mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelskie: bezpieczniej na wojewódzkich

Lubelskie: bezpieczniej na wojewódzkich

Z początkiem lipca br. zakończono dwie inwestycje na drogach wojewódzkich Lubelszczyzny. Rozbudowano skrzyżowanie w Krasnymstawie oraz wyremontowano ponad 5 kilometrowy odcinek DW 849 na trasie Zamość – Jacnia – Wola Obszańska. Celem inwestycji była poprawa bezpieczeństwa i warunków podróżowania.

Lubelskie: bezpieczniej na wojewódzkich
Rozbudowa skrzyżowania ul. Borowa – Kłosowskiego w Krasnymstawie DW 842

Zadanie "Rozbudowa skrzyżowania ul. Borowa – Kłosowskiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 842 Rudnik – Szlachecki – Wysokie – Krasnystaw z drogą powiatową nr 3140L w Krasnymstawie wyniosło ponad 2,5 mln zł i w całości finansowane było ze środków własnych budżetu Województwa Lubelskiego. Wykonawcą robót było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo sp. z o.o. w Chełmie. Roboty rozpoczęto drugiej połowie października 2008 r. a zakończono pod koniec czerwca 2009 r.

Budowa obejmowała likwidację dotychczasowego bardzo niebezpiecznego odcinka drogi wojewódzkiej położonej w peryferyjnej części miasta. W celu poprawy bezpieczeństwa ruchu po rozbudowie droga wojewódzka nr 824 posiada następujące parametry: jest to droga jedniojezdniowa klasy „G”, poza terenem zabudowanym posiada przekrój szlakowy o szerokości jezdni 7,0m oraz pobocza szer. 1,50 m umocnione.

Remont drogi woj. nr 849 Zamość-Jacnia-Wola Obszańska

Remont drogi wojewódzkiej nr 849 Zamość – Jacnia – Józefów – Wola Obszańska na odcinku o długości ponad 5 km w całości zrealizowane zostało ze środków budżetu Województwa Lubelskiego jako jedno z 43 zadań remontowych (odnów nawierzchni jezdni) o łącznej długości ok. 75,9 km i wartości ok. 40,6 mln. zł które są realizowane na drogach wojewódzkich województwa lubelskiego w 2009 r.

Wartość prac budowlanych na wymienionym odcinku wyniosła prawie 2,5 mln zł.  Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o. o. Zamość. Prace trwały od połowy kwietnia do końca czerwca br.

Remont drogi wojewódzkiej Nr 849 jest zadaniem którego celem jest poprawienie bezpieczeństwa ruchu oraz stanu technicznego drogi poprzez zastosowanie rozwiązań odpowiadających obecnie stosowanym normom techniczno-budowlanym.

Droga ta znajduje się w południowej części województwa lubelskiego pomiędzy m. Zamość od strony północnej a m. Józefów po stronie południowej. Remontowany odcinek zaczyna się na granicy m. Zamość i położony jest na terenie gminy Zamość. Droga przebiega w terenie lekko falistym o zagospodarowaniu rolniczym. Drogą tą odbywa się regularna komunikacja zbiorowa.

Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

Komentuj:

~Z Lublina 2009-07-28

To nie wymaga żadnego komentarza - 5 km - !!!, a pojedźcie dalej np. do Krasnobrodu to wam koła poodpadają i odechce sie tej podróży. Dzięki "po" mamy "wielkie" 67-kilomertowe inwestycje na Lubelszczyźnie (czyli ich brak i ciagłe zabieranie srodków), a p osłowie z Lubelszczyzny nie robią NIC !!!!!

~Bartoszek 2009-07-23

ŁAŁ!!!!!!!!!!!! ale dużo (ironia) !!!!! a się zapytam co będzie z DW 848???? Niby dokumentacja rozbudowy opracowana ale cisza kiedy może być ta droga wyremontowana. A podkreślam że ominięcie sięz TIR-em których ostatnio regularnie przybywa graniczy cudem. Jeszcze nieopodal Roztocze, ogrom turystów jeździ tędy na weekend a tu takie heca!!!!! rozczarowani turyści napewno są.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.