mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelska inwestycja 2006

Lubelska inwestycja 2006

Od symbolicznego wbicia łopaty rozpoczęła się realizacja największej w roku 2006 inwestycji drogowej w wojewodzie lubelskim - modernizacja drogi wojewódzkiej nr 812. Przebudowa 31 kilometrowego odcinka pochłonie około 26 mln złotych.

Lubelska inwestycja 2006

Zadanie pod nazwą "Przebudowa oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 812 na odcinku Biała Podlaska - Wisznice o łącznej długości 31 km jest realizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie i współfinansowane przez Unię Europejską z EFRR. Jest to pierwsze zadanie rozpoczynane w ramach ZPORR w roku 2006. Wartość robót przewidzianych umową wyniesie około 26 mln zł, z czego 75% sfinansuje Unia Europejska, a 25% budżet Województwa Lubelskiego. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych w Lublinie jako lider konsorcjum i Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Białej Podlaskiej

Zakres robót obejmuje wzmocnienie istniejącej nawierzchni, wykonanie nowych chodników, zjazdów, krawężników, oznakowanie poziome i pionowe, wykonanie kanalizacji deszczowej w Wisznicach, przebudowę kolizji energetycznych i telekomunikacyjnych oraz urządzenie zieleni.

Droga nr 812 jest ważnym szlakiem komunikacyjnym w regionie lubelskim województwie ze względu na położenie w strefie nadgranicznej i połączenie z drogą krajową nr 63, która biegnie do przejścia granicznego w Sławatyczach oraz z drogą wojewódzką nr 816 łączącą przejścia graniczne w Terespolu, Sławatyczach, Dorohusku i Zosinie.

Przeczytaj także:

Spokojniej w przygranicznych Okopach (2005-12-07)

Parczew-Sośnica - droga gotowa  (2005-12-07)

 

Tematy w artykule: drogi przygraniczne lubelskie

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~hellboy 2006-08-10

I już prawie skończyli :)

~hellboy 2006-05-29

No w końcu koniec jeżdżenia po dziurach czasem dochodzących nawet do 50 cm głębokości :) tyle lat czekaliśmy i w końcu sie udało

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando