mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku

Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku

Zakończyła się przebudowa ul. Lubelskiej (droga prowadząca od DK9 do autostrady A4) w Rzeszowie. 25 października 2013 r. rozbudowany odcinek drogi został oddany do użytku. Zadanie było częścią projektu usprawniającego komunikację miejską w mieście, realizowanego dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku
W ramach zadania rozbudowano niemal 3 km drogi krajowej nr 19 od granicy miasta do skrzyżowania z al. Wyzwolenia.  Inwestycja obejmowała również przebudowę skrzyżowań, wybudowanie zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy Rzeszowa skorzystają także z wybudowanych wzdłuż drogi ścieżek rowerowych i chodników.

Przebudowa ul. Lubelskiej zapewni odpowiednią przepustowość ulicy oraz ułatwi dojazd do Rzeszowa od strony  Lublina i lotniska Rzeszów – Jasionka.

Rzeszów od września 2011 r. realizuje projekt, którego celem jest usprawnienie funkcjonowania komunikacji zbiorowej w Rzeszowie oraz w jego okolicy poprzez zwiększenie jej efektywności ekonomicznej i funkcjonalności. Zakończenie projektu planowane jest na styczeń 2015 r.

Całkowita wartość projektu „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”, wynosi ponad 415 mln zł, z czego ok. 311 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania III.1. Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

Do tej pory w ramach projektu oddano do użytku ul. Podkarpacką o długości 1,7 km, co znacznie ułatwiło podróżowanie w mieście. Mieszkańcy i turyści korzystają również z 62 autobusów zakupionych dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dalszą poprawę jakości komunikacji przyniesie wprowadzenie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego (RIST).
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~123patrzy 2013-10-29

chyba nie te zdjęcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.