mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź walczy o S8

Łódź walczy o S8

„Premier Jarosław Kaczyński w tym tygodniu po raz kolejny potwierdził, że S-8 ma przebiegać w wariancie łódzkim” – mówił wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. „Jeśli mimo to GDDKiA podejmie w decyzję o lokalizacji trasy na południu województwa złożymy doniesienie do prokuratury o łamaniu prawa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad”.

Marszałek Województwa Łódzkiego oraz samorządowcy z miast, przez która ma przebiegać droga S-8 w tzw. wariancie łódzkim, są oburzeni propozycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zamierza zlokalizować S-8 w przebiegu południowym czyli przez Wieluń, Bełchatów i Piotrków Trybunalski. Wspólne stanowisko w tej sprawie podpisano 23 maja w Urzędzie Miasta Łodzi.

W stanowisku czytamy m. in. „(…)nie zgadzamy się na wydawanie decyzji godzących w interes narodowy i sprzecznych z podstawowymi zasadami ekonomii(…) Żądamy wyjaśnień oraz wskazania faktycznych motywów próby zmiany podjętej przed laty i potwierdzanej wielokrotnie decyzji(…) „Nasze wspólne stanowisko, do którego dołączymy apele poszczególnych samorządów i Sejmiku Województwa Łódzkiego, trafi m. in. do premiera, parlamentarzystów i Ministerstwa Transportu” – poinformował marszałek województwa.

Przebieg trasy S-8 z Wrocławia przez Sieradz, Zduńską Wolę, Łask , Pabianice, Łódź, Zgierz do Warszawy zapisano w rozporządzeniu Rady Ministrów 15 maja 2004 r. i potwierdzono w dokumencie z 13 lutego 2007.

Przeczytaj także:

Sztafeta ‘S8 dla Łodzi’ (2007-04-20)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

Połączyli S8 (2007-01-15)

 


Podobne wiadomości:

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Znamy wykonawcę części trasy Via Carpatia

Polskie drogi 2017-08-24

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~Adam 2007-05-25

Nie wspominając o czasie jaki traci się na bramkach...

~Adam 2007-05-25

Dokładnie Rumin. Wpienia mnie to, że w Czechach za 900 koron (niecałe 130 złotych) kupujesz winete, naklejasz i śmigasz po wszystkich autostradach i ekspresowych przez CAŁY ROK! A u nas? Za te pieniądze pojedziesz 5 razy z Katowic do Krakowa i z powrotem. Albo 2 razy z Konina do Nowego tomyśla i z powrotem. To jakaś paranoja!

~Rumin 2007-05-25

Sczerze ? Osobiscie uwazam, ze nawet jak wybuduja przez Lodz to wielu kierowcow bedzie jezdzic przez Belchatow. Z prostej przyczyny. Odcinek A2 Lodz-Warszawa ma byc platny wiec wiele osob wybierze wariant kolysania sie starym szlakiem aby nie doplacac kilkudziesieciu zlotych do podrozy.

~Mihoo 2007-05-25

Bob, oj chyba nie wiesz gdzie się kończy A2!!! A2 treba wybudować w wojewódzwie Lubuskiem i tylko KILKA kilometrów w Wielkopolsce. A sprawę blokuje jak zwykle Warszawka, która nie chce dopóścić, aby Poznań i Łódź miały szybką i bezpośrednią komunikację z Berlinem. Warszawka jest nieudolna i dlatego blokuje tych mądrzejszych!! Jak zbudują odcinek Stryków(Łódź)-Konotopa(Warszawka), to wtedy nagle będzie zgoda na budowę A2 do granicy zachodniej. Należy zwrócić teżuwagę, że w większości kraju, problemy przy budowie autostrad i ekspresówek, polegają na braku planu i kasy. Spółka Autopstrada Wielkopolska S.A. ma i plan i kasę od kilku lat. Tylko Urzędasy z PiS nie pozwalają!!! Najlepsze jak ponad rok temu Premier Marcinkiewicz był w Poznaniu, Nowym Tomyślu i "zganił" AW S.A. że nie buduje Dopiero na miejscu się dowiedział, że to rząd odebrał-wstrzymał pozwolenie na budowę.

~weteran 2007-05-25

wszedzie, poza Polska, autostrady i drogi ekspresowe lacza ze soba miasta lub miasta z rejonem wypoczynkowym , w Polsce trzeba WALCZYC by droga przeszla z korzyscia dla jednego z najwiekszych miast w kraju ,prosze spojrzec na projektowana siec drog -to jest nie tylko smieszne ale i tragiczne , strategia budowy tych drog to juz osobny temat chyba jeszcze bardziej zalosna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.