mojeauto.pl > motogazeta > Polskie drogi > Małopolskie inwestycje drogowe

Małopolskie inwestycje drogowe

W bieżącym roku na terenie województwa małopolskiego będą realizowane projekty związane z siecią drogową o łącznej wartości 8 mld zł. Jednak żeby sprawnie budować drogi, niezbędna jest współpraca i koordynacja działań, co ma stanowić priorytet urzędników.

Małopolskie inwestycje drogowe
25 marca bieżącego roku w Krakowie miało miejsce spotkanie, w którym udział wzięli podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Zbigniew Rapciak, Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Wicemarszałek Roman Ciepiela oraz dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Stanisław Pletnia, a także przedstawiciele władz samorządowych. Tematem rozmów była strategia dotycząca realizacji małopolskich inwestycji drogowych.

Spotkanie to ma zapoczątkować współpracę, która pozwoli na sprawniejsze prowadzenie inwestycji. Żeby zapewnić kierowcom bezpieczne i szybkie połączenia drogowe, niezbędna jest koordynacja działań przez wszystkie jednostki odpowiedzialne za poszczególne klasy dróg. Do tej pory jednak nie było żadnego organu, który zajmowałby się taką koordynacją. Jeszcze w tym roku mają być organizowane podobne spotkania, rozwijające ten pomysł.

W tym roku małopolscy drogowcy będą pracować nad inwestycjami wartymi ponad 8 mld zł.
Jednymi z największych projektów, które zostaną zakończone, są obwodnice Tarnowa (80 mln zł), Starego Sącza (57 mln zł), Biecza (127 mln zł) oraz wzmocnienie nawierzchni autostrady A-4 Balice-Opatkowice (152 mln zł).

Już niebawem zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy drogi ekspresowej S7 - wschodniej obwodnicy Krakowa, na odcinku węzeł Bieżanów - węzeł Igołomska. W najbliższych tygodniach zostanie także ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy odcinka drogi krajowej nr 94 węzeł Radzikowskiego - Modlnica. Realizacja obydwu inwestycji znacznie usprawni ruch w rejonie Krakowa.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A4
Audi A4
Cena podstawowa już od: 134 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką

Polskie drogi 2018-02-07

Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec

Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz....

Polskie drogi 2018-01-04

Komentuj:

~tom 2009-01-28

prosze was juz tyle sie slyszy o remoncie igolomskiej jezeli mozecie zrubcie cos w tej sprawie aby jak najwczesniej sie zaczol bo juz sie nieda jerzdzic po niej

~taxidriver 2008-03-31

jechałem koło nico i już drzewa są powycinane

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Nowa Toyota Supra – jakie silniki pod maską?
Na Festiwalu Szybkości w Goodwood zadebiutowała kilka dni temu nowa generacja Toyoty Supry. Co prawda wciąż zamaskowana i jeszcze nie w wersji produkcyjnej, ale teraz wiemy już więcej o nowym wcieleniu legendy.