mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: na Łagiewnickiej praca wre

Łódź: na Łagiewnickiej praca wre

Trwają prace związane z przebudową ul. Łagiewnickiej w Łodzi na odcinku od ul. Inflanckiej do ul. Dolnej. W ramach kontraktu realizowanego dla Zarządu Dróg i Transportu Skanska przebuduje także torowisko tramwajowe w ul. Dolnej.

Łódź: na Łagiewnickiej praca wre
Ulica Łagiewnicka jest zamknięta dla ruchu kołowego, jednakże została zachowana możliwość dojazdu do posesji dla mieszkańców oraz docelowych wjazdów gospodarczych – mówi Dominik Madanowski, Inżynier Budowy, Skanska. - Prace na lewej stronie ulicy rozpoczną się po zakończeniu robót na stronie prawej. Również remont wodociągu nie powinien być dla mieszkańców uciążliwy – został już zainstalowany tzw. bypass, czyli tymczasowy wodociąg wykonany z rur z tworzywa sztucznego.

Równolegle prowadzone będą prace na torowisku tramwajowym w ul. Dolnej. W ubiegłym roku zostały zdemontowane stare szyny i trakcja oraz wykonane korytowanie.

Ulica Łagiewnicka stanowi jeden z kilku węzłów łączących północną część Łodzi z centrum miasta. W ramach realizowanego kontraktu zaplanowana jest przebudowa na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Dolnej. Ulica zyska nową nawierzchnię, powstaną zatoki parkingowe, a przystanki tramwajowe zostaną wydzielone z jezdni w postaci wysepek. Zainstalowana będzie także sygnalizacja na skrzyżowaniach z ul. Dolną oraz ul. Kowalską i Stefana. Wartość kontraktu wynosi ponad 21 mln zł netto.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

„Tak dla S14” - powstało stowarzyszenie

Polskie drogi 2017-05-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross