mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: monitoring na Piotrowskiej

Łódź: monitoring na Piotrowskiej

Od grudnia 2011 r. samochody wjeżdżające na ulicę Piotrkowską (na odcinku od pl. Wolności do al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego) są obserwowane przez 14 kamer, ustawionych na 7 przecznicach. Odczytują one numery rejestracyjne aut przejeżdżających ul. Piotrkowską, a system sprawdza, czy dany pojazd ma przypisany identyfikator upoważniający do wjazdu na Piotrkowską i automatycznie rejestruje te, które takim upoważnieniem nie dysponują.

Łódź: monitoring na Piotrowskiej
Za wjazd na ul. Piotrkowską bez zezwoleń kierujący pojazdami mogą być ukarani. Grozi im mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych. W konsekwencji pięciokrotny wjazd na ul. Piotrkowską może zakończyć się utratą prawa jazdy.

System monitoringu kosztował ponad 900 tys. zł. Zgodnie z ustaleniami do końca grudnia był testowany. Sprawdzano m.in. jakość obrazu i jego ostrość. Ustalono, że system działa bez zarzutu. Kamery z ulicy Piotrkowskiej generują zdjęcia i rejestrują wykroczenia podobnie jak przenośny fotoradar.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Komentuj:

~rowerzysta_lodz 2012-01-13

Na zdjęciu to chyba pasaż Schillera :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.