mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzkich drogowców czeka pracowity rok

Łódzkich drogowców czeka pracowity rok

W tym roku łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wydał na drogi około 800 mln zł a na przyszły rok szykowane są już następne inwestycje. Prace prowadzone będą zarówno na drogach województwa jak i w samej Łodzi.

Łódzkich drogowców czeka pracowity rok
W bieżącym roku na terenie województwa łódzkiego prowadzone były liczne prace drogowe, co wiązało się z utrudnieniami dla kierowców. Wyremontowano najbardziej zniszczone odcinki dróg krajowych. Remontowany był średnio co czwarty kilometr dróg należący do Generalnej Dyrekcji. Także w Łodzi trwał sezon inwestycyjny.

Drogowcy nie zwalniają tempa i na 2008 rok zapowiadają kolejne inwestycje, co będzie wiązało się z dalszymi utrudnieniami w ruchu. Rozpisywane są już przetargi na przygotowanie kolejnych projektów, żeby zaraz po zimie można było rozpocząć prace.

Na terenie Łodzi kontynuowana będzie przebudowa pl. Dąbrowskiego i okalającego go terenu. Wyremontowana zostanie ul. Narutowicza od Wierzbowej do Sterlinga, ul. P.O.W. oraz ul. Sterlinga. Przebudowa dróg wokół pl. Dąbrowskiego ma zakończyć się w październiku 2008 r. Koszt inwestycji to prawie 38 mln zł.

Drogowcy przygotowują się również do przebudowy ul. Limanowskiego na odcinku między ul. Zachodnią a Włókniarzy. Oprócz wymiany podbudowy i nawierzchni jezdni zmodernizowane zostaną chodniki oraz tory tramwajowe. Przygotowywany jest również remont ciągu ulic Czerwona - Wróblewskiego na odcinku od ul. Piotrkowskiej do ul. Proletariackiej, a także modernizacja ulicy Inflanckiej od ul. Strykowskiej do ul. Łagiewnickiej. W planach jest również budowa trasy, która ma prowadzić od skrzyżowania al. Jana Pawła II - Pabianicka do ul. Rzgowskiej. Unia Europejska przyznała już na ten cel 52 mln zł.

Realizacja zaplanowanych inwestycji zależeć będzie od tego czy uda się pozyskać środki zarówno z budżetu miasta jak i z Unii Europejskiej.

W planach drogowców na następny rok są również nowe obwodnice łódzkich miast. GDDKiA rozpoczyna właśnie prace projektowe dla kilku ważnych inwestycji m.in. drogowych obejść Bełchatowa, Wielunia, Opoczna, Krośniewic, Brzezin i Pabianic.
W 2008 roku mają także ruszyć kolejne prace na autostradach A-1 i A-2. W tym roku najważniejszą inwestycją była budowa obwodnicy Strykowa, która po dobudowaniu łącznika autostradowego, stanie się częścią A-1 i A-2. Dobudowa odcinka autostrady to koszt blisko 160 mln zł a trasa ma być gotowa do końca października 2008 r..
Obecnie trwają procedury przetargowe na kolejne odcinki autostrad. W ciągu dwóch lat powinien powstać 95 km odcinek A-2 Stryków - Konotopa i 180 km odcinek A-1 Stryków - Pyrzowice.

Remontowane będą także drogi krajowe, m.in. nr 1 z Tuszyna do Głuchowa i nr 12 na odcinkach Łask - Okup oraz Grabowiec – Czechy. Jest też szansa, że nowy rząd rozpocznie wreszcie prace nad biegnącymi wokół Łodzi drogami ekspresowymi S8 i S14.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~kierowca 2008-02-16

A ja zapraszam GDDKiA do przejechania się drogą od autostrady A-2 t.j. od Strykowa do Brzezin i życzę przyjemności z jazdy.

~osskaa 2007-12-10

łatwiej jest położyć nowe dywaniki pod Tuszynem, niż zrobić obowdnicę A1 do Strykowa, która odkorkowalaby Łódź. Czyż nie logiczniej byłoby później remontować całe miasto, gdy tranzyt byłby już poza nim? Czy naprawdę nikt nie dostrzega absurdów remontowania DK1, kiedy nie zaczęto jeszcze budowy A1 na terenie łódzkiego!!!???

~Zorro 2007-12-05

Plany, plany, plany.... Za rok bedza pisac o tych samych zamierzeniach, poniewaz z powodu utrudniej administracyjnych wiekszosci z nich nie da sie zrealizowac o czasie.

~MtM 2007-12-05

Wiecie że 95% tej kwoty poszło na frezowanie asfaltu i położenie go w tym miejscu na nowo. Niestety już drugi rok trwa kompletny paraliż decyzyjny, nikt nie jest w stanie podjąć decyzji o rozpoczęciu nowych inwestycji np: budowy nowej drogi, wiaduktu - tak bezpieczniej się siedzi na stołkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando