mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubuski odcinek A-2

Lubuski odcinek A-2

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że w pierwszych dniach stycznia bieżącego roku miało miejsce spotkanie Wojewody Lubuskiego z prezesem Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A. w sprawie budowy lubuskiego, 104,5 km odcinka autostrady A-2.

Lubuski odcinek A-2
W trakcie spotkania Wojewody Lubuskiego, Heleny Hatki z prezesem Zarządu Autostrady Wielkopolskiej SA Andrzejem Patalasem, przedstawiono wstępny harmonogram działań zmierzających do uwzględnienia zmian dotychczasowych decyzji lokalizacyjnych i wydania decyzji o pozwoleniu na budowę zachodniego odcinka autostrady. Obecnie Minister Infrastruktury rozpatruje wnioski Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie o zmianę starych decyzji lokalizacyjnych. Wnioski o wydanie nowych decyzji lokalizacyjnych na obszary wykraczające poza dotychczasowe linie rozgraniczenia autostrady A-2, znalazły się już u Wojewody Lubuskiego. Jednocześnie Helena Hatka stwierdziła, że istnieje potrzeba dalszych roboczych spotkań usprawniających proces przygotowania tej ważnej dla kraju i regionu inwestycji.

Według harmonogramu, prace budowlane na odcinku ze Świecka w kierunku Nowego Tomyśla powinny rozpocząć się we wrześniu bieżącego roku. Autostrada powinna być gotowa już pod koniec 2010 roku, a jej koszt to 1,9 mld euro.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 rusza na wschód

Autostrada A2 rusza na wschód

Polskie drogi 2017-07-26

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~Poznaniak 2008-01-09

w przyszlosci bedzie kilka wezlow wiecej miedzy innymi bodajze w trzcielu miedzy nowym tomyslem a joradanowem ze stara 2 i potem w okolichach swiebodzina tylko to juz po wybudowaniu calej autostrady tak samo jak rozbudowa wezla w buku

~Ciekawski 2008-01-09

Czy to przydalby sie jeszcze jeden wezel drogowy miedzy Jordanowem a Rzepinem ?

~sunsethorn 2008-01-09

BRAK RZETELNOŚCI w przekazywaniu informacji. Przecież kwoty są inne nie 1,9 mld euro ale jak podaje Ministerstwo Transportu "Odcinek będzie miał długość 104 km, jego cena określona została na poziomie 1 miliarda 9 milionów euro ? takie są główne założenia podpisanych Ustaleń uwarunkowań komercyjnych na budowę autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl ? Świecko. Zakończenie budowy tego odcinka planowane jest do końca 2010 roku." NO chyba jest różnica ?

~kibic 2008-01-08

pojedziemy - uwierzymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech