mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem

Dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu, nowe chodniki, ścieżki rowerowe, ekrany akustyczne, zatoki autobusowe oraz most. W sobotę ulicą Zelwerowicza w Lublinie pojechały pierwsze auta. Inwestycję wykonała Skanska blisko rok przed planowanym terminem. Wartość projektu wyniosła 24,25 mln zł brutto. Inwestorem był Zarząd Dróg Lublin.

Lublin: Ul. Zelwerowicza w Lublinie oddana rok przed terminem
W ramach zadania Skanska przebudowała 1,6-kilometrowy odcinek ul. Zelwerowicza. Nowo wybudowana droga ma dwie jezdnie, każda z dwoma pasami ruchu. Krzyżuje się z ul. Poligonową, Staczyńskiego, Koncertową oraz Gorczańską. Bezpieczny przejazd przez skrzyżowanie z ul Staczyńskiego, Koncertową i Choiny zapewnia sygnalizacja świetlna. Sygnalizacja została wykonana również na przejściu dla pieszych relacji Kościół – Aldik. W ramach projektu Skanska postawiła ponad 10 km krawężników drogowych oraz wybudowała 0,5 km ekranów akustycznych, które zapewnią spokój mieszkańcom pobliskich osiedli.

Do profilowania podłoża gruntowego oraz warstwy podbudów wykorzystaliśmy system GPS, który zamieszczony był na równiarce. Dzięki temu powyższe roboty mogliśmy wykonać szybciej, bez konieczności przeprowadzania dodatkowych prac geodezyjnych - komentuje Radosław Chełmieniewicz, Kierownik Budowy, Skanska.


- Poza budową drogi wykonaliśmy 25-metrowy, jednoprzęsłowy most nad „Suchą Doliną”, o rozpiętości 30 m - mówi Radosław Chełmieniewicz. - To obiekt o konstrukcji żelbetowej, dodatkowo sprężany. Budowa wiaduktu miała na celu ochronę przyrody i walorów wąwozu – wyjaśnia.
Tematy w artykule: lubelskie drogi miejskie

Podobne wiadomości:

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą Lublina

S19 - otwarta dwa wiadukty nad obwodnicą...

Polskie drogi 2016-05-02

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Odświeżona Mazda 6 zadebiutuje w Genewie
Japoński producent przygotowuje się do salonu motoryzacyjnego w Genewie. Na halach wystawowych pojawi się odświeżona Mazda 6. Znamy już listę zmian w tym modelu.