mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubuski odcinek A-2

Lubuski odcinek A-2

Lubuski Urząd Wojewódzki poinformował, że w pierwszych dniach stycznia bieżącego roku miało miejsce spotkanie Wojewody Lubuskiego z prezesem Zarządu Autostrady Wielkopolskiej S.A. w sprawie budowy lubuskiego, 104,5 km odcinka autostrady A-2.

Lubuski odcinek A-2
W trakcie spotkania Wojewody Lubuskiego, Heleny Hatki z prezesem Zarządu Autostrady Wielkopolskiej SA Andrzejem Patalasem, przedstawiono wstępny harmonogram działań zmierzających do uwzględnienia zmian dotychczasowych decyzji lokalizacyjnych i wydania decyzji o pozwoleniu na budowę zachodniego odcinka autostrady. Obecnie Minister Infrastruktury rozpatruje wnioski Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie o zmianę starych decyzji lokalizacyjnych. Wnioski o wydanie nowych decyzji lokalizacyjnych na obszary wykraczające poza dotychczasowe linie rozgraniczenia autostrady A-2, znalazły się już u Wojewody Lubuskiego. Jednocześnie Helena Hatka stwierdziła, że istnieje potrzeba dalszych roboczych spotkań usprawniających proces przygotowania tej ważnej dla kraju i regionu inwestycji.

Według harmonogramu, prace budowlane na odcinku ze Świecka w kierunku Nowego Tomyśla powinny rozpocząć się we wrześniu bieżącego roku. Autostrada powinna być gotowa już pod koniec 2010 roku, a jej koszt to 1,9 mld euro.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

~Poznaniak 2008-01-09

w przyszlosci bedzie kilka wezlow wiecej miedzy innymi bodajze w trzcielu miedzy nowym tomyslem a joradanowem ze stara 2 i potem w okolichach swiebodzina tylko to juz po wybudowaniu calej autostrady tak samo jak rozbudowa wezla w buku

~Ciekawski 2008-01-09

Czy to przydalby sie jeszcze jeden wezel drogowy miedzy Jordanowem a Rzepinem ?

~sunsethorn 2008-01-09

BRAK RZETELNOŚCI w przekazywaniu informacji. Przecież kwoty są inne nie 1,9 mld euro ale jak podaje Ministerstwo Transportu "Odcinek będzie miał długość 104 km, jego cena określona została na poziomie 1 miliarda 9 milionów euro ? takie są główne założenia podpisanych Ustaleń uwarunkowań komercyjnych na budowę autostrady A2 na odcinku Nowy Tomyśl ? Świecko. Zakończenie budowy tego odcinka planowane jest do końca 2010 roku." NO chyba jest różnica ?

~kibic 2008-01-08

pojedziemy - uwierzymy

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.