mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Łopaty poszły w ruch

Łopaty poszły w ruch

Dzisiaj, 14 września w samo południe, odbyło się uroczyste rozpoczęcie modernizacji drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów. Całkowity koszt inwestycji wyniesie około 340 mln zł i potrwa 1,5 roku.

Łopaty poszły w ruch

Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a wykonawcą konsorcjum firm: Strabag Sp. z o.o. oraz Mota - Engil Engenharia e Construcao SA. Wartość kontraktu to: 75,6 mln euro brutto. Umowny czas realizacji inwestycji to 18 miesięcy.

Nadzór inwestorski sprawuje firma WS Atkins Consultants Ltd. Projekt wykonało Krakowskie Biuro Projektów Dróg i Mostów "Transprojekt" Sp. z o.o. Całkowity koszt realizacji inwestycji - budowa, wykupy, dokumentacja, odszkodowania, nadzór, to ok. 340 mln złotych brutto.

Zakres inwestycji obejmuje: wzmocnienie nawierzchni drogi krajowej nr 4 na odcinku Targowisko - Tarnów (34,6 km) do obciążenia 115 kN/oś; budowę dwupoziomowego węzła Lwowska na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 4 i 73 w Tarnowie wraz z dobudową 800 m drugiej jezdni; przebudowę mostu na Dunajcu w Zgłobicach, budowę jednojezdniowej drogi o czterech pasach ruchu na odcinku 3,7 km od mostu w Zgłobicach do obwodnicy Tarnowa.

Przeczytaj także:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów 


 

Tematy w artykule: malopolskie droga nr 4

Podobne wiadomości:

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Droga Nr 4: Targowisko - Tarnów

Polskie drogi 2005-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.