mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzkie: DW 703 niemal gotowa

Łódzkie: DW 703 niemal gotowa

Inwestycja na drodze wojewódzkiej nr 703, na odcinku od Poddębic do węzła autostradowego Wartkowice, weszła w ostatnią fazę. W tym miesiącu odbędą się odbiory robót, które trwają od lutego ubiegłego roku.

Łódzkie: DW 703 niemal gotowa
Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 703 na odcinku Poddębice - węzeł autostradowy Wartkowice w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej Nr 703 Porczyny - Łowicz wraz z budową obwodnicy m. Piątek", to projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu samorządu województwa łódzkiego. Wartość zadania to ponad 51,73 mln zł, a dofinansowanie ze środków RPO wynosi 42,90 mln zł. Inwestycja prowadzona na 12,5 km trasy nr 703 prowadzona była w systemie zaprojektuj i zbuduj.

W wyniku robót powstała nowa konstrukcja jezdni, którą poszerzono do 7 m, a w Poddębicach na odcinku 850 m do 10,5 m. Przebudowano istniejące obiekty mostowe, 16 skrzyżowań z drogami powiatowymi i gruntowymi, powstały nowe ronda: pierwsze w miejscowości Stary Gostków na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 469, drugie w Poddębicach na skrzyżowaniu ulic Łęczyckiej z Krasickiego. Pobocza zostały wzmocnione i poszerzone, przebudowano i wykonano nowe chodniki, powstały ścieżki oraz ciągi pieszo-rowerowe. W ciągu wspomnianego odcinka drogi znajduje się też 14 zatok autobusowych, 8 przepustów pod ciągiem głównym oraz 6 zbiorników retencyjnych. Droga zyskała też nowe oświetlenie, kanalizację deszczową oraz drogi serwisowe.

Warto przypomnieć również, że wcześniej ZDW w Łodzi przebudował inny odcinek tej drogi: węzeł Wartkowice - Łęczyca, o łącznej długości 10,81 km. Koszt tego zadania wyniósł ponad 28 mln zł.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

DW902 najlepszą inwestycją komunalną w kraju

Polskie drogi 2016-05-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.