mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: na Łagiewnickiej praca wre

Łódź: na Łagiewnickiej praca wre

Trwają prace związane z przebudową ul. Łagiewnickiej w Łodzi na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej. W ramach kontraktu realizowanego dla Zarządu Dróg i Transportu Skanska przebuduje także torowisko tramwajowe w ul. Dolnej.

Łódź: na Łagiewnickiej praca wre
Ulica Łagiewnicka jest zamknięta dla ruchu kołowego, jednakże została zachowana możliwość dojazdu do posesji dla mieszkańców oraz docelowych wjazdów gospodarczych – mówi Dominik Madanowski, Inżynier Budowy, Skanska. - Prace na lewej stronie ulicy rozpoczną się po zakończeniu robót na stronie prawej. Również remont wodociągu nie powinien być dla mieszkańców uciążliwy – został już zainstalowany tzw. bypass, czyli tymczasowy wodociąg wykonany z rur z tworzywa sztucznego.

Równolegle prowadzone będą prace na torowisku tramwajowym w ul. Dolnej. W ubiegłym roku zostały zdemontowane stare szyny i trakcja oraz wykonane korytowanie.

Ulica Łagiewnicka stanowi jeden z kilku węzłów łączących północną część Łodzi z centrum miasta. W ramach realizowanego kontraktu zaplanowana jest przebudowa na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Dolnej. Ulica zyska nową nawierzchnię, powstaną zatoki parkingowe, a przystanki tramwajowe zostaną wydzielone z jezdni w postaci wysepek. Zainstalowana będzie także sygnalizacja na skrzyżowaniach z ul. Dolną oraz ul. Kowalską i Stefana. Wartość kontraktu wynosi ponad 21 mln zł netto.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Na Festiwalu Szybkości w Goodwood zadebiutowała kilka dni temu nowa generacja Toyoty Supry. Co prawda wciąż zamaskowana i jeszcze nie w wersji produkcyjnej, ale teraz wiemy już więcej o nowym wcieleniu legendy.