mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

U zbiegu ulic Rzgowskiej i Ustronnej, wmurowano akt erekcyjny pod budowę największej inwestycji drogowej w Łodzi od kilkunastu lat. Trasa Górna połączy istniejącą Al. Jana Pawła II z ul. Rzgowską, tworząc nowy odcinek drogi krajowej nr 1 o długości 4,4 km. Droga znacząco skróci przebieg drogi przez miasto, wyprowadzając dużą część ruchu ciężkich pojazdów z południowej części jego centrum. Pierwsze samochody pojadą nową Trasą Górna na przełomie 2013 i 2014 roku.

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom
- Zadanie podzielone jest  na dwa etapy – mówi Zygmunt Pater, prezes firmy Mosty Łódź, która zaprojektowała drogę i ją także wybuduje. - Etap pierwszy obejmie dwukilometrowy odcinek od ul. Paradnej do ul. Rzgowskiej, a drugi o długości 2,4 km od ul. Pabianickiej do ul. Paradnej. Oba etapy realizowane będą jednocześnie.

To będzie wielkie wyzwanie dla budowniczych. Przejazd na całym odcinku będzie bezkolizyjny, co wiąże się z budową nawet trzypoziomowych skrzyżowań. Powstanie ono przy ul. Rzgowskiej. Na poziomie -1 będzie główny ślad Trasy Górna, która w przyszłości skierowana zostanie do planowanego węzła autostrady A1, zaś na poziomie +1 będzie estakada łączącą ul. Rzgowską z Trasą Górna.

Koszt całej inwestycji to 425,2 mln zł. Z uwagi na to, że projekt znalazł się na liście projektów kluczowych, przyznane zostały na jego realizacje fundusze unijne w wysokości blisko 50 procent wartości inwestycji. Środki unijne pochodzą z Ministerstwa Infrastruktury - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Audi A1 Sportback - pierwsze wrażenie

auto motor i sport 0000-00-00

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.