mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku

Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku

Zakończyła się przebudowa ul. Lubelskiej (droga prowadząca od DK9 do autostrady A4) w Rzeszowie. 25 października 2013 r. rozbudowany odcinek drogi został oddany do użytku. Zadanie było częścią projektu usprawniającego komunikację miejską w mieście, realizowanego dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej.

Lubelska w Rzeszowie oddana do użytku
W ramach zadania rozbudowano niemal 3 km drogi krajowej nr 19 od granicy miasta do skrzyżowania z al. Wyzwolenia.  Inwestycja obejmowała również przebudowę skrzyżowań, wybudowanie zatok autobusowych oraz sygnalizacji świetlnej. Mieszkańcy Rzeszowa skorzystają także z wybudowanych wzdłuż drogi ścieżek rowerowych i chodników.

Przebudowa ul. Lubelskiej zapewni odpowiednią przepustowość ulicy oraz ułatwi dojazd do Rzeszowa od strony  Lublina i lotniska Rzeszów – Jasionka.

Rzeszów od września 2011 r. realizuje projekt, którego celem jest usprawnienie funkcjonowania komunikacji zbiorowej w Rzeszowie oraz w jego okolicy poprzez zwiększenie jej efektywności ekonomicznej i funkcjonalności. Zakończenie projektu planowane jest na styczeń 2015 r.

Całkowita wartość projektu „Budowa systemu integrującego transport publiczny miasta Rzeszowa i okolic”, wynosi ponad 415 mln zł, z czego ok. 311 mln zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Działania III.1. Systemy miejskiego transportu zbiorowego.

Do tej pory w ramach projektu oddano do użytku ul. Podkarpacką o długości 1,7 km, co znacznie ułatwiło podróżowanie w mieście. Mieszkańcy i turyści korzystają również z 62 autobusów zakupionych dzięki dofinansowaniu z Programu Rozwój Polski Wschodniej. Dalszą poprawę jakości komunikacji przyniesie wprowadzenie Rzeszowskiego Inteligentnego Systemu Transportowego (RIST).
Tematy w artykule: podkarpackie

Podobne wiadomości:

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Autostrada A4 na Podkarpaciu bez utrudnień

Polskie drogi 2016-09-15

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław prawie gotowy

Autostrada A4 - odcinek Rzeszów - Jarosław...

Polskie drogi 2016-07-15

Komentuj:

~123patrzy 2013-10-29

chyba nie te zdjęcie

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Autostrada A4 – oddano do użytku węzeł Rudno
Już od kilku dni kierowcy mogą korzystać z nowego węzła Rudno na autostradzie A4 pomiędzy Katowicami a Krakowem. Rozbudowa umożliwia teraz wjazd na autostradę w obu kierunkach, a także zapewnia bezpośredni zjazd z drogi szybkiego ruchu do gmin Alwernia, Krzeszowice i Spytkowice.