mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Majówka nad Bałtykiem – wcześniej zaplanuj trasę

Majówka nad Bałtykiem – wcześniej zaplanuj trasę

Na drogach Pomorza Zachodniego w kilku miejscach trwają roboty.  Dlatego planując majowe wojaże do nadmorskich miejscowości lepiej wcześniej zaplanować trasę przejazdu, tak by uniknąć krytycznych miejsc na drogach.

Majówka nad Bałtykiem – wcześniej zaplanuj trasę
Miękowo - to miejsce, gdzie od lat w czasie wzmożonych wyjazdów nad morze powstają korki. Trwa budowa obwodnicy na krajowej „trójce". Długi weekend to nie wakacje, ale ruch będzie duży. W związku z budową obwodnicy została zamknięta jedna jezdnia drogi S3 przed Miękowem. Ograniczenie prędkości obowiązuje na północ od miejscowości - w rejonie powstającego węzła Miękowo.
Na przełomie czerwca i lipca ma być już gotowa jedna nitka obwodnicy. Droga będzie miała 4,8 km długości. Ominie Miękowo od strony zachodniej. Jak informuje Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad powinna zdecydowanie usprawnić dojazd do nadmorskich miejscowości. - Przez kilka miesięcy ruch będzie się odbywał po jednym pasie w obu kierunkach, ale z ominięciem Miękowa, czyli bez ograniczenia prędkości do 50 km na godzinę, a to ma największy wpływ na korkowanie się drogi. Termin zakończenia całego kontraktu planowany jest na 15 maja 2012, ale wszystko wskazuje na to, że wykonawca szybciej upora się z zadaniem i do końca roku cała obwodnica będzie gotowa.


Także w Parłówku jest szansa na uruchomienie jednej jezdni nowej drogi na wakacje. Tu znajduje się rozwidlenie drogi nr 3 w stronę Wolina i Świnoujścia z drogami wojewódzkimi: do Kamienia Pomorskiego i dalej w kierunku Dziwnowa i Wybrzeża Rewalskiego oraz Golczewa i Kołczewa. W sezonie korki sięgają tu kilku kilometrów. Ruchem zwykle kierują policjanci. Teraz w tym miejscu powstaje węzeł drogowy. Kierowcy ominą miejscowości Ostromice i Troszyn. Zamiast przez teren zabudowany, pojadą nad morze sześciokilometrową, ekspresową dwujezdniówką. Cała trasa powinna być gotowa we wrześniu tego roku.


Na problemy kierowcy natkną się także na drodze pomiędzy Kamieniem Pomorskim a Dziwnówkiem. Na jezdni stoją biało-czerwone słupki oraz znaki ograniczające prędkość do 40 km na godz. W maju będą zwężenia jezdni i odcinki jednokierunkowe.

Drogowcy zdążyli się za to uporać z większością prac przy budowie ronda między Rewalem i Niechorzem (na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Gryfic). Został ułożony asfalt.

Obwodnica Nowogardu na drodze krajowej nr 6, najdłuższa z budowanych w województwie zachodniopomorskim nowych dróg usprawni ruch podczas przyszłorocznego sezonu wakacyjnego. Termin zakończenia prac to luty 2012 r. Jednak nową trasą powinniśmy pojechać jeszcze przed końcem obecnego roku. Budowa drogi odbywa się w przeważającej części po nowym śladzie i kierowcy mogą spodziewać się utrudnień związanych z robotami tylko na przecięciach obwodnicy z obecną drogą w Wojcieszynie i Olchowie.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda 3
Mazda 3
Cena podstawowa już od: 68 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.
Mazda 6
Mazda 6
Cena podstawowa już od: 98 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

300 KM pod maską Audi Q3

auto motor i sport 0000-00-00

MG6 wjeżdża na rynek

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Jotgie 2011-05-01

Wzmożonych wyjazdów nie ma i nie będzie! POWÓD: zimno i w zasadzie stracony weekend!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Słaby wzrok za kierownicą
Słaby wzrok za kierownicą
Podczas prowadzenia auta dobry wzrok to podstawa – ryzyko spowodowania wypadku przez kierowcę o zbyt małej ostrości wzroku jest większe niż u osób, które nie mają wady wzroku.