mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

W połowie sierpnia rozpoczną się remonty na „dwunastce” w Bogucinie, „siedemnastce” w Rykach oraz „dziewiętnastce” pomiędzy Modliborzycami i Janowem Lubelskim w województwie lubelskim.

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu
Remontem drogi krajowej nr 17 w Rykach, odcinek o długości 1,1 km na wjeździe od strony Warszawy, zainteresowanych było czterech wykonawców. Najniższą ofertę (4 274 804,52 zł), za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. W efekcie przetarg wygrała firma Strabag wyceniająca swą usługę na 4 406 282,61 zł (po poprawieniu omyłki rachunkowej) – informuje GDDKiA w Lublinie.

W kolejnym przetargu, na budowę dróg dojazdowych w Bogucinie wzdłuż wspólnego przebiegu dróg krajowych nr 12 i 17 oraz dwóch skrzyżowań umożliwiających bezpieczny zjazd i wyjazd na główną drogę, wpłynęło siedem ofert. Jedną, za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. Wygrała oferta z najniższą ceną (3 234 627,32 zł) złożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie.

Wszystkie pięć ofert złożonych w przetargu na remontem drogi krajowej nr 19, na odcinku od Modliborzyc do Janowa Lubelskiego o długości 4,9 km, spełniło warunki postępowania. Zwycięską, z najniższą ceną (5 754 440,73 zł), zaproponowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów  (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Janowie Lubelskim.

Wykonawcy rozpoczną prace w połowie sierpnia. Czas realizacji wszystkich trzech zadań upływa 10 grudnia br.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

~Z Lublina 2010-07-23

Pewnie w/g niektórych "inaczej sprawnych umysłowo' urzędników z tzw. ministerstwa infrastruktury takie remonty dróg dla Mieszkańców Lubelszczyzny w zyupełności wystarczą. Niedawno pewna pani z tego ministerstwa twierdziła, że drogi jednojezdniowe (dwukierunkowe) na Lubelszczyźnie są w barzdzo dobrym stanie i są one bezpieczniejsze od dróg dwupasmowych. Czyli dróg w woj. Lubelskim nie będzie się budować, tzw. posłowie z Lblina są do ... niczego (bo mają ważniejsze zajęcia niż życie tych co ich wybrali i kogo reprezentują), Lubelski Oddział GDDK i A powolutku robi te 15 kilometrów remontów rocznie. Ile jest w województwie Lubelskim dróg ekspresowych ?

~to dotyczy głównie Lubelszczyzny:) 2010-07-23

W pozostałych częściach kraju ski sa budowane na dwie jezdnie. Tylko w Lubleskim (i okolicach) buduje się popeline

~Idiotyczne przerywane linie na bokach jezdni! 2010-07-23

Polska to jakis ewenement - nikt na swiecie nie buduje takich drog z umozliwianiem wyprzedzania na 3ciego...glupota i zacofanie w tym kraju!!! a jakie to niebezpieczne!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross