mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzkie odcinki A2 już otwarte

Łódzkie odcinki A2 już otwarte

Można już jeździć 33-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 między Łodzią a Nieborowem, skąd można dojechać do Łowicza lub Skierniewic. W niedzielę został otwarty dla ruchu cały odcinek A (budowany przez Eurovie) i częściowo odcinek B (zbudowany przez Polimex-Mostostal). Pozostała cześć odcinka B zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka C (budowanego przez Bogl a Krysl). Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski.

Łódzkie odcinki A2 już otwarte
Otwarcie drogi możliwe było dzięki wydanemu w sobotę przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego pozwoleniu na użytkowanie dla odcinka A oraz uzgodnieniu przez policję oznakowania pod kątem bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zakończyły się też prowadzone przez Laboratorium Drogowe GDDKiA badania równości na odcinku A autostrady A2. Ich wyniki będą znane za kilka dni, jednak nie wstrzymuje to możliwości udostępnienia trasy dla kierowców. Nawet jeśli pojawią się uwagi i wykonawca będzie musiał dokonać poprawek, będą one wykonywane po Euro 2012. Pozwolenie na użytkowanie całego odcinka B zostało uzyskane już w piątek.  – informuje GDDKiA.

Obecnie kierowcy poruszający się między Łodzia a Warszawa mogą korzystać z oddanego w ubiegłym tygodniu 20-kilometrowego odcinka Warszawa-Grodzisk Mazowiecki oraz właśnie oddanego odcinka Łódź-Nieborów. Cześć trasy - 30-kilometrowy odcinek od strony Łodzi kierowcy będą musieli pokonać po warstwie wiążącej, co jest możliwe dzięki specustawie drogowej ustanawiającej tzw. przejezdność. Na tym odcinku została ograniczona prędkość - do 70 km/h, a ruch jest możliwy jedynie dla samochodów osobowych poniżej 3,5 tony i autokarów.

Odcinek B autostrady A2 był budowany przez konsorcjum firm MOSTOSTAL Warszawa S.A., ACCIONA INFRAESTRUCTURAS S.A. i POLIMEX – MOSTOSTAL S.A. Umowa na projekt i budowę blisko 17-kilometrowego odcinka autostrady A2 została podpisana we wrześniu 2009 roku. Odcinek A jest budowany przez konsorcjum firm Eurovia Polska S.A. i WARBUD S.A. Umowa na kontynuację budowy odcinka została podpisana 28 lipca 2011 r. Zgodnie z warunkami kontraktu roboty na tym odcinku zakończą się 15 października 2012 r.

Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~pasjonat 2012-06-05

nie narzekajcie jest cudownie. Tam na szarym końcu autostrady majaczy mmmmmm stolica

~warszawiak 2012-06-05

Wspaniale !!!! Sprawa A2 rzeczywiście posuwa się do przodu. Kiedy dowiedziałem się o otwarciu trasy od Nieborowa do Strykowa (3-go czerwca wieczorem), przesunąłem z przyszłego poniedziałku swoją sprawę w Łodzi i dziś ( a wlaściwie już wczoraj) ją załatwiłem, jadąc oczywiście A2 w obie strony. Całkowicie skończony odcinek B jest teraz czynny tylko na ok. 4 km. (od Nieborowa na zach.) Natomiast, jeśli chodzi o "przejezdny" odcinek A, to jest on oznaczony już jako autostrada, jest rzeczywiscie ograniczenie do 70km/godz. Kolejny kretyński urzędas to wymyślił, nikt tego nie przestrzega, 140 km/godz.spokojnie da się jechać. Zresztą na tym odcinku po warstwie wiążącej jedzie się znacznie lepiej, niż an warswie ostatniej na wielu starszych drogach krajowych i ekspresówkach (np S7 Czosnów-Zakroczym), gdzie żadnych dodatkowych ograniczeń prędkości nie ma. Tu też wystarczyłyby znaki ostrzegawcze sygnalizujące nierówności i wszystko. Ciekawe, co z odcinkiem C?

~kocur 2012-06-04

nie marudź. wolę jechać przez miesiąc czy dwa ze średnią prędkością 70 km/h niż starą krajówką ze średnią 30 z tirami...

~Jja i mój klekot 2012-06-04

Pytanie samo z siebie się nasuwa:czy ten30km odc. od str.Łodzi to autostrada, czy może tylko droga ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi.Ograniczenie prędkości do 70 km/h,, czy ktoś będzie przestrzegał tego ograniczenia,wszak polski kierowca mało kiedy przejmuje sie ograniczeniami....Tyle dobrze że jest ,gorzej że coś zawsze musi być niedokończone.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.