mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Lubuskie chce węzłów na A2

Lubuskie chce węzłów na A2

Władze regionu lubuskiego naciskają na budowę docelowych węzłów na A2. - Samorząd Województwa Lubuskiego stanowczo domaga się realizacji wszystkich docelowych węzłów na autostradzie A2 na terenie województwa lubuskiego- czytamy w komunikacie.

Lubuskie chce węzłów na A2
Zarząd województwa lubuskiego powołuje sie na umowę koncesyjną zawartą pomiędzy Ministrem Infrastruktury a Autostradą Wielkopolską S.A. i zapis, że na odcinku autostrady Świecko-Nowy Tomyśl zaplanowano siedem węzłów. Przypomnijmy, do tej pory wybudowane zostały jedynie węzły "Świecko", "Rzepin", "Torzym", "Trzciel" i "Jordanowo".

- Przesunięcie na dalszy okres budowy węzłów „Łagów” i „Myszęcin” w sposób drastyczny ograniczyło dostępność do autostrady mieszkańców, podróżnych praz przedsiębiorców i ruchu tranzytowego do istniejącej infrastruktury, zarówno związanej z obsługą podróżnych, jak i gospodarką województwa lubuskiego. Zaniechanie realizacji zjazdów „Łagów” i „Myszęcin” na autostradzie A2 w najbliższym czasie spowoduje dalsze negatywne konsekwencje polegające na ograniczeniu zatrudnienia w lokalnych przedsiębiorstwach, wyprowadzenie lokalnego biznesu z terenu gmin i województwa, a w konsekwencji zmniejszenie dochodów lokalnych samorządów z tego terenu, poprzez zaprzestanie płacenia podatków w wyniku zaprzestania prowadzenia działalności gospodarczej przez firmy. Zmniejszenie dochodów spowoduje zmniejszenie funduszy na inwestycje, które pozwoliłyby na rozwój terenów lokalnych, przylegających do autostrady A2 i planowanych węzłów „Łagów” i „Myszęcin”. Powstanie brakujących zjazdów z autostrady A2, tj. węzła „Łagów” i „Myszęcin” jest priorytetowym działaniem, które ma wpłynąć na rozwój gospodarki oraz turystyki zarówno lokalnych gmin, przez które przebiega autostrada A2, jak również całego województwa lubuskiego – argumentują przedstawiciele Zarządu Woj. Lubuskiego.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Autostrada A2 lepiej połączona z Poznaniem

Polskie drogi 2017-10-27

Komentuj:

piotronk22 2012-02-15

Dlatego nie ma rady, olejmy autostrady i zacznijmy się domagać dróg ekspresowych!!!! Tu zjazdy buduje się co kilka km, ba! istniejące wcześniej stacje benzynowe łączy się z nowopowstałą drogą! A to wszystko bez jakichś chorych bramek opłat. (Patrz np. S-8 Radzymin - Wyszków). a grzeje się te ponad 120 km/h bez hamowania! Czego więcej chcieć?

~as 2012-02-14

Poniekąd sobie "kierowco" sam odpowiedziałeś. W krajach, gdzie nie ma opłat za autostrady (Niemcy), albo są winiety (Czechy) ilości zjazdów nic nie ogranicza. Ale tam gdzie są bramki opłat na każdym zjeździe ich ilość będzie ograniczona. Tak, na A4 Wrocław-Krzywa jedne zjazdy zlikwidują, inne przebudują, bo przecież na obecnych nie dali by rady postawić bramek. Debilizm.

~kierowca 2012-02-14

Policzcie sobie ile Niemcy wybudowali zjazdów na odcinku dzisiejszej A4 Wrocław - Legnica i powrównajcie z A2. Zjazd co 10 km. I tak powinno być. Autostrada ma służyć nie tylko do dalekiego tranzytu ale do użytku na krótszych odcinkach. Użyteczność autostrady odczuwa się także ilością zjazdów - im więcej tym mniejszy negatywny efekt "tunelu". Czy w tym kraju może być coś zrobione dla wygody zwykłego obywatela a nie koncsesjonariusza ? PS. Gdzieś słyszałem że te dotychczasowe zjazdy na A4 będą likwidowane przy wprowadzeniu opłat ! Horror !

~warszawiak 2012-02-13

A jednak nie do końca zostało to poprawione, ostatnie zdanie powinno byc wykreślone, bo się powtarza. Podaję cały komentarz jeszcze raz: Kolejny polski kretynizm drogowy. To samo było na węźle "Warlubie" na A1. Najpierw buduje się autostradę, a za parę lat rozwala dobrą nawierzchnię, spowalnia ruch przez rok lub więcej i dobudowywuje się węzeł. Nie rozumiem, dlaczego tych wszystkich węzłów nie można wybudować od razu. W stosunku do całości koszty procentowo nie są tak duże, żeby po wybudowaniu np świetnej A2 na tym odcinku, dopiero później wszystko poprawiać i utrudniać jazdę. I jeszcze przez parę lat dochodzą koszty osób które nie mogą w tych miejscach wjechać na lub zjechać z autostrady i muszą nadrabiać drogi.

~warszawiak 2012-02-13

O, widzę, że zostało już to naprawione. Jak się kliknie w "zobacz wszystkie komentarze, to przy moim poście jest informacja: " Edytowany 1 raz, ostatnio 2012-02-13 | 13:43." Dzięki za poprawienie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando