mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łódzkie ze świętokrzyskim o drogach

Łódzkie ze świętokrzyskim o drogach

W Sielpi koło Końskich, odbyło się wspólne posiedzenie zarządów województw łódzkiego i świętokrzyskiego. Dyskutowano nad sprawami najistotniejszymi dla obu regionów – głównie o drogach, w tym ekspresowych.

Łódzkie ze świętokrzyskim o drogach
Istotne znaczenie dla obu województw ma przebieg trasy S74. To planowana droga ekspresowa, która połączy Łódź z Kielcami i dalej pobiegnie w stronę województwa podkarpackiego. Pierwotnie miała ona przebiegać przez Piotrków, ale z uwagi na uwarunkowania środowiskowe, samorząd województwa łódzkiego lansuje jej przebieg przez Tomaszów Mazowiecki. W ten sposób miałaby ona wpływ na rozwój gospodarczy powiatów tomaszowskiego i opoczyńskiego. Przedstawiciele województwa świętokrzyskiego początkowo byli zdania, że droga powinna biec najkrótszą trasą, czyli przez Piotrków, ale zgodzili się na wypracowanie wspólnego stanowiska z łódzkim.

Podobne wiadomości:

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Kolejna fabryka części samochodowych w Polsce

Aktualności 2017-10-26

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny odcinek

S7 Kraków - Warszawa: uruchomiono kolejny...

Polskie drogi 2017-07-13

Komentuj:

iparts 2013-03-29

@up hehehe lepiej tego ująć nie można było :)

~Niezależny - do KIEROWCY 2013-03-28

Teraz nie możesz pojechać z Kielc do Poznania czy nad morze? ;-))) A może coś innego masz na myśli, tylko... nie potrafisz tego napisać! ;-)))))

~Jja i mój klekot 2013-03-22

Zamiast wróżyć z fusów odległą przyszłość SF. powinni się zabrać za budowę obwodnicy Piotrkowa oraz Sulejowa

~astrolog 2013-03-22

Nie szybko. S74 z Kielc do Piotrkowa to najszybciej po 2020. Za male natezenie ruchu. Natomiast ogromnie by sie przydal ekspresowy odcinek Sulejow -Piotrkow.

~Kierowca 2013-03-21

Fajnie, bedzie mozna z Kielc dojechac do Poznania lub nad morze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.