mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

U zbiegu ulic Rzgowskiej i Ustronnej, wmurowano akt erekcyjny pod budowę największej inwestycji drogowej w Łodzi od kilkunastu lat. Trasa Górna połączy istniejącą Al. Jana Pawła II z ul. Rzgowską, tworząc nowy odcinek drogi krajowej nr 1 o długości 4,4 km. Droga znacząco skróci przebieg drogi przez miasto, wyprowadzając dużą część ruchu ciężkich pojazdów z południowej części jego centrum. Pierwsze samochody pojadą nową Trasą Górna na przełomie 2013 i 2014 roku.

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom
- Zadanie podzielone jest  na dwa etapy – mówi Zygmunt Pater, prezes firmy Mosty Łódź, która zaprojektowała drogę i ją także wybuduje. - Etap pierwszy obejmie dwukilometrowy odcinek od ul. Paradnej do ul. Rzgowskiej, a drugi o długości 2,4 km od ul. Pabianickiej do ul. Paradnej. Oba etapy realizowane będą jednocześnie.

To będzie wielkie wyzwanie dla budowniczych. Przejazd na całym odcinku będzie bezkolizyjny, co wiąże się z budową nawet trzypoziomowych skrzyżowań. Powstanie ono przy ul. Rzgowskiej. Na poziomie -1 będzie główny ślad Trasy Górna, która w przyszłości skierowana zostanie do planowanego węzła autostrady A1, zaś na poziomie +1 będzie estakada łączącą ul. Rzgowską z Trasą Górna.

Koszt całej inwestycji to 425,2 mln zł. Z uwagi na to, że projekt znalazł się na liście projektów kluczowych, przyznane zostały na jego realizacje fundusze unijne w wysokości blisko 50 procent wartości inwestycji. Środki unijne pochodzą z Ministerstwa Infrastruktury - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Malibu

auto motor i sport 0000-00-00

Duży i wygodny. Wyrosłeś z chłopięcych marzeń o Camaro, ale wciąż kręcą Cię auta zza Oceanu? Zapraszamy do Malibu!

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.