mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzka ósemka z "S"

Łódzka ósemka z "S"

Wkrótce rozpocznie się inwestycja związana z dostosowaniem łodzkiego odcinka DK 8 do parametrów trasy ekspresowej. Podpisano już umowę z wykonawcą na przebudowę kolejnego odcinka - chodzi o fragment trasy od Rawy Mazowieckiej do granicy województwa mazowieckiego. Ma on długość blisko 23 km. Koszt prac 466 mln zł. Ekspresowym odcinkiem S8 powinniśmy pojechać w maju 2012 roku.

Łódzka ósemka z
Pojawią się tam cztery węzły drogowe komunikujące przyszłą drogę ekspresową S8 z drogami niższych kategorii. Węzły; "Julianów", "Babsk", "Kowiesy" i "Huta Zawadzka". Warto zaznaczyć, że oprócz nich na trasie powstanie blisko 30 obiektów inżynierskich, takich jak przepusty, przejścia dla zwierząt różnej wielkości, ponadto nad drogą pojawi się jeszcze osiem wiaduktów w ciągach dróg niższych kategorii. Przy granicy województwa zbudowany będzie MOP (miejsce obsługi podróżnych) a wzdłuż trasy powstanie 14,5 km ekranów (po obu stronach) o wysokości od 4 do 7 metrów.

Zwycięskim konsorcjum, które przebuduje drogę, jest: Bilfinger - Berger Drogownictwo S.A. LIDER i Erbud S.A. - PARTNER.
-

Podobne wiadomości:

Dodge Challenger SRT8 392 – jest moc!

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

Komentuj:

~T 2010-11-13

Chciałem tylko Panom przypomnieć, że S8 w tym wariancie to idealne rozwiązanie dla wszystkich udających się w stronę Górnego Śląska więc nie pisałbym o drodze donikąd.

~Jotgie 2010-11-12

Nie rozumiem, dlaczego się TERAZ buduje ten odcinek 8-mki, który jest w zasadzie alternatywą dla A2 na odcinku Stryków - Warszawa. Lepiej było wydać tę kasę na kilka obwodnic jak np. Obornik na 11-tce, Wałcza na 22 czy Zwolenia na 12-tce, dokończenia obwodnicy Puław (lub innych) czy innych odcinków ekspresówek jak np. 3-ki czy 19-tki.

~S8 donikąd 2010-11-12

I będzie to droga donikąd... tzn. do Piotrkowa, bo dalszy ciąg ekspresówki S8 zacznie się gdzieś koło Łodzi, zamiast iść obecnym śladem przez Bełchatów i Wieluń!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando