mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź bez TIR-ów

Łódź bez TIR-ów

Łódź, od 1 marca br., wprowadza zakaz wjazdu do centrum miasta dla pojazdów ciężarowych o masie całkowitej powyżej 12 ton w godzinach od 6 rano do 22

Łódź bez TIR-ów
By zmniejszyć korki w ciągach prowadzących przez Łódź z południa i zachodu do autostrad, miasto wprowadza od 1 marca częściowy zakaz wjazdu do centrum samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w godz. 6-20, codziennie aż do zakończenia wszystkich prac na Trasie WZ.

W szczególnych przypadkach (wjazdy docelowe, np. dowóz do sklepów towarów łatwo psujących się, dotarcie do dzielnic przemysłowych, firm przewozowych itd.) wjazd będzie dopuszczony. Jednak już TIR-y i samochody ciężarowe, jadące tranzytem, będą musiały korzystać z dróg objazdowych wokół Łodzi.

Powyższy zakaz jest efektem planowanego kolejnego etapu prac przy przebudowie Trasy WZ. Roboty na newralgicznych łódzkich skrzyżowaniach Piłsudskiego – Kopcińskiego/Śmigłego-Rydza oraz Włókniarzy/JP II – Bandurskiego/Mickiewicza mają ruszyć właśnie w marcu.Podobne wiadomości:

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Komentuj:

choragiewka 2015-03-02

Dla tirów powinny być osobne drogi !i w każdym mieście powinni mieć ograniczenia do jazdy !

Jotgie 2015-02-20

Następne miasto, które wprowadza ograniczenia na krótko przed wybudowaniem obwodnicy. Tak było w Poznaniu, we Wrocku a teraz w Łodzi!nDlaczego nie poczekano jeszcze tego roku, aż zostanie wybudowana A1?!nW Poz przed wybudowanie S5 do Gniezna i S11 do Złotkowa a we Wrocku wprowadzono pół roku przed wybudowaniem A8! Dlaczego nam to robicie?!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.