mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź apeluje o S14

Łódź apeluje o S14

Rada Miejska Łodzi podjęła stanowisko-apel do Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie poparcia dla realizacji drogi ekspresowej S-14 od drogi krajowej nr 1 w miejscowości Słowik do węzła „Lublinek".

Łódź apeluje o S14
Jak tłumaczył wiceprezydent Łodzi, Radosław Stępień w związku z pojawiającymi się informacjami o możliwości przesunięcia w czasie terminu budowy drogi ekspresowej S-14 apel do Ministra o dokończeniu realizacji tej inwestycji w najbliższej perspektywie finansowej o przebiegu ustalonym na zachód od Łodzi jest potrzebny.

- S-14 wpłynie na rozkład ruchu dookoła Łodzi, a także wyprowadzi ruch z Miasta. Jest to również dopełnienie struktury drogowej dla systemu całego kraju - mówił wiceprezydent. Droga ekspresowa S-14 jest bowiem integralną częścią łódzkiego węzła autostradowego, która wraz z autostradami A1/A2 oraz drogą ekspresową S-8 stanowi ważny element ogólnopolskiej sieci dróg ekspresowych. Budowa tej drogi przyczyni się także do odwrócenia lokalnych negatywnych trendów społeczno-gospodarczych i wpłynie na przyspieszenie zarówno rozwoju regionu i całego kraju.

Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

System viaToll na kolejnych drogach w Polsce

Polskie drogi 2017-07-11

Komentuj:

~jumper 2013-03-28

Odkąd otworzono A1 ze Strykowa do Kowala to DK1 wzdłuż nowej autostrady przemianowano na DK91 [jak to sie zawsze i wszedzie robi]. Urzędnicy w Łodzi powinni o tym wiedzieć bo to ich "podwórko". A już na pewno powinno się stosować odpowiednią nomenklaturę w oficjalnych pismach czy informacjach medialnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.