mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małopolska: ruszają prace drogowe i mostowe

Małopolska: ruszają prace drogowe i mostowe

Zaraz po świętach ruszają prace na drogach krajowych w Małopolsce. Utrudnienia dla kierowców będą spore bo przebudowany będzie odcinek DK 75 na trasie Szarów – Targowisko  oraz autostradowa obwodnica Krakowa na odcinku od węzła w Opatkowicach do ulicy Kąpielowej. Modernizowane będą także niektóre obiekty mostowe w województwie.

Małopolska: ruszają prace drogowe i mostowe
Już we wtorek (14 kwietnia) rozpoczynają się prace związane z przebudową drogi krajowej nr 75 pomiędzy Szarowem a Targowiskiem. Modernizowany będzie  prawie 2-kilometrowy odcinek, który w przyszłości będzie pełnić rolę łącznika węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 4. Wykonawcą inwestycji jest BUDOSTAL - 5 SA. Prace wyniosą prawie 8 mln złotych i potrwają do końca czerwca br.

„Utrudnienia dla kierowców będą spore: na dwóch odcinkach liczących po kilkaset metrów zostanie wprowadzony ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną. Będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz wyprzedzania” – informuje Magdalena Chacaga z małopolskiego oddziału GDDKiA.

 
Po świętach rozpoczną się także prace związane z przebudową autostradowej obwodnicy Krakowa na odcinku od węzła w Opatkowicach do ulicy Kąpielowej. Fragment obwodnicy o długości 1,3 km pozostaje jedynym odbiegającym standardem od całości autostradowej obwodnicy. Przebudowa tego odcinka wyniesie ponad 14 mln zł. Kierowcy muszą liczyć na spore utrudnienia. Jak informuje GDDKiA w pierwszej kolejności zostanie wyłączona z ruchu jedna jezdnia autostrady, a ruch dwukierunkowy będzie odbywać się drugą jezdnią. W dalszej kolejności przebudowywane będą łącznice na węźle Zakopiańskim w Opatkowicach. Wszystkie prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

 
W Małopolsce rozpoczną się także prace remontowe na kolejnych obiektach mostowych. Nowe utrudnienia mostowe obejmują:
 
DK 28 Juszczyn, rzeka Skawa

W związku z przebudową mostu obok istniejącego obiektu wybudowano most objazdowy. Ruch po nim odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Prace zostaną zakończone 31 października br.

 
DK 28 Malejowa, potok Malejówka

Główne prace na moście zostały co prawda zakończone i ruch po obiekcie odbywa się normalnie, ale rozpoczną się roboty na dojazdach. Na odcinku ok. 200 m ruch będzie odbywać się wahadłowo. Zakończenie prac: 30 kwietnia br.

 

DK 44 Brzeźnica, potok Brodawka

W związku z przebudową mostu obok istniejącego obiektu wybudowano most objazdowy. Ruch po nim odbywać się będzie wahadłowo, sterowany sygnalizacją świetlną przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h i zakazie wyprzedzania. Prace zostaną zakończone 31 października br.

 

DK 52 Kalwaria Zebrzydowska, wiadukt nad linią PKP


Po robotach na wiadukcie przyszedł czas na II etap prac, czyli przebudowę dojazdów do obiektu. Na odcinku ok. 200 m ruch będzie odbywać się wahadłowo. Zakończenie prac: 30 czerwca br.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Autostrada A2 - trzeci pas w przyszłym roku

Polskie drogi 2017-10-16

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Komentuj:

~faza 2009-04-15

...za opoznienie na budowanym odzcinku A4 do szarowa jest odpowiedzialny wybrany inwestor i poczesci GDDAKa. Ta portugaska firma kampletnie niebyla przygotowana do budowy autosrady( caly rok starcila na szukaniu pracowników i podwykonawcow, stad te opoznienia). A GDDAKa za to, ze słabo pilnuje firmy budujace....(przykład drugi chociazby obwodnica Lubnia na S7, 4km przeciagaja juz z dobry ponad rok)

~Ponury 2009-04-14

Ktoś ma poczucie humoru pisząc "zmodernizowany będzie prawie 2-kilometrowy odcinek, który w p r z y s z ł o ś c i będzie pełnić rolę łącznika węzła autostrady A4 z drogą krajową nr 4" Odcinek A4 od węzła wielickiego do Szarowa - dumne 20 km -miał byc oddany w 24 miesiące od wbicia pierwszej łopaty- czyli w kwietniu 2009. A teraz mowa o " przyszłości" Znowu obsuwa. W takim tempie nie ma szans na autostradę do granicy z UA w tym dziesięcioleciu...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.