mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu

Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu

W Jarosławiu oddano do ruchu skrzyżowanie typu małe rondo - skrzyżowanie drogi łącznikowej z ul. 3-go Maja (ciąg drogi krajowej nr 4) oraz z ul. Morawską (ciąg drogi powiatowej nr 1766R) do połączenia z węzłem S-5. Udostępnienie do ruchu ronda, pozwoli na poprowadzenie ruchu pojazdów łącznikiem i spowoduje, że zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie obwodnica Jarosławia spełni w 100% swoją rolę, eliminując niemal w całości ruch ciężki pojazdów przez miasto.

Małe rondo w Jarosławiu oddane do ruchu
Skrzyżowanie zlokalizowane jest w województwie podkarpackim, powiecie jarosławskim, na terenie gminy Jarosław oraz miasta Jarosław. W ramach inwestycji wykonane zostały:

- przebudowa ul. 3-go Maja oraz ul. Morawskiej w zakresie wlotów do skrzyżowania,

- budowa drogi dojazdowej DD-1 zapewniającej obsługę nieruchomości zabudowanych położonych w sąsiedztwie skrzyżowania,

- roboty drogowe - roboty przygotowawcze, roboty ziemne, odwodnienie korpusu drogowego, podbudowy, nawierzchnie, roboty wykończeniowe, oznakowanie dróg i urządzenia bezpieczeństwa ruchu, elementy ulic;

- przebudowa urządzeń obcych - przebudowa napowietrznych linii elektroenergetycznych, kablowych linii elektroenergetycznych, przebudowa i budowa oświetlenia ulicznego, urządzeń wodno-kanalizacyjnych, przebudowa linii kablowych teletechnicznych, sieci gazociągowych;

- ekrany akustyczne oraz wymiana okien;

- zieleń drogowa.

Wykonawcą prac była firma Budowa Dróg i Mostów. Marcin Babiś”. Wartość: 2,8 mln zł.

Inwestycja ta jest szczególnie ważna dla lokalnej społeczności. Udostępnienie do ruchu ronda, pozwoli na poprowadzenie ruchu pojazdów łącznikiem i spowoduje, że zrealizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Rzeszowie obwodnica Jarosławia spełni w 100% swoją rolę, eliminując niemal w całości ruch ciężki pojazdów przez miasto. Skrzyżowanie to jest niezbędne do połączenia istniejącej obwodnicy Jarosławia przez węzeł S-5 z przemysłową częścią miasta, co pozwoli na wprowadzenie ruchu ciężkiego na obwodnicę z pominięciem przejazdu przez miasto Jarosław. W dzielnicy przemysłowej miasta znajdują się bowiem m.in. Huta Szkła Jarosław, Zakłady Zbożowe oraz inne firmy usługowe, które generują ciężki ruch pojazdów.
Tematy w artykule: rondo

Podobne wiadomości:

Znikną dwa

Znikną dwa "czarne punkty" pod Opolem

Polskie drogi 2015-06-16

Powstanie rondo na starej

Powstanie rondo na starej "trójce" pod...

Polskie drogi 2015-04-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.