mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lotniczą na Euro 2012

Lotniczą na Euro 2012

Rozpoczyna się ostatni etap przebudowy ulicy Lotniczej we Wrocławiu, odcinka zlokalizowanego w sąsiedztwie stadionu Euro 2012. Aby przeprowadzić budowę bezpiecznie i szybko ulica Lotnicza na czas realizacji zostanie zamknięta w nocy z piątku na sobotę 7/8 maja 2010 r.

Lotniczą na Euro 2012
Inwestycja jest niezbędna ze względu na stan techniczny w jakim obecnie znajduje się droga. Stare wiadukty nad linią kolejową od dłuższego czasu zamknięte są dla cięższych pojazdów, a auta osobowe muszą jeździć po zwężonej jezdni. Nawet autobusy mają ograniczony dostęp do Leśnicy. Za kilkanaście miesięcy powinno się to zmienić.

Przebudowa stanowi wstęp do budowy nowego połączenia między centrum a osiedlem Leśnica, połączenia, które powinno uwolnić mieszkańców od nadmiernego natężenia ruchu.  Do tego zmodernizowana ulica skomunikuje powstającą arenę sportową z autostradową obwodnicą Wrocławia, a za jej pośrednictwem także z innymi częściami miasta i z krajem w ogóle.

Warte ponad 80,05 mln zł przedsięwzięcie jest bardzo skomplikowane technicznie. Wykonawca będzie musiał wybudować od nowa cały szereg obiektów inżynierskich.

Przebudowa dotyczy odcinka ulicy Lotniczej o długości ok. 600 m. Droga będzie szersza i będzie przebiegała wyżej niż obecnie. Stary most na Ślęzie zostanie zastąpiony nową konstrukcją. Obok powstanie kładka dla pieszych i rowerzystów. Na ulicy Lotniczej zostanie wybudowany także wiadukt nad esplanadą stadionu. Powstaną specjalne tunele aby umożliwić pieszym przejście od przystanków na ul. Lotniczej w kierunku stadionu. Dalej będą budowane zjazdy dla samochodów. Przy okazji powstanie nowy fragment ulicy Śląska pod Lotniczą a Lotnicza przeprowadzona zostanie nad nią kolejnym wiaduktem. Ostatni wiadukt ma być zbudowany nad torami kolejowymi.


Specjalnie na potrzeby tej inwestycji powstał tymczasowy objazd przebudowywanego odcinka ul. Lotniczej. Poprowadzony jest od strony centrum przez most tramwajowy, śladem starej ulicy Lotniczej do połączenia ulic Szczecińskiej i Kosmonautów.

Największych utrudnień w ruchu należy spodziewać się w pobliżu przejazdu kolejowego przez torowisko przecinające tymczasowe połączenie. Po części objazdu przez jakiś czas będą kursowały także tramwaje. Jednak niebawem rozpoczną się w tym rejonie kolejne inwestycje, które wstrzymają na pewien okres również komunikację szynową.
Podobne wiadomości:

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Kolejny fragment drogi S3 otwarty

Polskie drogi 2017-08-05

Komentuj:

~k 2010-05-07

Lesnica nie jest "osiedlem", miasto Lesnica zostalo wlaczone w latach dwudziestych XX wieku w obreb miasta Wroclawia

~obserwator 2010-05-07

Świetny projekt drogi, zrobić wiadukt, aby kawałek dalej było kolizyjne skrzyżowanie. Co za kretyni tam siedzą...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.