Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódź walczy o S8

Łódź walczy o S8

„Premier Jarosław Kaczyński w tym tygodniu po raz kolejny potwierdził, że S-8 ma przebiegać w wariancie łódzkim” – mówił wiceprezydent Łodzi Marek Michalik. „Jeśli mimo to GDDKiA podejmie w decyzję o lokalizacji trasy na południu województwa złożymy doniesienie do prokuratury o łamaniu prawa przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad”.

Marszałek Województwa Łódzkiego oraz samorządowcy z miast, przez która ma przebiegać droga S-8 w tzw. wariancie łódzkim, są oburzeni propozycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zamierza zlokalizować S-8 w przebiegu południowym czyli przez Wieluń, Bełchatów i Piotrków Trybunalski. Wspólne stanowisko w tej sprawie podpisano 23 maja w Urzędzie Miasta Łodzi.

W stanowisku czytamy m. in. „(…)nie zgadzamy się na wydawanie decyzji godzących w interes narodowy i sprzecznych z podstawowymi zasadami ekonomii(…) Żądamy wyjaśnień oraz wskazania faktycznych motywów próby zmiany podjętej przed laty i potwierdzanej wielokrotnie decyzji(…) „Nasze wspólne stanowisko, do którego dołączymy apele poszczególnych samorządów i Sejmiku Województwa Łódzkiego, trafi m. in. do premiera, parlamentarzystów i Ministerstwa Transportu” – poinformował marszałek województwa.

Przebieg trasy S-8 z Wrocławia przez Sieradz, Zduńską Wolę, Łask , Pabianice, Łódź, Zgierz do Warszawy zapisano w rozporządzeniu Rady Ministrów 15 maja 2004 r. i potwierdzono w dokumencie z 13 lutego 2007.

Przeczytaj także:

Sztafeta ‘S8 dla Łodzi’ (2007-04-20)

Ustalenia dla autostrad A1 i A2 (2007-05-10)

Połączyli S8 (2007-01-15)

 


Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

S10 Bydgoszcz – Toruń: ponowny przetarg

Polskie drogi 2016-08-26

Komentuj:

~Adam 2007-05-25

Nie wspominając o czasie jaki traci się na bramkach...

~Adam 2007-05-25

Dokładnie Rumin. Wpienia mnie to, że w Czechach za 900 koron (niecałe 130 złotych) kupujesz winete, naklejasz i śmigasz po wszystkich autostradach i ekspresowych przez CAŁY ROK! A u nas? Za te pieniądze pojedziesz 5 razy z Katowic do Krakowa i z powrotem. Albo 2 razy z Konina do Nowego tomyśla i z powrotem. To jakaś paranoja!

~Rumin 2007-05-25

Sczerze ? Osobiscie uwazam, ze nawet jak wybuduja przez Lodz to wielu kierowcow bedzie jezdzic przez Belchatow. Z prostej przyczyny. Odcinek A2 Lodz-Warszawa ma byc platny wiec wiele osob wybierze wariant kolysania sie starym szlakiem aby nie doplacac kilkudziesieciu zlotych do podrozy.

~Mihoo 2007-05-25

Bob, oj chyba nie wiesz gdzie się kończy A2!!! A2 treba wybudować w wojewódzwie Lubuskiem i tylko KILKA kilometrów w Wielkopolsce. A sprawę blokuje jak zwykle Warszawka, która nie chce dopóścić, aby Poznań i Łódź miały szybką i bezpośrednią komunikację z Berlinem. Warszawka jest nieudolna i dlatego blokuje tych mądrzejszych!! Jak zbudują odcinek Stryków(Łódź)-Konotopa(Warszawka), to wtedy nagle będzie zgoda na budowę A2 do granicy zachodniej. Należy zwrócić teżuwagę, że w większości kraju, problemy przy budowie autostrad i ekspresówek, polegają na braku planu i kasy. Spółka Autopstrada Wielkopolska S.A. ma i plan i kasę od kilku lat. Tylko Urzędasy z PiS nie pozwalają!!! Najlepsze jak ponad rok temu Premier Marcinkiewicz był w Poznaniu, Nowym Tomyślu i "zganił" AW S.A. że nie buduje Dopiero na miejscu się dowiedział, że to rząd odebrał-wstrzymał pozwolenie na budowę.

~weteran 2007-05-25

wszedzie, poza Polska, autostrady i drogi ekspresowe lacza ze soba miasta lub miasta z rejonem wypoczynkowym , w Polsce trzeba WALCZYC by droga przeszla z korzyscia dla jednego z najwiekszych miast w kraju ,prosze spojrzec na projektowana siec drog -to jest nie tylko smieszne ale i tragiczne , strategia budowy tych drog to juz osobny temat chyba jeszcze bardziej zalosna

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rusza trzecia edycja Skoda Auto Muzyka
Rusza trzecia edycja Skoda Auto Muzyka
Właśnie rusza konkurs muzyczny Skoda Auto Muzyka, w którym wybieramy najlepszą muzykę do jazdy samochodem. O tym, co warto słuchać, zadecydują wspólnie z internautami Maria Sadowska, Katarzyna Nosowska, Tomson i Baron oraz Dawid Podsiadło.