mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzka ósemka z "S"

Łódzka ósemka z "S"

Wkrótce rozpocznie się inwestycja związana z dostosowaniem łodzkiego odcinka DK 8 do parametrów trasy ekspresowej. Podpisano już umowę z wykonawcą na przebudowę kolejnego odcinka - chodzi o fragment trasy od Rawy Mazowieckiej do granicy województwa mazowieckiego. Ma on długość blisko 23 km. Koszt prac 466 mln zł. Ekspresowym odcinkiem S8 powinniśmy pojechać w maju 2012 roku.

Łódzka ósemka z
Pojawią się tam cztery węzły drogowe komunikujące przyszłą drogę ekspresową S8 z drogami niższych kategorii. Węzły; "Julianów", "Babsk", "Kowiesy" i "Huta Zawadzka". Warto zaznaczyć, że oprócz nich na trasie powstanie blisko 30 obiektów inżynierskich, takich jak przepusty, przejścia dla zwierząt różnej wielkości, ponadto nad drogą pojawi się jeszcze osiem wiaduktów w ciągach dróg niższych kategorii. Przy granicy województwa zbudowany będzie MOP (miejsce obsługi podróżnych) a wzdłuż trasy powstanie 14,5 km ekranów (po obu stronach) o wysokości od 4 do 7 metrów.

Zwycięskim konsorcjum, które przebuduje drogę, jest: Bilfinger - Berger Drogownictwo S.A. LIDER i Erbud S.A. - PARTNER.
-

Podobne wiadomości:

Qashqai, 3008, Altea – sztuka udawania

auto motor i sport 0000-00-00

Tradycyjna klasyfikacja nie nadąża. Seat Altea był jednym z pierwszych modeli, jaki pokazał jej język. Dziś pokazują go również Nissan Qashqai i Peugeot 3008 - ten pierwszy otwarcie udając SUV-a, drugi zaś robiąc to z pewną dozą nieśmiałości. Trzy nietypowe kompakty w porównaniu.

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Droga S19 - ruszają pierwsze prace

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~T 2010-11-13

Chciałem tylko Panom przypomnieć, że S8 w tym wariancie to idealne rozwiązanie dla wszystkich udających się w stronę Górnego Śląska więc nie pisałbym o drodze donikąd.

~Jotgie 2010-11-12

Nie rozumiem, dlaczego się TERAZ buduje ten odcinek 8-mki, który jest w zasadzie alternatywą dla A2 na odcinku Stryków - Warszawa. Lepiej było wydać tę kasę na kilka obwodnic jak np. Obornik na 11-tce, Wałcza na 22 czy Zwolenia na 12-tce, dokończenia obwodnicy Puław (lub innych) czy innych odcinków ekspresówek jak np. 3-ki czy 19-tki.

~S8 donikąd 2010-11-12

I będzie to droga donikąd... tzn. do Piotrkowa, bo dalszy ciąg ekspresówki S8 zacznie się gdzieś koło Łodzi, zamiast iść obecnym śladem przez Bełchatów i Wieluń!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.