mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź: po zimie ruszają prace na Limanowskiego

Łódź: po zimie ruszają prace na Limanowskiego

Po przerwie zimowej rozpoczyna się  II etap przebudowy ulicy Limanowskiego w Łodzi. Przypomnijmy, etap pierwszy rozpoczęty jeszcze w ubiegłym roku obejmuje odcinek ul. Limanowskiego od al. Włókniarzy do ul. Klonowej. Etap drugi, realizowany w tym roku - odcinek od ul. Klonowej do ul. Zachodniej. Prace przebudowy ulicy Limanowskiego potrwają do listopada 2011 r.

Łódź: po zimie ruszają prace na Limanowskiego
Od najbliższej soboty (12.03.2011 r.) zmieniona zostanie organizacja ruchu. Ulica Limanowskiego zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Zachodniej do ul. Sierakowskiego. Skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Sierakowskiego będzie przejezdne na tym etapie robót. Ulicą Sierakowskiego będzie można dojechać do ul. Lutomierskiej i ul Pojezierskiej. Równolegle będą kontynuowane prace rozpoczęte jeszcze w ubiegłym roku na odcinku ul. Limanowskiego od al. Włókniarzy do skrzyżowania z ul. Klonową (bez wejścia w skrzyżowanie).

Po zakończeniu tego etapu robót i zakończeniu prac na odcinku od al. Włókniarzy do zajezdni MPK przy ul. Grunwaldzkiej, rozpoczną się prace na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego z ul. Klonową. Skrzyżowanie to podczas robót będzie wyłączone z ruchu. Ostatni etap robót to prace na odcinku od wyremontowanego i oddanego do ruchu skrzyżowania Limanowskiego - Klonowa do skrzyżowania Limanowskiego - Sierakowskiego (łącznie ze skrzyżowaniem).

Przez cały okres trwania prac udostępniony będzie oczywiście dojazd dla mieszkańców posesji położonych na remontowanym odcinku oraz zapewnione będą dojazdy docelowe. Drogowcy zachęcają kierowców aby omijali ulicę Limanowskiego i kierowali się ulicami Pojezierską oraz Lutomierską. Na czas zamknięcia ulicy Limanowskiego postawione zostały tablice informujące kierowców o prowadzonych robotach i objazdach na ul. Limanowskiego przed al. Włókniarzy, al. Włókniarzy przed ul. Lutomierską, ul. Zgierskiej przed ul. Pojezierską, ul. Limanowskiego przed ul. Zachodnią ul. Zachodniej przed ul. Lutomierską, al. Włókniarzy przed ul. Pojezierską, ul. Klonowej przed ul. Tybury, ul. Zachodniej przed ul. Ogrodową.

Przypomnijmy, etap pierwszy rozpoczęty jeszcze w ubiegłym roku obejmuje odcinek ul. Limanowskiego od al. Włókniarzy do ul. Klonowej. Etap drugi, realizowany w tym roku - odcinek od ul. Klonowej do ul. Zachodniej. W ramach prac przeprowadzanych na ul. Limanowskiego wymieniona zostanie podbudowa ulicy, nawierzchnia oraz zostanie położone nowe torowisko tramwajowe i sieć trakcyjna. Na ul. Limanowskiego postawione zostanie także nowe oświetlenie uliczne, wybudowane zostaną nowe chodniki i krawężniki, przewidziana jest także korekta skrzyżowania Limanowskiego-Hipoteczna. Na skrzyżowaniu ul. Limanowskiego i Urzędniczej postawiona zostanie nowoczesna sygnalizacja świetlna, pozostałe, już istniejące sygnalizacje na skrzyżowaniach ul. Limanowskiego z Zachodnią i Klonową zostaną całkowicie zmodernizowane. Inwestycja zakłada także modernizację wodociągu w ul. Limanowskiego na odcinku od ul. Glinianej do ul. Zgierskiej, zaplanowaną do realizacji na dwa etapy: Gliniana-Klonowa i Klonowa-Zgierska oraz budowę nowego wodociągu w ul. Kaszubskiej. W ramach robót na 2 - kilometrowym odcinku ul. Limanowskiego wybudowane zostaną również kratki ściekowe z odprowadzeniem wody do istniejącego już kanału deszczowego.

Podobne wiadomości:

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja benzynowa

S8 Łódź - Wieluń - działa pierwsza stacja...

Polskie drogi 2016-12-06

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando