mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: monitoring na Piotrowskiej

Łódź: monitoring na Piotrowskiej

Od grudnia 2011 r. samochody wjeżdżające na ulicę Piotrkowską (na odcinku od pl. Wolności do al. Mickiewicza/al. Piłsudskiego) są obserwowane przez 14 kamer, ustawionych na 7 przecznicach. Odczytują one numery rejestracyjne aut przejeżdżających ul. Piotrkowską, a system sprawdza, czy dany pojazd ma przypisany identyfikator upoważniający do wjazdu na Piotrkowską i automatycznie rejestruje te, które takim upoważnieniem nie dysponują.

Łódź: monitoring na Piotrowskiej
Za wjazd na ul. Piotrkowską bez zezwoleń kierujący pojazdami mogą być ukarani. Grozi im mandat w wysokości do 500 zł i 5 punktów karnych. W konsekwencji pięciokrotny wjazd na ul. Piotrkowską może zakończyć się utratą prawa jazdy.

System monitoringu kosztował ponad 900 tys. zł. Zgodnie z ustaleniami do końca grudnia był testowany. Sprawdzano m.in. jakość obrazu i jego ostrość. Ustalono, że system działa bez zarzutu. Kamery z ulicy Piotrkowskiej generują zdjęcia i rejestrują wykroczenia podobnie jak przenośny fotoradar.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

~rowerzysta_lodz 2012-01-13

Na zdjęciu to chyba pasaż Schillera :)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.