Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzka ósemka z "S"

Łódzka ósemka z "S"

Wkrótce rozpocznie się inwestycja związana z dostosowaniem łodzkiego odcinka DK 8 do parametrów trasy ekspresowej. Podpisano już umowę z wykonawcą na przebudowę kolejnego odcinka - chodzi o fragment trasy od Rawy Mazowieckiej do granicy województwa mazowieckiego. Ma on długość blisko 23 km. Koszt prac 466 mln zł. Ekspresowym odcinkiem S8 powinniśmy pojechać w maju 2012 roku.

Łódzka ósemka z
Pojawią się tam cztery węzły drogowe komunikujące przyszłą drogę ekspresową S8 z drogami niższych kategorii. Węzły; "Julianów", "Babsk", "Kowiesy" i "Huta Zawadzka". Warto zaznaczyć, że oprócz nich na trasie powstanie blisko 30 obiektów inżynierskich, takich jak przepusty, przejścia dla zwierząt różnej wielkości, ponadto nad drogą pojawi się jeszcze osiem wiaduktów w ciągach dróg niższych kategorii. Przy granicy województwa zbudowany będzie MOP (miejsce obsługi podróżnych) a wzdłuż trasy powstanie 14,5 km ekranów (po obu stronach) o wysokości od 4 do 7 metrów.

Zwycięskim konsorcjum, które przebuduje drogę, jest: Bilfinger - Berger Drogownictwo S.A. LIDER i Erbud S.A. - PARTNER.
-

Podobne wiadomości:

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

S3 i S6 - kolejne płatne odcinki dróg

Polskie drogi 2016-09-21

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~T 2010-11-13

Chciałem tylko Panom przypomnieć, że S8 w tym wariancie to idealne rozwiązanie dla wszystkich udających się w stronę Górnego Śląska więc nie pisałbym o drodze donikąd.

~Jotgie 2010-11-12

Nie rozumiem, dlaczego się TERAZ buduje ten odcinek 8-mki, który jest w zasadzie alternatywą dla A2 na odcinku Stryków - Warszawa. Lepiej było wydać tę kasę na kilka obwodnic jak np. Obornik na 11-tce, Wałcza na 22 czy Zwolenia na 12-tce, dokończenia obwodnicy Puław (lub innych) czy innych odcinków ekspresówek jak np. 3-ki czy 19-tki.

~S8 donikąd 2010-11-12

I będzie to droga donikąd... tzn. do Piotrkowa, bo dalszy ciąg ekspresówki S8 zacznie się gdzieś koło Łodzi, zamiast iść obecnym śladem przez Bełchatów i Wieluń!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Fabryka VW we Wrześni gotowa
Wczoraj miało miejsce otwarcie nowej fabryki Volkswagena we Wrześni. W tym zakładzie będzie powstawał nowy VW Crafter. Rocznie ma powstawać 100 tyś pojazdów.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj