mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Łódź, od 1 marca br., wprowadza zakaz wjazdu do centrum miasta dla pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 ton w godzinach od 6 rano do 22

Łódź bez TIR-ów
By zmniejszyć korki w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad, miasto wprowadza od 1 marca częściowy zakaz wjazdu do centrum samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w godz. 6-20, codziennie aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ.

W szczególnych przypadkach (wjazdy docelowe, np. dowóz do sklepów towarów łatwo psujących się, dotarcie do dzielnic przemysłowych, firm przewozowych itd.) wjazd będzie dopuszczony. Jednak już TIR-y i samochody ciężarowe, jadące tranzytem, będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi.

Powyższy zakaz jest efektem planowanego kolejnego etapu prac przy przebudowie Trasy WZ. Roboty na newralgicznych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza mają ruszyć właśnie w marcu.Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Przetarg na S14 ogłoszony

Przetarg na S14 ogłoszony

Polskie drogi 2015-10-05

Komentuj:

choragiewka 2015-03-02

Dla tirów powinny być osobne drogi !i w każdym mieście powinni mieć ograniczenia do jazdy !

Jotgie 2015-02-20

Następne miasto, które wprowadza ograniczenia na krótko przed wybudowaniem obwodnicy. Tak było w Poznaniu, we Wrocku a teraz w Łodzi!nDlaczego nie poczekano jeszcze tego roku, aż zostanie wybudowana A1?!nW Poz przed wybudowanie S5 do Gniezna i S11 do Złotkowa a we Wrocku wprowadzono pół roku przed wybudowaniem A8! Dlaczego nam to robicie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WCOTY 2019 - lista kandydatów
WCOTY 2019 - lista kandydatów
Plebiscyt World Car of the Year (WCOTY) edycja 2019 nabiera rozpędu. Poznaliśmy właśnie tak zwaną prowizoryczną listę kandydatów, z której wyłonieni zostaną pierwsi finaliści. Rozpiętość jest ogromna - od Dacii Duster aż po BMW Serii 8.

20 sposobów na redukcję wagi 20 sposobów na redukcję wagi