotyczących ochrony środowiska rozpocznie się nie wcześniej niż w 2011 roku. Ze względu na wysokie koszty inwestycji, niezbędne będzie pozyskanie środków unijnych.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~inny gwint 2008-11-25

te mapki to serwis ma jak zwykle zabójcze

~jasny gwint 2008-11-24

Spowalniacze, światła i fotoradary - to zawsze dadzą! A drogę? Po co... "Ludzie" nie chcą drogi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.