mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

W połowie sierpnia rozpoczną się remonty na „dwunastce” w Bogucinie, „siedemnastce” w Rykach oraz „dziewiętnastce” pomiędzy Modliborzycami i Janowem Lubelskim w województwie lubelskim.

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu
Remontem drogi krajowej nr 17 w Rykach, odcinek o długości 1,1 km na wjeździe od strony Warszawy, zainteresowanych było czterech wykonawców. Najniższą ofertę (4 274 804,52 zł), za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. W efekcie przetarg wygrała firma Strabag wyceniająca swą usługę na 4 406 282,61 zł (po poprawieniu omyłki rachunkowej) – informuje GDDKiA w Lublinie.

W kolejnym przetargu, na budowę dróg dojazdowych w Bogucinie wzdłuż wspólnego przebiegu dróg krajowych nr 12 i 17 oraz dwóch skrzyżowań umożliwiających bezpieczny zjazd i wyjazd na główną drogę, wpłynęło siedem ofert. Jedną, za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. Wygrała oferta z najniższą ceną (3 234 627,32 zł) złożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie.

Wszystkie pięć ofert złożonych w przetargu na remontem drogi krajowej nr 19, na odcinku od Modliborzyc do Janowa Lubelskiego o długości 4,9 km, spełniło warunki postępowania. Zwycięską, z najniższą ceną (5 754 440,73 zł), zaproponowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów  (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Janowie Lubelskim.

Wykonawcy rozpoczną prace w połowie sierpnia. Czas realizacji wszystkich trzech zadań upływa 10 grudnia br.

Podobne wiadomości:

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Obwodnica Bełchatowa ruszyła!

Polskie drogi 2016-12-23

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Utrudnienia na DK nr 51 w Olsztynie

Polskie drogi 2016-09-15

Komentuj:

~Z Lublina 2010-07-23

Pewnie w/g niektórych "inaczej sprawnych umysłowo' urzędników z tzw. ministerstwa infrastruktury takie remonty dróg dla Mieszkańców Lubelszczyzny w zyupełności wystarczą. Niedawno pewna pani z tego ministerstwa twierdziła, że drogi jednojezdniowe (dwukierunkowe) na Lubelszczyźnie są w barzdzo dobrym stanie i są one bezpieczniejsze od dróg dwupasmowych. Czyli dróg w woj. Lubelskim nie będzie się budować, tzw. posłowie z Lblina są do ... niczego (bo mają ważniejsze zajęcia niż życie tych co ich wybrali i kogo reprezentują), Lubelski Oddział GDDK i A powolutku robi te 15 kilometrów remontów rocznie. Ile jest w województwie Lubelskim dróg ekspresowych ?

~to dotyczy głównie Lubelszczyzny:) 2010-07-23

W pozostałych częściach kraju ski sa budowane na dwie jezdnie. Tylko w Lubleskim (i okolicach) buduje się popeline

~Idiotyczne przerywane linie na bokach jezdni! 2010-07-23

Polska to jakis ewenement - nikt na swiecie nie buduje takich drog z umozliwianiem wyprzedzania na 3ciego...glupota i zacofanie w tym kraju!!! a jakie to niebezpieczne!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.