mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > MI: do końca roku GDDKiA ogłosi wszystkie przetargi autostradowe

MI: do końca roku GDDKiA ogłosi wszystkie przetargi autostradowe

Do końca 2009 roku wszystkie przetargi na budowę autostrad ujętych w rządowym Programie Budowy Dróg Krajowych zostaną ogłoszone przez GDDKiA – zapowiada Ministerstwo Infrastruktury.

MI: do końca roku GDDKiA ogłosi wszystkie przetargi autostradowe
"W tym roku ogłaszamy wszystkie przetargi na autostrady w Polsce, łącznie z ostatnim odcinkiem autostrady A4" - zapowiedział wiceminister  infrastruktury Radosław Stępień.

Dodał, że w planach do ogłoszenia pozostały  jeszcze: odcinek A1 od Strykowa na północ (do Kowala), odcinek A4 z Rzeszowa na Wschód (do Jarosławia) oraz dwa odcinki w zachodniej części autostrady A2.

Wiceminister zapewnił, że jedyny odcinek A1, na który nie ogłoszono dotychczas przetargu, od Strykowa na północ, powinien być ukończony przed 2012 rokiem. Z kolei  umowa dotycząca budowy w systemie koncesyjnym 180-kilometrowego odcinka Pyrzowice-Stryków została już zawarta. Koncesjonariuszem jest Autostrada Południe SA; drogę wybudują firmy Budimex Dromex, Cintra Concessiones i Ferrovial Agroman.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A1
Audi A1
Cena podstawowa już od: 80 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?

Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje...

Polskie drogi 2017-12-01

Komentuj:

~ssh 2009-08-03

@marcin AWSA przecież wykonała projekty budowlane w pół roku od podpisania umowy na A2 do granicy, a tutaj też firmy będą miały do wykonania projekty budowlane i uzyskanie pozwoleń na budowę, a przecież odcinki są znacznie krótsze.

~autobanenowicz 2009-08-03

Winiety na polskie autostrady!

~marcin 2009-08-02

ssh: czy w przyszłym roku zaczną budować A2 Stryków - Konotopa to nie jest pewne, bo samo projektowanie może potrwać kilkanaście miesięcy.

~korektor 2009-07-30

Odnośnie wypowiedzi Oskarka. Piszesz straszne brednie. Drogą S-7 do A-1 będziesz mógł dojechać dopiero w Gdańsku. Drogi S-8 póki co nie realizuje się na południowy zachód od Warszawy. Zresztą dostępność autostrady A-1 dla mieszkańców stolicy, jest tak samo istotna jak dostęp do A-18 czy A-6. Te drogi są bardzo potrzebne innym częściom kraju. Warszawie głównie potrzeba A-2 i wymienionych przez Ciebie dróg ekspresowych, Jedynie przyszłą S-8 warto będzie jechać z Warszawy po drodze Śląsk i do Łodzi. Będzie gotowa S-7, to dla Wawy nie bedzie istotna A-1

~ssh 2009-07-29

@aaa Na A2 Stryków-Konotopa trwają przetargi (już są w drugim etapie). Zgodnie z planem GDaki wykonawcy mają być wybrani do końca września. Niech będzie że zaczną budowę w przyszłym roku. Będą mieli razem z 2012 trzy sezony budowlane. To aż nadto żeby skończyć całą autostradę (a nie jakieś urojone wyroby autostradopodobne). Jeśli nazywasz to optymizmem to co wg ciebie jest realną oceną sytuacji?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.