mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu

W połowie sierpnia rozpoczną się remonty na „dwunastce” w Bogucinie, „siedemnastce” w Rykach oraz „dziewiętnastce” pomiędzy Modliborzycami i Janowem Lubelskim w województwie lubelskim.

Lubelskie: DK 12, 17, 19 do remontu
Remontem drogi krajowej nr 17 w Rykach, odcinek o długości 1,1 km na wjeździe od strony Warszawy, zainteresowanych było czterech wykonawców. Najniższą ofertę (4 274 804,52 zł), za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. W efekcie przetarg wygrała firma Strabag wyceniająca swą usługę na 4 406 282,61 zł (po poprawieniu omyłki rachunkowej) – informuje GDDKiA w Lublinie.

W kolejnym przetargu, na budowę dróg dojazdowych w Bogucinie wzdłuż wspólnego przebiegu dróg krajowych nr 12 i 17 oraz dwóch skrzyżowań umożliwiających bezpieczny zjazd i wyjazd na główną drogę, wpłynęło siedem ofert. Jedną, za sprawą nieprawidłowo wniesionego wadium, odrzucono. Wygrała oferta z najniższą ceną (3 234 627,32 zł) złożona przez Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie.

Wszystkie pięć ofert złożonych w przetargu na remontem drogi krajowej nr 19, na odcinku od Modliborzyc do Janowa Lubelskiego o długości 4,9 km, spełniło warunki postępowania. Zwycięską, z najniższą ceną (5 754 440,73 zł), zaproponowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów  (lider) oraz Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych w Janowie Lubelskim.

Wykonawcy rozpoczną prace w połowie sierpnia. Czas realizacji wszystkich trzech zadań upływa 10 grudnia br.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

~Z Lublina 2010-07-23

Pewnie w/g niektórych "inaczej sprawnych umysłowo' urzędników z tzw. ministerstwa infrastruktury takie remonty dróg dla Mieszkańców Lubelszczyzny w zyupełności wystarczą. Niedawno pewna pani z tego ministerstwa twierdziła, że drogi jednojezdniowe (dwukierunkowe) na Lubelszczyźnie są w barzdzo dobrym stanie i są one bezpieczniejsze od dróg dwupasmowych. Czyli dróg w woj. Lubelskim nie będzie się budować, tzw. posłowie z Lblina są do ... niczego (bo mają ważniejsze zajęcia niż życie tych co ich wybrali i kogo reprezentują), Lubelski Oddział GDDK i A powolutku robi te 15 kilometrów remontów rocznie. Ile jest w województwie Lubelskim dróg ekspresowych ?

~to dotyczy głównie Lubelszczyzny:) 2010-07-23

W pozostałych częściach kraju ski sa budowane na dwie jezdnie. Tylko w Lubleskim (i okolicach) buduje się popeline

~Idiotyczne przerywane linie na bokach jezdni! 2010-07-23

Polska to jakis ewenement - nikt na swiecie nie buduje takich drog z umozliwianiem wyprzedzania na 3ciego...glupota i zacofanie w tym kraju!!! a jakie to niebezpieczne!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.