mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzkie odcinki A2 już otwarte

Łódzkie odcinki A2 już otwarte

Można już jeździć 33-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 między Łodzią a Nieborowem, skąd można dojechać do Łowicza lub Skierniewic. W niedzielę został otwarty dla ruchu cały odcinek A (budowany przez Eurovie) i częściowo odcinek B (zbudowany przez Polimex-Mostostal). Pozostała cześć odcinka B zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka C (budowanego przez Bogl a Krysl). Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

Łódzkie odcinki A2 już otwarte
Otwarcie drogi możliwe było dzięki wydanemu w sobotę przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka A oraz uzgodnieniu przez policję oznakowania pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakończyły się też prowadzone przez Laboratorium Drogowe GDDKiA badania równości na odcinku A autostrady A2. Ich wyniki będą znane za kilka dni, jednak nie wstrzymuje to możliwości udostępnienia trasy dla kierowców. Nawet jeśli pojawią się uwagi i wykonawca będzie musiał dokonać poprawek, będą one wykonywane po Euro 2012. Pozwolenie na użytkowanie całego odcinka B zostało uzyskane już w piątek.  – informuje GDDKiA.

Obecnie kierowcy poruszający się między Łodzia a Warszawa mogą korzystać z oddanego w ubiegłym tygodniu 20-kilometrowego odcinka Warszawa-Grodzisk Mazowiecki oraz właśnie oddanego odcinka Łódź-Nieborów. Cześć trasy - 30-kilometrowy odcinek od strony Łodzi kierowcy będą musieli pokonać po warstwie wiążącej, co jest możliwe dzięki specustawie drogowej ustanawiającej tzw. przejezdność. Na tym odcinku została ograniczona prędkość - do 70 km/h, a ruch jest możliwy jedynie dla samochodów osobowych poniżej 3,5 tony i autokarów.

Odcinek B autostrady A2 był budowany przez konsorcjum firm MOSTOSTAL Warszawa S.A., ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. i POLIMEX – MOSTOSTAL S.A. Umowa na projekt i budowę blisko 17-kilometrowego odcinka autostrady A2 została podpisana we wrześniu 2009 roku. Odcinek A jest budowany przez konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i WARBUD S.A. Umowa na kontynuację budowy odcinka została podpisana 28 lipca 2011 r. Zgodnie z warunkami kontraktu roboty na tym odcinku zakończą się 15 października 2012 r.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~pasjonat 2012-06-05

nie narzekajcie jest cudownie. Tam na szarym końcu autostrady majaczy mmmmmm stolica

~warszawiak 2012-06-05

Wspaniale !!!! Sprawa A2 rzeczywiście posuwa się do przodu. Kiedy dowiedziałem się o otwarciu trasy od Nieborowa do Strykowa (3-go czerwca wieczorem), przesunąłem z przyszłego poniedziałku swoją sprawę w Łodzi i dziś ( a wlaściwie już wczoraj) ją załatwiłem, jadąc oczywiście A2 w obie strony. Całkowicie skończony odcinek B jest teraz czynny tylko na ok. 4 km. (od Nieborowa na zach.) Natomiast, jeśli chodzi o "przejezdny" odcinek A, to jest on oznaczony już jako autostrada, jest rzeczywiscie ograniczenie do 70km/godz. Kolejny kretyński urzędas to wymyślił, nikt tego nie przestrzega, 140 km/godz.spokojnie da się jechać. Zresztą na tym odcinku po warstwie wiążącej jedzie się znacznie lepiej, niż an warswie ostatniej na wielu starszych drogach krajowych i ekspresówkach (np S7 Czosnów-Zakroczym), gdzie żadnych dodatkowych ograniczeń prędkości nie ma. Tu też wystarczyłyby znaki ostrzegawcze sygnalizujące nierówności i wszystko. Ciekawe, co z odcinkiem C?

~kocur 2012-06-04

nie marudź. wolę jechać przez miesiąc czy dwa ze średnią prędkością 70 km/h niż starą krajówką ze średnią 30 z tirami...

~Jja i mój klekot 2012-06-04

Pytanie samo z siebie się nasuwa:czy ten30km odc. od str.Łodzi to autostrada, czy może tylko droga ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi.Ograniczenie prędkości do 70 km/h,, czy ktoś będzie przestrzegał tego ograniczenia,wszak polski kierowca mało kiedy przejmuje sie ograniczeniami....Tyle dobrze że jest ,gorzej że coś zawsze musi być niedokończone.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.