mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź apeluje o S14

Łódź apeluje o S14

Rada Miejska Łodzi podjęła stanowisko-apel do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie poparcia dla realizacji drogi ekspresowej S-14 od drogi krajowej nr 1 w miejscowości Słowik do węzła „Lublinek".

Łódź apeluje o S14
Jak tłumaczył wiceprezydent Łodzi, Radosław Stępień w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwości przesunięcia w czasie terminu budowy drogi ekspresowej S-14 apel do Ministra o dokończeniu realizacji tej inwestycji w najbliższej perspektywie finansowej o przebiegu ustalonym na zachód od Łodzi jest potrzebny.

- S-14 wpłynie na rozkład ruchu dookoła Łodzi, a także wyprowadzi ruch z Miasta. Jest to również dopełnienie struktury drogowej dla systemu całego kraju - mówił wiceprezydent. Droga ekspresowa S-14 jest bowiem integralną częścią łódzkiego węzła autostradowego, która wraz z autostradami A1/A2 oraz drogą ekspresową S-8 stanowi ważny element ogólnopolskiej sieci dróg ekspresowych. Budowa tej drogi przyczyni się także do odwrócenia lokalnych negatywnych trendów społeczno-gospodarczych i wpłynie na przyspieszenie zarówno rozwoju regionu i całego kraju.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

~jumper 2013-03-28

Odkąd otworzono A1 ze Strykowa do Kowala to DK1 wzdłuż nowej autostrady przemianowano na DK91 [jak to sie zawsze i wszedzie robi]. Urzędnicy w Łodzi powinni o tym wiedzieć bo to ich "podwórko". A już na pewno powinno się stosować odpowiednią nomenklaturę w oficjalnych pismach czy informacjach medialnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
13 tys. km Nissanem Leaf – Marek Kamiński na mecie
Blisko 13 tysięcy kilometrów podróży przez 8 krajów, w tym przejazd przez Syberię i pustynię Gobi. A to wszystko bez wyemitowania do atmosfery ani grama CO2. Marek Kamiński za kierownicą Nissana LEAF zrealizował swój cel i dojechał do Japonii.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi