Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom

U zbiegu ulic Rzgowskiej i Ustronnej, wmurowano akt erekcyjny pod budowę największej inwestycji drogowej w Łodzi od kilkunastu lat. Trasa Górna połączy istniejącą Al. Jana Pawła II z ul. Rzgowską, tworząc nowy odcinek drogi krajowej nr 1 o długości 4,4 km. Droga znacząco skróci przebieg drogi przez miasto, wyprowadzając dużą część ruchu ciężkich pojazdów z południowej części jego centrum. Pierwsze samochody pojadą nową Trasą Górna na przełomie 2013 i 2014 roku.

Łódź: Trasa Górna ulży mieszkańcom
- Zadanie podzielone jest  na dwa etapy – mówi Zygmunt Pater, prezes firmy Mosty Łódź, która zaprojektowała drogę i ją także wybuduje. - Etap pierwszy obejmie dwukilometrowy odcinek od ul. Paradnej do ul. Rzgowskiej, a drugi o długości 2,4 km od ul. Pabianickiej do ul. Paradnej. Oba etapy realizowane będą jednocześnie.

To będzie wielkie wyzwanie dla budowniczych. Przejazd na całym odcinku będzie bezkolizyjny, co wiąże się z budową nawet trzypoziomowych skrzyżowań. Powstanie ono przy ul. Rzgowskiej. Na poziomie -1 będzie główny ślad Trasy Górna, która w przyszłości skierowana zostanie do planowanego węzła autostrady A1, zaś na poziomie +1 będzie estakada łączącą ul. Rzgowską z Trasą Górna.

Koszt całej inwestycji to 425,2 mln zł. Z uwagi na to, że projekt znalazł się na liście projektów kluczowych, przyznane zostały na jego realizacje fundusze unijne w wysokości blisko 50 procent wartości inwestycji. Środki unijne pochodzą z Ministerstwa Infrastruktury - w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 77 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj