mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubelskie - ruszają przebudowy dróg

Lubelskie - ruszają przebudowy dróg

Kierowcy podróżujący przez Lubelszczyznę zdążyli się już przyzwyczaić do trwających od ubiegłego roku utrudnień na drogach krajowych nr 2 i 17, a tymczasem ruszają kolejne przebudowy. Prace rozpoczęły się już na dwóch następnych trasach, a lada chwila ruszą na jeszcze trzech. Drogowcy wyremontowane odcinki oddadzą do użytku przed końcem listopada (tylko w jednym przypadku kontrakt zakończy się w przyszłym roku).

Lubelskie - ruszają przebudowy dróg
Na DK 2 trwa przebudowa obwodnicy Białej Podlaskiej o długości 11 km. Rośnie wiadukt na skrzyżowaniu obwodnicy z ul. Janowską, remontowany jest drugi most przez rzekę Klukówkę i trwa budowa dróg dojazdowych.

By pokonać 17-kilometrowy odcinek DK 17 pomiędzy Piaskami i Łopiennikiem trzeba uzbroić się w cierpliwość. Kierowcy w kilku miejscach muszą poczekać na zielone światło by przejechać przez odcinki o ruchu wahadłowym. Do samych Piask można wjechać tylko od strony Lublina. Na wlocie od strony Zamościa trwa bowiem budowa ronda.

Ruch wahadłowy spotkamy też na DK 19 w miejscowości Wola Skromowska gdzie remontowany jest most na Wieprzu. Od 30 czerwca ruch wahadłowy zacznie obowiązywać na wiadukcie kolejowym w Puławach w ciągu DK 12 (do końca lipca remont nawierzchni), a dzień później na moście przez Wisłę w Annopolu (do końca lipca remont cząstkowy nawierzchni). Na DK 74, w Woli Radzięckiej, kierowcy korzystają już z mostu objazdowego, a na DK 82 w Wesołówce zaczną w połowie lipca.

Trwa już przebudowa blisko 9-kilometrowego odcinka DK 74 pomiędzy Miączynem i Zawalowem. Prace obejmują poszerzenie nawierzchni z wydzieleniem pasa do lewoskrętu na skrzyżowaniach, budowę zatok autobusowych i chodników, a także sygnalizacji ostrzegawczej na przejściu dla pieszych przy szkole w Miączynie.

Ruszyły właśnie prace przy przebudowie 7,7 km DK 82 na wjeździe do Włodawy. Kierowcy napotkają na utrudnienia na ostatnim prostym odcinku trasy przecinającej las, aż do ronda. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów, zatoki autobusowe przebudowane, a skrzyżowania z drogą powiatową nr 1711L i wojewódzką 818 skorygowane. Na wlocie do Włodawy powstaną drogi dojazdowe przejmujące ruch lokalny. Ustawiona zostanie także stacja meteo z kamerą.

Przed końcem czerwca ruszy przebudowa dwóch odcinków DK 48. W Dęblinie prace obejmą odcinek o długości 3 km przechodzący przez miasto. Powstaną chodniki, ścieżki rowerowe, azyle dla pieszych i wysepki rozdzielające ruch na skrzyżowaniach. Kilkanaście kilometrów dalej stronę Kocka, za Podlodowem, zostanie przebudowany 10-kilometrowy odcinek trasy. Stara, zniszczona nawierzchnia przejdzie do historii. To jedyny kontrakt na którym prace mają potrwać dwa lata, ale jeszcze w tym roku zostanie wykonana nawierzchnia asfaltowa.

W połowie lipca rozpoczną się prace na nieco ponad 9-kilometrowym odcinku DK 19 pomiędzy Łukowiskiem i Międzyrzecem Podlaskim. Stara zniszczona nawierzchnia ustąpi miejsca nowej, szerszej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 2
Mazda 2
Cena podstawowa już od: 54 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Rusza budowa S8 Przeszkoda – Paszków

Polskie drogi 2016-08-26

Nowe silniki i nowy cennik Alfa Romeo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Z Lublina 2009-06-25

Ale "szumny" tytuł artykułu. A ja do znudzenia powtarzam swój poprzedni komentarz - napiszcie ile kilometrów dróg w roku 2009 dzięki zabranym prze platformę "obywatelską" środkom nie będzie remontowanych na Lubelszczyźnie. Ale 66,9 km remontowanych odcinków dróg (w 2009 r.) to naprawdę ta ilość na którą tu czekamy. Zobaczcie jak wygląda "pożal się ... droga krajowa nr 19 i 74" Lublin - Kraśnik i dalej do Kielc lub do Rzeszowa - strach nimi jechać. W tym roku miał być "położony asfalt" na odcinku z Lublina do Kraśnika - miał być ale środki na ten cel zostały zabrane . Budowa drogi z Lublina do Warszawy (odcinka Lublin - Kurów i małej części obwodnicy Lublina ruszy może w III lub IV kwartale 2011r. Jak znowu jakiś urzędnik biorący pieniądze z naszych podatków nie stwierdzi, że na Lubelszczyźnie remontuje i buduje się za dużo i trzeba te środki przeznaczyć na budowę dróg w zachodniej części Polski Żenujące. Ale to właśnie "po" zabiera środki.

~Bartoszek 2009-06-24

Wszystko pięknie, kolorowo, jak w bajce... gdyby tak jeszcze ostro wyremontować drogi wojewódzkie w Lubelskiem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.