mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami

Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami

Ulica Strykowska w Łodzi ma w przyszłości łączyć miasto ze skrzyżowaniem autostrad A1 i A2. W tej chwili jest niestety mocno zaniedbana, brakuje oświetlenia i chodników. Często zdarzają się także groźne wypadki. O modernizacji tej drogi mówi się już od wielu lat.

Łódź: Strykowska połączy miasto z autostradami
Trasa wylotowa z Łodzi w kierunku Łowicza, ulica Strykowska (znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 14) to także planowane połączenie aglomeracji łódzkiej z autostradami A1 i A2, które będą krzyżować się pod Strykowem. Obecnie niestety przejazd tą drogą jest dosyć niebezpieczny. Brak latarni, chodników i poboczy sprawia, że często dochodzi tam do groźnych, śmiertelnych wypadków.

Gruntowna modernizacja tej trasy jest w planach od kilkunastu lat. O interwencję w sprawie Strykowskiej mieszkańcy poprosili miejskich radnych. Radni Lewicy proponują, aby poprawę bezpieczeństwa zacząć m.in. od zamontowania przy ul. Strykowskiej fotoradarów, pulsujących pomarańczowych świateł, oznakowania poziomego jezdni i montażu świateł z przyciskiem do ich zmiany.

Ważne jest codzienne bezpieczne życie mieszkańców, ale też jej nowoczesne skomunikowanie z autostradami A1 i A2. Dlatego konsultacjom środowiskowym poddanych zostanie kilka wariantów przebudowy ul. Strykowskiej od ul. Wycieczkowej do granic miasta, m.in. rozbudowa ulicy w dotychczasowym przebiegu (poszerzenie do trzech pasów ruchu w każdym kierunku), albo poprowadzenie zupełnie nowej arterii w innym miejscu. Przebieg drogi budzi jednak spore emocje. Mieszkańcy obawiają się, że ruchliwa arteria (o szerokości 70 m) będzie przebiegać bezpośrednio w sąsiedztwie ich domów.

Budowa nowej drogi po akceptacji łodzian i zachowaniu wszelkich wymogów dotyczących ochrony środowiska rozpocznie się nie wcześniej niż w 2011 roku. Ze względu na wysokie koszty inwestycji, niezbędne będzie pozyskanie środków unijnych.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Audi R8… Motorówka

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~inny gwint 2008-11-25

te mapki to serwis ma jak zwykle zabójcze

~jasny gwint 2008-11-24

Spowalniacze, światła i fotoradary - to zawsze dadzą! A drogę? Po co... "Ludzie" nie chcą drogi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.