mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź "grzęźnie" w wykopach

Łódź "grzęźnie" w wykopach

W Łodzi trwają liczne remonty drogowe. Już teraz w mieście są liczne ograniczenia ruchu, przez co tworzą się korki, a drogowcy zaczynają prace na kolejnych ulicach.

Drogowcy rozpoczęli prace na al. Rydza-Śmigłego, która zostanie zmodernizowana na 0,5 km odcinku od ronda Broniewskiego do ul. Dąbrowskiego (zamknięty będzie jeden pas ruchu) oraz na rondzie Broniewskiego, na którym także zostanie ograniczony ruch. W tym tygodniu ruszą także prace na ul. Paderewskiego. W pierwszym etapie wyremontowana zostanie jezdnia południowa, długości 2 km, od ronda Lotników Lwowskich do ul. Rzgowskiej. Drugi etap obejmie remont 1,5 km odcinka jezdni północnej od ul Rzgowskiej do ul. Ciołkowskiego. Dodatkowo prace prowadzone będą na pętli autobusowej przy ul. Karpackiej. Roboty drogowe prowadzone przez firmę Skanska mają się zakończyć do końca października.

Inwestycje związane z przebudową al. Rydza-Śmigłego i ul. Paderewskiego są częścią projektu odnowy dróg krajowych, na który Ministerstwo Transportu przeznaczyło 9 mln zł. Z tych pieniędzy wyremontowany już został odcinek ul. Pabianickiej. Ulica Paderewskiego jest częścią drogi krajowej nr 1, prowadzącej na północ kraju. Każdego dnia przejeżdża nią kilkanaście tysięcy aut. Jeśli zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, mogą powstać gigantyczne korki. Zarząd dróg nie planuje jednak objazdów.

Sytuacja komunikacyjna w Łodzi nie jest łatwa a zbliżający się 1 listopada (Wszystkich Świętych) nie napawa optymizmem, dlatego Zarząd Dróg i Transportu chce do tego czasu zakończyć prace na najważniejszych szlakach komunikacyjnych. Za priorytetowe uznano drogi, które znajdują się w okolicach cmentarzy. Nie wszystkie trasy będą jednak przejezdne.

Drogowcy zapowiadają m.in. koniec prac na ul. Kopcińskiego, gdzie trwa modernizacja wiaduktu. Droga na tym odcinku została zawężona do jednego pasa w każdym kierunku, co powoduje gigantyczne korki, szczególnie w godzinach szczytu. Prace mają zakończyć się również na ul. Paderewskiego i Tomaszowskiej. Zamknięta nadal będzie ul. Narutowicza od ul. Wierzbowej do Lindleya. Drogowcy przebudowują tam cały odcinek wraz z torowiskiem i chodnikami. Utrudnienia pojawią się również na ulicach Piotrkowskiej, Kościuszki i Zachodniej, gdzie trwa budowa Łódzkiego Tramwaju Regionalnego.

Przeczytaj także:

Walka o S-8 dla Łodzi trwa (2007-10-01)

Obwodnica Łodzi płatna (2007-08-22)


Podobne wiadomości:

Bez podróbek

auto motor i sport 0000-00-00

W wypadku poprzednika Włosi próbowali naśladować Niemców i zamiast udanej podróbki Golfa wyszło niezbyt trafione Stilo. Na szczęście, Fiat szybko przestał "próbować" i wziął się do roboty. Tak powstało nowe Bravo.

Cudowne lata

auto motor i sport 0000-00-00

Młodzieńcze, pełne sukcesów lata Toyota Yaris ma już za sobą. Urosła, bo musiała, mimo że jednym z jej atutów były niewielkie rozmiary. Czy po latach okres dojrzewania będzie wspominać tak samo dobrze, jak lata szczenięce?

Komentuj:

~gość 2007-10-31

dragon, niech zgadne w ktorej miernej dziurze mieszkasz.... moze sie pochwalisz, geniuszu?!

~dragon 2007-10-18

Nie lubię Łodxi i nigdy nie polubię, dla mnie może nie istnieć

~adasco 2007-10-18

Zastanawia mnie fakt, ze Skanska potrafi zrobic szybki remont w 3 dni. Na Rydza zasuwali az milo. Tymczasem robotnikow i maszyny na trasie ŁTR da sie policzyc na palcach jednej reki. A centrum stoi.... Pewnie to tez wina "ukladu".

~przemo 2007-10-15

objazd prosta sprawa z rzgowskiej zamiast w lewo to w prawo i na łowicz a póxniej na gdańsk zadna filozofia wystarczy spojrzec na plan miasta bo łodż jako nieliczne miasto ma wewnętrzny ring

~Łodzianin 2007-10-15

Troszke nieaktualne te newsy czasami są!! Remont odcinka Rydza Śmigłego juz został zakończony !!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?