mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lotos, Orlen i Shell zbudują MOP-y przy A2 i A4

Lotos, Orlen i Shell zbudują MOP-y przy A2 i A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnęła wreszcie przetarg na wybór operatorów Miejsc Obsługi Podróżnych, które mają powstać przy autostradach A2 Stryków – Konin i A4 Katowice – Wrocław. Zwycięzcami przetargu zostały firmy Lotos, Orlen i Shell.

Lotos, Orlen i Shell zbudują MOP-y przy A2 i A4
W czwartek 23 października bieżącego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zakończyła toczące się od dłuższego czasu postępowanie przetargowe na wybór firm, które zbudują Miejsca Obsługi Podróżnych przy dwóch odcinkach autostrad: A2 Stryków – Konin i A4 Katowice – Wrocław. Najkorzystniejsze oferty w przetargu złożyły firmy Lotos, Orlen i Shell.

Na autostradzie A2 powstaną cztery MOP-y: dwa II kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje) i dwa III kategorii (wyposażone w parkingi, toalety, stacje paliw, restauracje i miejsca noclegowe). Na obiekty pierwszego zespołu MOP-ów: Łęka II i Police III oraz drugiego zespołu MOP-ów: Chrząstów II i Chrząstów III nalepszą ofertę złożyła firma Lotos. Jednak zespół MOP-ów Chrząstów II i Chrząstów III będzie obsługiwała druga w kolejności spółka Orlen, ponieważ zgodnie z warunkami przetargu w celu zwiększenia konkurencji zakazano obsługi więcej niż jednego zespołu MOP-ów na jednej autostradzie przez tę samą firmę.

Z kolei na autostradzie A4 powstanie dziesięć MOP-ów: cztery III kategorii i sześć II kategorii. Na obiekty pierwszego zespołu MOP-ów: Oleśnica III, Witowice II, Rachowice II, Kozłów II najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Lotos. Obiekty drugiego zespołu MOP-ów: Młyński Staw III, Rzędziwojowice II, Wirek III, Halemba II będzie obsługiwać firma Shell. Natomiast na obiekty trzeciego zespołu MOP-ów: Wysoka III i Góra Świętej Anny II najlepszą ofertę złożyła firma Orlen.

Zgodnie z umową, która zostanie zawarta ze zwycięzcami przetargu, stacje benzynowe i restauracje zostaną wybudowane w terminie do 12 miesięcy od udostępnienia terenu pod MOP-y, a obiekty noclegowe w terminie do 18 miesięcy od udostępnienia terenu.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Rozdają alkomaty – akcja AlkoCaso

auto motor i sport 0000-00-00

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Komentuj:

~Artur 2008-10-24

Właściciele kart Routex (BP, Statoil) mają przerąbane. Beznadzieja!

~p 2008-10-24

Same mastodonty PRL-u. Monopolistyczny "Biznes" z naszych podatków. Zaciągi Millera, Kaczyńskiego i chyba jeszcze z nomenklatury Rakowskiego kilku się ostało. Ech! Jeden Shell chyba służy tylko za kwiatek do baranicy.

~Piotrek 2008-10-24

Lotos i Orlen - genialnie !! ;D Shell ... no trudno jedna zakała może być ...

~skiper 2008-10-24

do and: stronka SISKOM, tam znajdziesz wszystko

~and 2008-10-24

Może ktoś wie gdzie można znależć dokładna mapkę z planowanym przebiegiem A2 , szczególnie w okolicach Warszawy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross