mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łopaty poszły w ruch

Łopaty poszły w ruch

Dzisiaj, 14 września w samo południe, odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 340 mln zł i potrwa 1,5 roku.

Łopaty poszły w ruch

Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. oraz Mota - Engil Engenharia e Construcao SA. Wartość kontraktu to: 75,6 mln euro brutto. Umowny czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy.

Nadzór inwestorski sprawuje firma WS Atkins Consultants Ltd. Projekt wykonało Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o. Całkowity koszt realizacji inwestycji - budowa, wykupy, dokumentacja, odszkodowania, nadzór, to ok. 340 mln złotych brutto.

Zakres inwestycji obejmuje: wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów (34,6 km) do obciążenia 115 kN/oś; budowę dwupoziomowego węzła Lwowska na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 4 i 73 w Tarnowie wraz z dobudową 800 m drugiej jezdni; przebudowę mostu na Dunajcu w Zgłobicach, budowę jednojezdniowej drogi o czterech pasach ruchu na odcinku 3,7 km od mostu w Zgłobicach do obwodnicy Tarnowa.

Przeczytaj także:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów 


 

Tematy w artykule: malopolskie droga nr 4

Podobne wiadomości:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Polskie drogi 2005-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.