mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu

Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu

W Jarosławiu oddano do ruchu skrzyżowanie typu małe rondo - skrzyżowanie drogi łącznikowej z ul. 3-go Maja (ciąg drogi krajowej nr 4) oraz z ul. Morawską (ciąg drogi powiatowej nr 1766R) do połączenia z węzłem S-5. Udostępnienie do ruchu ronda, pozwoli na poprowadzenie ruchu pojazdów łącznikiem i spowoduje, że zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie obwodnica Jarosławia spełni w 100% swoją rolę, eliminując niemal w całości ruch ciężki pojazdów przez miasto.

Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu
Skrzyżowanie zlokalizowane jest w województwie podkarpackim, powiecie jarosławskim, na terenie gminy Jarosław oraz miasta Jarosław. W ramach inwestycji wykonane zostały:

- przebudowa ul. 3-go Maja oraz ul. Morawskiej w zakresie wlotów do skrzyżowania,

- budowa drogi dojazdowej DD-1 zapewniającej obsługę nieruchomości zabudowanych położonych w sąsiedztwie skrzyżowania,

- roboty drogowe - roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic;

- przebudowa urządzeń obcych - przebudowa napowietrznych linii elektroenergetycznych, kablowych linii elektroenergetycznych, przebudowa i budowa oświetlenia ulicznego, urządzeń wodno-kanalizacyjnych, przebudowa linii kablowych teletechnicznych, sieci gazociągowych;

- ekrany akustyczne oraz wymiana okien;

- zieleń drogowa.

Wykonawcą prac była firma Budowa Dróg i Mostów. Marcin Babiś”. Wartość: 2,8 mln zł.

Inwestycja ta jest szczególnie ważna dla lokalnej społeczności. Udostępnienie do ruchu ronda, pozwoli na poprowadzenie ruchu pojazdów łącznikiem i spowoduje, że zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie obwodnica Jarosławia spełni w 100% swoją rolę, eliminując niemal w całości ruch ciężki pojazdów przez miasto. Skrzyżowanie to jest niezbędne do połączenia istniejącej obwodnicy Jarosławia przez węzeł S-5 z przemysłową częścią miasta, co pozwoli na wprowadzenie ruchu ciężkiego na obwodnicę z pominięciem przejazdu przez miasto Jarosław. W dzielnicy przemysłowej miasta znajdują się bowiem m.in. Huta Szkła Jarosław, Zakłady Zbożowe oraz inne firmy usługowe, które generują ciężki ruch pojazdów.
Tematy w artykule: rondo

Podobne wiadomości:

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Powstaje rondo w Wąbrzeźnie

Polskie drogi 2015-04-21

Inwestycje na drogach województwa kujawsko-pomorskiego

Inwestycje na drogach województwa...

Polskie drogi 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.

Zalando Zalando