MOPy na A4

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o zakończeniu realizacji zadania zakładającego budowę parkingów na MOP-ach na autostradzie A4 na odcinku Wrocław- Katowice wraz z remontem nawierzchni na drogach krajowych nr 44 i 88. Było to zadanie dodatkowe wykonane w ramach oszczędności wynikających z projektu budowy autostrady A4 Kleszczów Sośnica.

MOPy na A4

Zadanie w zakresie MOP-ów obejmowało budowę parkingów i toalet na terenach przeznaczonych pod 16 Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) zlokalizowanych po obu stronach autostrady (8 par) na odcinku autostrady A-4 Wrocław- Katowice w odległości co 8 do 15 km. Ogółem wybudowanych zostało 1100 stanowisk postojowych dla samochodów osobowych i 440 stanowisk dla pojazdów ciężarowych i autokarów.

Lokalizacja MOP-ów:

  • Województwo dolnośląskie: MOP Krajków Północ i Krajków Południe, MOP Oleśnica Mała i Witowice.
  • Województwo opolskie: MOP Wierzbnik i Jankowice, MOP Rzędziwojowice i Młyński Staw, MOP Prószków i Przysiecz, MOP Wysoka i Góra św. Anny.
  • Województwo śląskie: MOP Proboszczowice i MOP Chechło, MOP Wirek i Halemba.

Szacunkowa wartość robót wynosi 29 milionów euro i jest finansowana z funduszy ISPA/Fundusz Spójności, Krajowego Funduszu Drogowego i budżetu państwa.

Przeczytaj także:

Autostrada Wrocław-Kraków (2005-10-25)

A4 - kilkaset metrów autostrady na dobę! (2005-11-02)


 


Podobne wiadomości:

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Rusza wymiana nawierzchni na A4 - będą korki

Polskie drogi 2017-09-07

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie realizacji

A1 Częstochowa - Pyrzowice już w połowie...

Polskie drogi 2017-07-26

Wykonawca jednego z czterech budowanych obecnie odcinków autostrady A1 Częstochowa - Pyrzowice zadeklarował zrealizowanie 50 proc. prac. Kierowcy pojadą tamtędy najwcześniej w 2019 roku.

Komentuj:

~ktoś 2007-10-23

wiadukty sa po to, ze w przyszlosci MOP'y beda rozbudowane do wyzszej klasy, i beda sie uzupelniac, np, hotel zostanie zlokalizowany tylko na jednym MOP'ie, ale podrozujacy korzystający z obu MOP'ów beda mogli skorzystac z hotelu.

~ttymanski 2006-08-08

1.A gdzie są stacje benzynowe i restauracje ??? 2.Po jaki ciul są te wiadukty na 2 MOP-ch - żeby podróżni sobie mogli poprzechodzić z jednej strony A4 na drugą - tak dla jaj chyba

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?